Stalling voor den lijkkoets met droogtoren GET IN SUMMER SHAPE BIJ OPTISPORT! WALCHEREN 29 Gestolen auto's achterhaald SEROOSKERKE - Het legaat van tien duizend gulden van Maria Wilhel- mina Tak-van Vollenhoven werd in 1925 in dank aanvaard door de gemeente Serooskerke. Het mocht echter niet aan frivolitei ten worden besteed; het moest worden gespendeerd aan de koop een lijkkoets en de bouw van een stalling voor het rijtuig. Zo kwam er in 1926 een 'stalling'. De gemeente besloot er ook de handbrandspuit, die onder een af dakje naast de kerk stond, te stal len. Tevens verrees er een droog toren voor de vlasslangen van de brandweer. De veldwachter kreeg KAPELLE - De politie heeft woens dagavond op de Vierwegen in Ka- pelle een 33-jarige Middelburger aangehouden die in een gestolen personenauto reed. Deze is op zondagochtend 12 april gestolen bij een autobedrijf in 's Graven polder. De man uit Middelburg is naar het politiecellencomplex To- rentijd in Middelburg gebracht. Hij kreeg gisteren te horen dat hij langer vast blijft zitten. In de auto werd inbrekerswerktuig gevon den. In de buurt van de woning van de Middelburger is gisteren ook de tweede auto gevonden die in 's Gravenpolder was ont vreemd. Deze is door een ber gingsbedrijf weggetakeld. De eige naar is in kennis gesteld. ook zijn zin, er kwamen twee ar restantencellen. Kosten bouw: 6.483 gulden en aanschaf koets 1951,05 gulden. 'Bleef er toch wat over', berekent oud-brandweerman Wim van Ha- veren, initiatiefnemer tot het His torisch Educatief Centrum Het Oude Brandspuithuis. Grinni kend: „Ik zou wel eens willen we ten wat ze daarmee gedaan heb- Het Oude Brandspuithuis in Serooskerke werd in 1926 gebouwd als stalling voor een rouwkoets. ben. Sigaartje, drankje, etentje?" De lijkkoets blijft tot begin jaren zestig, verdrongen door de rouw- auto. Het karos eindigt roemloos; de wielen worden gebruikt voor twee handkarren, de rest wordt af gevoerd. De manschappenauto voor de brandweermannen, een Chevrolet die dienst deed als le gertruck, neemt de lege plek in de stalling in. De arrestantencellen maken in 1970 plaats voor een kantine voor de brandweerlieden. Het markante gebouw wordt steeds meer aangepast aan de ge bruikers. In 2008 komt het echter leeg te staan als de nieuwe brand weerkazerne wordt geopend aan de Vrouwenpoldersewg. De slo pershamer dreigt zelfs, tot veront waardiging van het dorp. Uitein delijk doet de gemeente Veere het pand in de openbare verkoop. Wim van Haveren en echtgenote Liesbeth weten er de hand op te leggen. Op 15 augustus 2011 is de officiële overdracht. Dan kan Van Haveren beginnen aan zijn droom, het historisch educatief centrum Het Oude Brandspuit huis. In 2013 richtte hij daarvoor een Stichting op. Dertig adviseurs ondersteunen in diverse werk groepen. Er wordt een loods aan gebouwd en gaandeweg krijgt het Brandspuithuis vorm. Zaterdag gaan de deuren officieel open voor publiek. Herkeuringen voor verlengen rijbewijs Mensen die voor verlenging van hun rijbewijs moeten worden gekeurd, kunnen vandaag terecht in Het Getij aan de Oosterscheldestraat 18 b in Middelburg. Afspra ken maken kan via Regel- zorg Rijbewijskeuringen: 088 23 23 300. Zelf een af spraak regelen kan via www.regelzorg.nl. Szarafinski te gast bij Alzheimer Café Wethouder Saskia Szarafins ki spreekt zaterdag voor het Alzheimer Café Walcheren over de Wet Maatschappelij ke Ondersteuning. Dat ge beurt in 't Gasthuis aan het Noordpoortplein in Middel burg van 14.30 tot 16.30 uur. Na de presentatie is er gele genheid om vragen te stel len. Wandelsportclub houdt Zandmars Wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg houdt zaterdag de Zandmars over 5,10,15,25 en 40 kilometer. De start voor de 25 en 40 ki lometer is om 8.00 uur; voor de overige afstanden 9.00 tot 13.00 uur. Het startbu reau (open 7.00-17.30 uur) is in het wijkgebouw aan de Baarsjesstraat 42 in Middel burg. Fancy fair voor goede doelen Op het terrein van baptisten gemeente De Fontein aan Kruitmolenlaan 70 in Mid delburg is zaterdag van 10.00-15.00 uur een fancy fair met rommel- en kleed- jesmarkt, koek zopie en een verloting. De opbrengst is bestemd voor projecten als Hope4Hope (Kenia), Za- nethemba (Zuid-Afrika) en Casa Esperanza (Bolivia). Vrije School Zeeland houdt Lentebazaar De Vrije School Zeeland houdt zaterdag van 10.30 tot 16.00 uur haar lentebazaar aan de Willem Arondeus- straat in Middelburg. Pro gramma: kinderactiviteiten, stands, restaurant, rommel markt en clownsact. De op brengst is bestemd voor Ver eniging Voortgezet Vrije- school onderwijs Zeeland. In het verhaal in de krant van donderdag onder de kop 'Supers Baskensburg zuigen binnenstad leeg' wordt gesproken over een mogelijke vestiging van Lidl in het complex 'Groenrijk' in Vlis- singen. Bedoeld werd 'Groenen dijk' en niet de winkel in Middel burg die deze week is uitgeroe pen tot beste Groenrijk-vestiging van het land. rNiet tevreden over jouw huidige fitnesscentrum? Fitness en zwembad in 1 abonnement! Health) (Club VRIJDAG 17 APRIL 2015 Wim van Haveren (links) met echtgenote Liesbeth en bestuurslid Frans Stoffels voor het Historisch Educatief Centrum Het Oude Brandspuithuis in de voor malige brandweerkazerne aan de Torenstraat in Serooskerke. foto's Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG BIJ NADER (vraag naar de voorwaarden) Optisport Health Club Vlissingen I Sportweg 2 I 4387 PM Vlissingen I T 0118 - 48 68 20 I E vlissingen@optisporthealthclub.nl Optisport optisporthealthclub.nl/vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29