Samsung met bling CONSUMENT 45 NLziet Moet Ik Rennen Pixel OFF DuckTales Remastered APP VOOR DE HEB Samsung lost een belofte in met de nieuwe Galaxy S6 en S6 Edge: smartphones met luxe designs die passen bij de hoge prijzen. Het werd een terugkerend verhaal: telkens als Sam sung zijn meest high-end smartphone presenteerde, kwam er kritiek dat de bui tenkant van het toestel niet mooi genoeg was. Of in elk geval onvoldoende luxe aanvoelde voor een apparaat van minstens 700 euro. Samsung maakt goede schermen en chips, maar een echt stijlvolle behuizing liet op zich wach ten. De Koreaanse fabrikant bleef maar kunststof behuizingen gebruiken in de be langrijkste Galaxy S-reeks, terwijl concur renten als Apple en HTC hun smartphones al jaren in fraaie metalen jasjes staken. Samsung heeft geluisterd naar de kritiek: de nieuwe Galaxy S6, die sinds een week te koop is in ons land, heeft een metalen schermrand met mooie welvingen. De voorkant ziet er strak uit. De achterkant is gemaakt van hetzelfde soort robuuste glas dat ook voorop zit. Het resultaat mag er zijn: de S6 voelt van een hogere kwaliteit. Missie geslaagd? Niet helemaal: door de achterkant te voorzien van glas is hij erg ge voelig voor vieze vingerafdrukken. Daar hebben de iPhone 6 en HTC's One-toestel- len met een volledig metalen achterkant bijna geen last van. Dit is een concessie, maar verder voldoet Samsung op design- vlak dit keer wel aan de verwachtingen. Sterker nog: met een tweede versie, de Ga laxy S6 Edge, gooit Samsung er een schep je bovenop. Dit is de eerste smartphone met gebogen schermranden aan de linker en rechterzijkant. Nog meer dan de gewo ne S6 geeft dit een luxueuze uitstraling. Die bollingen aan de zijkant voelen lekker aan. Het scherm loopt zo nog meer over in de rest van het toestel, zodat het nog meer één geheel wordt. Soms leidt de gebolde 1 March schermrand wel tot kleine vervormingen in het beeld, als er bijvoorbeeld knopjes he lemaal aan de zijkant staan. Maar erg sto rend is dit niet. Het deel waar het scherm gebogen loopt, is maar smal. De gebogen schermranden zijn niet alleen maar mooi, ze worden ook gebruikt voor de zogeheten Edge Screen-modus. Daarbij staat alleen de zijkant van het scherm aan. Door de bolling kun je dan vanaf de zij kant notificaties en nieuwsupdates binnen zien komen. Niet heel erg nuttig, maar wel energiezuiniger dan telkens het hele scherm aanzetten om iets te checken. Wél van pas komt de speciale nachtmodus, waarbij de rand met witte cijfers op de pik zwarte achtergrond de tijd weergeeft. Hier door werkt de S6 Edge als een wekker. Leuk bedacht en het werkt. Sommige ande re toepassingen van het Edge Screen zijn gimmicks. Als je de S6 op z'n kop legt, kun je aan de kleur van het schijnsel onder de schermanden zien wie er belt. Om het ge sprek te weigeren, leg je je vinger op de hartslagsensor naast de cameralens. Maar het is veel handiger het toestel gewoon in standbymodus met het scherm naar boven te leggen. De rest van de S6 en S6 Edge is meer dan in orde. Het scherm (5,1 inch) is van zeer goede kwaliteit met meer pixels dan voor ganger S5. Ook de camera valt positief op: hij werkt razendsnel en de fotokwaliteit kan zich meten met die van de iPhone 6. Met twee drukken op de homeknop is di rect de camera te starten, waardoor je nog sneller foto's kunt maken. Dat werkt verras send snel. Dat geldt sowieso voor het hele toestel, dankzij een krachtiger chip. Verder verbeterd is de vingerafdrukherkenning in de thuisknop: die werkt nu ook door je vin ger erop te leggen, in plaats van alleen met vegen. Daardoor werkt het ontgrendelen van het scherm met je duim bij de S6 en S6 Edge veel fijner dan met de S5. Samsung heeft ook de mogelijkheid toegevoegd om de smartphone draadloos op te laden door hem op een speciale lader te leggen. Een ding zou Samsung nog beter kunnen ontwerpen: de software. Die gaat stapje voor stapje wel vooruit, maar het kan nog mooier. Andere minpuntjes: de ingang voor microsd-kaartjes is verdwenen en de accu is niet meer verwisselbaar. De S6 is via webwinkels verkrijgbaar vanaf 700 euro (32GB). Voor wie de meest high-end smartphone wil, is hij dat geld waard. De S6 is ook niet duurder dan de concurrenten, zoals HTC's topmodel One M9. Vanwege het bijzondere scherm is de S6 Edge-variant wel duurder: 850 euro. Maar de S6 Edge heeft een 'wat heb jij nou in je hand?'-effect op omstanders. Iets wat vorige Samsung-smartphones niet hadden. VRIJDAG 17 APRIL 2015 door Lindy Jense NLziet is een online dienst waarmee je voor 7,95 euro reclamevrij tv kijkt tot een jaar terug, met programma's van de NPO, RTL en SBS. De vernieuw de app toont drie secties met afleve ringen van de terugkijkplatformen Uit zending Gemist, RTL XL en KIJK. Door op een aflevering te drukken, kun je 'm afspelen of als fa voriet markeren. De m video's van NLziet zijn tevens naar de Chromecast, Googles populaire wifi-stick voor de tv, te streamen. De vernieuw de Android-app komt later dit jaar. NLziet, gratis voor Android, iPhones en iPads De simpele app Moet Ik Rennen beant woordt een belangrijke vraag van reizi gers: moet ik rennen om mijn trein of bus te halen? Je vult de bestemming in en via de gps van de smart- phone herkent Moet Ik Rennen jouw locatie. De app, die ook laat zien of je moet rennen voor de metro, tram of veerboot, toont het aantal minuten tot het vervoermiddel vertrekt. Je kunt aangeven om je 'm hebt gehaald of niet. Die informatie gebruikt Moet Ik Rennen om de indi catie voor het rennen te verbeteren. Moet Ik Rennen, gratis voor Android, iPhones en iPads Veel smartphones krijgen steeds gro tere schermen met meer pixels. Dit betekent ook dat deze schermen meer energie verbruiken, want elke pixel heeft energie nodig om te bran den. Behalve bij amoled-schermen, die veelal in Samsung-toestellen wor den gebruikt. Daar kunnen pixels na melijk individueel worden uitgescha keld. Pixel OFF maakt het mogelijk om een specifiek gedeelte van al die pixels uit te schake len om zo energie te besparen. Wanneer je de app activeert, wordt er een soort gaas van zwarte pixels over het beeld geplaatst. Dit heeft een negatief op de beeldkwali teit, maar het zorgt wel voor een lan gere accuduur. Pixel OFF is gratis te downloaden en gebruiken, en voor 1,49 euro kun je meer pixelpatronen kopen. Pixel OFF, gratis voor Android-toestel- len De animatieserie DuckTales kreeg in 1989 een uitstekende game, die toen tertijd helaas alleen met het Nintendo Entertainment System (NES) te spe len was. Jaren later heeft Disney het spel opgepoetst en voorzien van ver beterde eigentijdse graphics en onder steuning voor touchschermen. In DuckTales Remastered speel je als Da- gobert Duck die zijn geld wil bescher men tegen de Zware Jongens en Zwar te Magica. Er zijn in totaal vijf locaties die je kunt ontdekken, variërend van Transsylvanië tot de maan. In elke lo catie is één legendari sche schatte vinden, die je bereikt door met Dagobert Duck te rennen, springen en vijanden een tik met zijn wandelstok te geven. En dat is lastiger dan het lijkt. Voor de kinde ren is er een gemakkelijkere speelmo- dus aanwezig, zodat de game niet te lastig is. DuckTales Remastered, 9,99 euro voor iPhones en iPads, 11 euro voor Android door Tonie van Ringelestijn 2:45 Galaxy S6 Edge smartphone foto EPA 850 euro kost de Samsung S6 Edge 6 reageren? consument@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45