170.000 vluchtelingen haalden het, 3500 niet Unieke lezersreis: Opera in Verona! effeweg.nl BINNENLAND 7 VLIEG- OF BUSREIS De afgelopen vier dagen zijn door de Italiaanse marine ruim achtdui zend vluchtelingen opgepikt die de oversteek van Noord-Afrika naar Europa wilden maken. Door het lenteweer zijn de omstandig heden voor de oversteek iets beter en wagen meer mensen de tocht. Hulporganisatie Save the Child ren meldde dinsdag op basis van verklaringen van getuigen dat in het weekeinde vierhonderd boot vluchtelingen zijn verdronken. Veel vluchtelingen worden van het eilandje Lampedusa overge bracht naar opvangkampen in de rest van Italië, zoals op het eiland Sicilië. De bootvluchtelingen ko men vooral uit Eritrea, Ethiopië, Somalië, Gambia, Mali, Ivoorkust en Syrië. Door honderden grafstenen te plaatsen op het Plein in Den Haag herdacht Amnesty International gisteren de slachtoffers die dit jaar bij hun oversteek naar Europa zijn verdronken. Volgens de Verenigde Naties toont de ramp aan dat Europa meer moet doen om vluchtelin gen te redden op de Middellandse Zee. Een robuuste zoek- en red dingsactie is van het grootste be lang, liet de organisatie gisteren weten. „Het redden van mensen moet prioriteit hebben", zei António Guterres, de VN-commis- saris voor vluchtelingen. De VN ondersteunt met die op roep de kritiek die Human Rights Watch eerder gisteren uitte. Die organisatie verwijt Europa laks heid en wil dat de Europese Unie meer schepen naar de regio stuurt. Tot nu toe hebben verschil lende EU-lidstaten, waaronder Ne derland, zich verzet tegen het op zetten van een nieuwe, puur op Nu lijkt het devies: blijf waar je bent of je verdrinkt maar redding gerichte, gezamenlijke operatie. Het voornaamste argu ment daarbij is dat zo'n operatie een 'aanzuigende werking' zou hebben. Eduard Nazarski, directeur van Amnesty Nederland, ziet het aan tal bootvluchtelingen alleen maar groeien. „Iedereen die nog vol houdt dat het bieden van redding de reden is dat mensen de zee op gaan, sluit moedwillig zijn ogen voor de realiteit of verdraait de fei ten bewust." Het stimuleren van opvang in de regio wordt vaak gezien als oplos sing. De Duitse minister van Bui tenlandse Zaken Frank-Walter Steinmeier, zei dat gisteren nog eens. Hij vindt dat de omstandigheden in landen als Somalië en Syrië moeten verbeteren. Dat is de eni ge oplossing. „Uiteindelijk kun nen we, als de vluchtelingen op de Middellandse Zee zijn, het risi co dat ze met man en muis ver gaan, nauwelijks vermijden. We moeten ervoor zorgen dat men sen zich niet meer genoodzaakt zien deze regio's te ontvluchten en dat zo houden." Amnestydirecteur Nazarski vindt het goed dat er in opvang in de re gio wordt geïnvesteerd. „Maar de problemen daar zijn zo groot dat je daarnaast altijd ook moet zor gen dat de mensen die onvermij delijk die regio gaan verlaten dit niet met hun leven moeten beko pen", aldus Nazarski. „Nu lijkt het devies: blijf waar je bent of je verdrinkt maar. Dat is onaccepta bel." NU VANAF VOORDEEL BOEK NU! www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 DONDERDAG 16 APRIL 2015 Amnesty International plaatst honderden grafstenen op het Plein in Den Haag om de mensen te herdenken die dit jaar bij hun oversteek naar Europa zijn verdronken, foto Martijn Beekman/ANP door onze redactie buitenland ROME - Vorig jaar hebben 170.000 bootvluchtelingen vanuit Afrika de kust van Italië bereikt. 3500 men sen kwamen om bij de poging per boot de Middellandse Zee over te steken. Dat blijkt uit cijfers van de Italiaanse overheid. Eduard Nazarski, Amnesty Verona en de opera zijn onlosmakelijk met elkaar ver bonden. Hoogtepunt van de reis is dan ook een bezoek aan de wereldberoemde opera Aida. In een prachtig decor van het mooiste bouwwerk van Verona, het Romeinse amfitheater Arena. De akoestiek schijnt hier geweldig te zijn. Niet voor niets, dat hierin de zomermaanden opera's worden opgevoerd. Lijkt het u leuk nog een opera te bezoeken, dan kunt u kaarten reserveren voor de opera Tosca of Nabucco op woensdagavond. Vertrekdata en prijzen 6 daagse vliegreis Vertrek op: 4 juli, 22 augustus 8 daagse busreis Vertrek op: 21 augustus Inclusief: Hotelovernachtingen Ontbijt en diner Toegangskaart Opera Aida sector D/E Begeleiding door uw Effeweg.nl chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Vlucht Amsterdam - Verona v.v. Busvervoer ter plaatse Highlights: Avond naar Opera Aïda Bezoek "mozaïekstad" Spil imbergo Bezoek in San Daniele aan de hamfabriek waar men Prosciutto crudo maakt Kennismaking met Cividale del Fruili oftewel de "schatkamer van de kunst" Dagtocht Venetië Bezoek aan 'de stad met honderd horizonnen'Asolo Prosecco- en kaasproeverij Avond naar de Opera Nabucco of Tosca van £-649 voor €599 vanf-TTSf voor €729 Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p voor een boeking voor 2 personen. Excl. reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7