Het strand van Breskens is even een beetje Ibiza Verwondingen Autobedrijven Terneuzen Rekenkamer veel ernstiger bundelen de krachten zoekt nieuw lid 28 ZEEUWS-VLAANDEREN ROMMELMARKTEN Liefhebbers van rommelmarkten, garagesales en ruilbeurzen kunnen dit weekend hun hart ophalen. van loods zijn Hulst/Terneuzen Liefs uit Walsoorden Pffff! Het is wel weer om wat kleren uit te trekken, ja! Beter kunnen foto graaf Freddy Dirickx, het Engelse model Melany en de rest van de medewerkers aan deze fo- toshoot voor Christine LeDuc het niet treffen. Deze woensdag is de eerste echte zomerdag in de lente. En laat de crew nou lang geleden juist deze dag een deel van strand paviljoen Beachhouse in Breskens hebben vastgelegd om een zomer se shoot voor LeDuc te doen. Ibiza is het referentiekader voor een fotosessie met topjes, broe ken, lingerie en badmode. „Daar hoeven we dus helemaal niet voor naar Ibiza. Hoewel, dat had mij best wel leuk geleken", grapt Mariska de Block. De Block is vormgeefster bij Bea te Uhse en begeleidt de fotoshoot. Ze waakt over het draaiboek, assis teert met een reflectiescherm en geeft het model aanwijzingen over de juiste posities. „Wij bepa len eerst de stijl voor de zomer- shoot en gaan dan op zoek naar een mooie locatie. Toevallig is die nu eens dichtbij huis. Je hoeft het ook niet per se ver weg te zoeken, als het hier ook mooi is, toch? Dit paviljoen straalt uit wat wij voor ogen hebben. De foto's moeten een vrolijke, festivalachtige sfeer hebben." Na uren van voorbereiding (licht meten, visagie) mag Melany ein delijk als een zonnetje in het zon netje stralen. Dat trekt logischer wijs bekijks van voorbijgangers, maar dat deert de ploeg niet. Als het karakter 'vrolijk' en 'los' moet zijn, schiet je er niets mee op door heel streng de ruimte voor fotografie af te bakenen. Het geeft ook alleen maar een leuker effect aan de film die Tom Misbaer maakt. Hij gunt nieuwsgierigen binnenkort via de website van Christine LeDuc een kijkje achter de schermen bij deze dag op het strand. Steeds als er een kleding stuk in beeld is gebracht, laadt Di rickx de foto's meteen in zijn lap top. Tevreden? Volgend kleding stuk. Niet tevreden? Dan doet hij het nog eens over. Tijd om uit te rusten is er niet. Hoewel... als de crew pas na uren werken in de ga ten krijgt dat op een steenworp af stand het naaktstrand begint, is er even ruimte voor een korte onder breking. Want erotische zaken in beeld brengen? Daar kijken ze echt niet meer van op. Maar een stel dat naakt in de branding poe delt? Dat zien ze ook bij Christine LeDuc niet iedere dag. TERNEUZEN - In heel Zeeuws- Vlaanderen worden dit weekend tweedehands spullen verkocht op rommelmarkten, garagesales, ruil beurzen en boekenmarkten. Dat dit populaire uitjes zijn, weet Chris Ollebek van de Protestante gemeente Terneuzen wel zeker. „Wij houden drie keer per jaar een rommelmarkt en verwach ten dit weekend tussen de drie- en vierduizend mensen." In en rond de Goede Herderkerk in Terneuzen worden al 36 jaar rommelmarkten gehouden. Mor gen is er een rommelmarkt en boekenmarkt, zaterdag is meer gericht op meubels. „Er is ook een afdeling kleding, speelgoed en spelletjes. Gestructureerd in derdaad, dat komt omdat we het al zo lang doen. Er helpen zelfs honderddertig mensen mee." Tegelijkertijd is zaterdag ook speeltuin Oranjekwartier open en houdt Groei Bloei vlakbij een voorjaarsstekjesochtend, bij de Prins Willem Alexanderschool. Door die combinatie worden er ook meer bezoekers verwacht. De opbrengst van de markt gaat naar de Protestantse gemeente. „We onderhouden er het kerkgebouw mee." Naast een populair uitje, blijkt een rommelmarkt voor verenigin gen ook dé manier te zijn om wat extra geld in de clubkas te krij gen. Zo houden Eendracht Maakt Macht uit Koewacht en Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde zater dag allebei een rommelmarkt waarvan de opbrengst naar het in strumenten- en uniformenfonds gaat. Stichting Hulp aan Kinderen (Sha- ki) haalt juist geld op voor het goe de doel, door zaterdag tweede hands boeken te verkopen in Hulst. „We doen dit al een jaar of tien en elke keer komen er onge veer driehonderd bezoekers", ver telt Albert Stallaart. „Een nieuwe trend is dat bezoekers aan de ach terdeur boeken inleveren die ze niet meer willen, en daarna 'nieu we' komen kopen." Shaki haalt jaarlijks rond de 13.000 euro op. „Het geld gaat naar kleinschalige goede doelen voor kinderen, ge rund door vrijwilligers die bin ding met Zeeuws-Vlaanderen hebben." Shaki houdt met regel maat boekenbeurzen op verschil lende plaatsen in de regio en ook een tweejaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs. Dat een rommelmarkt ook een sociale functie kan hebben, be wijzen buurtvereniging Water dijk uit Philippine en wijkvereni- ging De Straete uit Zandstraat. Vanuit hun garage verkopen buurtbewoners spulletjes die ze niet meer nodig hebben. Op bijna alle markten en beurzen, kunnen de bezoekers tussen het snuffelen door even op krachten komen met een versgebakken wafel of oliebol. Chris Ollebek: „Bij de Pro testantse gemeente worden er voor de rommelmarkt jaarlijks zelfs twintigduizend oliebollen gebakken." EEN GREEP UIT DE MARKTEN DIT WEEKEND TERNEUZEN - De loods die maan dag na een val met een helikopter van boord werd gehaald van een zeeschip op de Westerschelde, heeft veel ernstigere verwondin gen dan slechts het gebroken sleu telbeen waar aanvankelijk over werd gesproken. De man liep ze ven gebroken ribben en een geper foreerde long op, en beschadigde drie ruggenwervels. Dat laat het slachtoffer, de Vlaamse rivier- loods Daniel Dequick, zelf weten aan deze krant. Hij doet dat om dat hij niet de suggestie wil wek ken dat de helikopter werd inge zet voor iemand met 'slechts' een gebroken sleutelbeen. Vijf autobedrijven op Handels poort hebben onder die noemer de handen ineengeslagen. De vijf zijn: Ford Van Putten, Wisse, het Mobiliteitshuis, Auto Poppe en Moret. Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen, en wethouder Jack Begijn onthulden gisteroch tend het logo van de samenwer king: een autostuur met twee han den die in elkaar grijpen. Lonink plaatste het initiatief in een breder kader. „De schaal van Zeeuws-Vlaanderen vraagt om krachtenbundeling en dan blijken concurrenten gelukkig ook colle ga's te kunnen zijn." Sander Cap- pendijk van het Mobiliteitshuis beaamde dat. „Het gaat erom dat mensen óns weten te vinden." De vijf gaan samen acties voeren, waarbij ook de middenstand in Terneuzen betrokken wordt, al dus Rien Wisse. De samenwer king komt op een moment dat de autobranche opkrabbelt. Terneu- zense bedrijven hebben de crisis, op een enkeling na, ook redelijk doorstaan. „We hebben altijd op onze tellen gepast", verklapte Cap- pendijk het geheim. TERNEUZEN/HULST - De gemeente raden van Hulst en Terneuzen zijn op zoek naar een nieuw lid voor de gezamenlijke rekenkamer commissie. Dat doen ze omdat voorzitter Frits van Vugt de com missie heeft verlaten, vanwege de lange reistijd. Na benoeming van het nieuwe lid, wat gedaan wordt door de gemeenteraden, wordt vanuit de rekenkamercommissie een kandidaat-voorzitter voorge dragen. De rekenkamercommissie is een onafhankelijke instantie die de bestedingen van de ge meenten controleert. Sollicitaties kunnen worden gestuurd naar griffier@gemeentehulst.nl. In de polder bij Walsoorden werken zo'n 200 mensen bij Beate Uhse, een van de grootste erotiekbedrijven van Europa. Wij geven u in deze rubriek een kijkje achter de schermen, door Raymond de Frel Rondsnuffelen tussen rommel blij ft populair door Sophie Stockman Er kon geen betere dag dan gisteren worden uitgekozen voor de fotoshoot voor Christine LeDuc op het strand in Breskens. foto Ronald den Dekker Rommelmarkt en Boekenmarkt Goede Herderkerk Terneuzen. Tijd: vrijdag 13.30-17.00 uur en zaterdag 9.00-13.00 uur Rommelmarkt fanfare Vrijheid Een dracht Lamswaarde, boerderij fa milie Hoefeijzers aan Jac. de Waal straat. Tijd: 13.00-17.00 uur. Rommelmarkt muziekvereniging Eendracht Maakt Macht Koe wacht, loods van familie Baert aan de Klapstraat. Tijd: 9.00 uur. Garagesale buurtvereniging Water dijk, Philippine. Tijd: 9.00-16.00 uur. Verzamelbeurs buurthuis De Ka meleon, Leliestraat 30 Terneuzen. Tijd: 9.00-17.00 uur. Garagesale wijkvereniging De Straete, Zandstraat. Tijd: 9.00-17.00 uur. Rommelmarkt korfbalvereniging Luctor Terneuzen, sportpark Vlie gende Vaart. Tijd: 13.00 uur. Boekenbeurs Shaki, Tabakstraat 22, Hulst. Tijd: 9.00-12.00 uur. Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 10 april 2015, is op verzoek van STEPHANIE TAMARA SAFFIRA EDDAHMANI, wonende te Oostburg (gemeente Sluis), betekend aan HAROLD ZUIDEMA (geboren op 27 april 1979), thans zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, de grosse van de beschikking gegeven door de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Familierecht, zittingsplaats Middelburg d.d. 18 februari 2015, waarbij aan H. Zuidema bevel is gedaan tot betaling van het daarin vermelde verschuldigde. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1, 4538 AA Terneuzen T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl TERNEUZEN - Terneuzen heeft sinds gisteren ook in naam een autobou levard, Autoboulevard Handels poort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72