Kraan De Schelde naar Goes Leger oefent op Zuid-Beveland Anna Zorgt staat in de startblokken 99r %kpn BEVELANDEN en THOLEN 31 kpn.com/zakelijk 0800 0105 kpn XL winkel Buurtwerk houdt seniorenbingo Buurtwerk Goes-Zuid houdt vrijdag een senioren bingo. Die wordt gehouden in buurthuis 'de Pit aan de Appelstraat iA. De bingo duurt van 14.00-16.00 uur. De deur gaat open om 13.30 uur. Er worden zes rondjes bingo gespeeld. Alle bezoe kers ontvangen een prijs. Deelname aan de activiteit kost€ 3,00 per persoon. Zang ten bate van Bijbels voor China In de Grote Kerk van Tholen wordt zaterdag een zanga vond gehouden. Daaraan wordt medewerking ver leend door jongerenkoor Cantilena, kinderkoor Sja- loom en jong vrouwenkoor Tabitha. Aanvang 19.30 uur. De algehele leiding berust bij ds. A. den Boer. Toegang vrij. Collecte voor Hudson Taylor Stichting (Bijbelvers preiding China). Wadlopen op plaat in Oosterschelde De op spoorrails rijdende hijs kraan werd in 1946 gebouwd door scheepswerf De Schelde. Het werktuig werd gebruikt op het ter rein van de werf in Vlissingen. In 1974 is de kraan geschonken aan de Stoomtram Hoorn-Medemblik (SHM). Omdat de stoomkraan niet meer goed binnen de collec tie past, besloot de SHM haar te schenken aan collega-museum Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Vrijwilligers van SGB en SHM hebben in Hoorn de giek, het huis en het onderstel van elkaar gescheiden. Hierdoor is de kraan beter transporteerbaar geworden, maar nog altijd is er sprake van een imposant transport, dat met zwaar materieel over de weg zal plaatsvinden. De kraan wordt donderdag met behulp van een moderne tele scoopkraan in delen op diepladers geladen. In Goes wordt het gevaar te de volgende dag weer opge bouwd. Daar krijgt de kraan een prominente plaats op het mu seumterrein van de SGB. Hoewel de stoomkraan geschon ken wordt, zijn er toch flinke kos ten verbonden aan het transport. Enkele sponsors hebben deze op zich genomen: Damen Schelde Naval Shipbuilding (opvolger van De Schelde), Goud Transport uit Waarde, Stichting Holland Spoor en enkele particuliere schenkers. Dat gebeurt in het kader van de al gemene militaire opleiding en het op niveau blijven van militairen van 30 Natresbat van de Koninklij ke Landmacht. Een Natrescompag- nie wordt getraind in het bewa ken en beveiligen van vitale (bur ger) installaties. Locaties waar wordt geoefend onder de noemer Good Night zijn het sluizencom- plex in Hansweert, de kerncentra le Borssele en de bunker aan de Zomerweg in Kloetinge. Vanuit Hansweert komt één peloton (35 personen met drie jeeps en een vrachtwagen) naar Kloetinge. Er zullen dus in de buurt van de bunker de nodige militairen te zien zijn. Er wordt geen gebruik gemaakt van oefenmunitie. Ook in de gemeente Kapelle is een grote oefening. Daar nemen 300 personen en veertig militaire voertuigen aan deel. De oefenen de troepen staan onder leiding van de Commandant 13 LT briga de uit Oirschot. Bij de Kapelse oe feningen wordt eveneens geen oe fenmunitie gebruikt. Natuurmonumenten houdt zondag een vaartocht met wadlopen in de Oosterschel de. Na de boottocht wordt af gemeerd bij de Slipperplaat, waar onder leiding van een gids mag worden gewan deld. Start: 10.00 uur in ha ven Yerseke, Meerpaalweg. Terug om 12.00 uur. Aanmel den via www.natuurmonu- menten.nl/agenda De zorgcoöperatie is een initiatief dat vanuit de inwoners in ont staan. Door de handen ineen te slaan, willen ze ervoor zorgen dat mensen een leven lang aange naam kunnen wonen in Sint-An naland. Speerpunten zijn onder meer de komst van voldoende senioren- huiswoningen, het opzetten van welzijnsactiviteiten, de inrichting van een zorgloket en het bieden van hulp bij zorgaanvragen. Ook gaat Anna Zorgt vrijwilligers kop pelen aan zorgbehoevende inwo ners. „Al zeventig vrijwilligers hebben een contract onderte kend", stelt Westdorp tevreden vast. Deze mensen kunnen wor den ingezet voor de meest uiteen lopende klusjes. Van een ritje naar het ziekenhuis tot het onder houden van de tuin. Alle diensten van de coöperatie vallen straks on der één van de dienstenpakket ten, zoals Anna Klust, Anna Be weegt of Anna Begeleidt. De coöperatie is straks op verschil lende manieren bereikbaar, onder meer telefonisch en via internet. Er komt ook een fysiek kantoor, waar de inmiddels aangestelde coördinatoren spreekuur zullen houden. „Dit moet heel laagdrem pelig worden", zegt Westdorp. „Voorlopig komt het kantoor in medisch centrum De Smisse. Op zich is dat een prima locatie, want daar zitten al veel zorgvoor zieningen bij elkaar." 340 van de 1200 huishoudens heb ben inmiddels aangegeven dat ze lid worden zodra de coöperatie een feit is. Westdorp hoopt dat uiteindelijk minimaal de helft meedoet. Ook jongeren zijn wat hem betreft meer dan welkom om zich aan te sluiten. Niet alleen uit solidariteit. „Ook als je jong bent kan er van de ene op de an dere dag iets gebeuren waardoor je zorg nodig hebt." Anna Zorgt benadrukt dat ze aan vullend wil zijn op het huidige zorgaanbod en absoluut geen con current. De coöperatie gaat zelf geen mantelzorg verlenen en wil niet 'de handen aan het bed' zijn. De hoop is dat minimaal de helft van de huishoudens lid wordt van zorgcoöperatie Anna Zorgt SnTSEnfliElCTiE en smsén eenmalig DONDERDAG 16 APRIL 2015 /ij pi PT! HEINKENSZAND - Op de derde dag van de avondvierdaagse in Heinkenszand ACL W CillLldCll wercj gisteren niet alleen gewandeld. Voor de eerste keer werd de Pink Run ge- YY1 "S V fötl «pn houden. Bij De Stenge verschenen 63 atleten aan de start om 5,10 of 15 km HA****! A dlllCll te rennen. De twee jongste deelnemers waren tien jaar. De opbrengst van de sponsorloop is voor KWF Kankerbestrijding en KiKa foto Marcelle Davidse GOES THOLEN YERSEKE GOES - Een unieke, door stoom aan gedreven hijskraan keert vrijdag te rug naar Zeeland. Hij krijgt een plek bij de Stoomtrein Goes-Borse- le. KLOETINGE - Op Zuid-Beveland wor den vanaf morgen tot en met zon dag militaire oefeningen gehouden. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt in Sint-Annaland staat in de startblokken. Woordvoerder Jack Westdorp verwacht dat de offi ciële oprichting snel kan plaatsvin den. Volgende maand begint boven dien een ledenwerfcampagne. KgllGMBl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71