Abdul ziet Hoek als opstapje naar profbestaan SPORT 37 Abdul is geboren in Ghana als zoon van een Togolese vader en Ghanese moeder. Hij speelde in het verleden een seizoen bij Spor ting Charleroi, kwam twee seizoe nen in actie in de Turkse Süper Lig voor achtereenvolgens Kasim- pasa en Edirnespor, waarna hij in Frankrijk bij Charleville Mézières terecht kwam. Dit seizoen kwam Abdul in het shirt van zon dag-hoofdklasser Chabab tot vijf tien treffers, waarvan vier tegen het teruggetrokken Haaglandia. „We kwamen via via bij hem te recht", meldde Jacky Lambert van de technische commissie van Hoek. „Hij is de hangende spits van Chabab en Ruud Pennings (komend seizoen trainer van Hoek) had met Vlissingen al twee keer tegen die ploeg gespeeld. Ook Ruud was erg gecharmeerd van hem." Abdul is woonachtig in Eeklo en reist ieder weekend met de trein naar Amsterdam om zijn wedstrij den bij Chabab te spelen. „Hij wil absoluut terug het betaalde voet bal in", merkte Lambert. Maar om dat Abdul van buiten Europa komt, zullen profclubs in België of Nederland hem voorlopig niet snel halen. Lambert: „Dan zou den ze zo'n driehonderdduizend euro neer moeten leggen. Dat doet natuurlijk niemand. Maar van zijn gedrevenheid hopen wij te profiteren." Met de komst van de 23-jarige Ghanees is de positie van 'num- We hopen dat we van zijn gedrevenheid kunnen profiteren mer tien' ingevuld voor het ko mende seizoen. „Een verdedigen de middenvelder en een keeper halen heeft nu de topprioriteit bij ons", stelde Lambert. Op het middenveld is Hoek name lijk op zoek naar een opvolger voor Gert-Jan van Leiden, die bij ADO'20 tekende. Van Leiden laat de vierde en laatste proeftraining bij eerstedivisionist Telstar van daag schieten wegens een boven beenblessure. Hij liep die kwet suur dinsdag op in het bekerduel met Dubbeldam (2-1-zege). Met Emre Dönmez zag Hoek gis teren nog een speler vertrekken. De Turkse middenvelder koos voor het Belgische Hamme, dat uitkomt in de Derde Klasse Natio naal. Sijsling terug bij coach Ekker Tennisser Igor Sijsling gaat trainen bij de Amstelpark Tennis Academy, waar hij wordt herenigd met zijn voormalige coach Hugo Ek ker. Vorige week werd be kend dat Sijsling breekt met zijn huidige trainer Ray mond Knaap. „Igor zal Am stelpark gebruiken als cen trale uitvalsbasis voor zijn training", vertelde Ekker gis teren. Ook Jean-Julien Rojer is in de toekomst te vinden bij Amstelpark. Zesde plaats voor Van de Guchte Bij een zware klimwedstrijd in het Belgische Overijse is wielrenster Quinty van de Guchte als zesde geëindigd. De renster uit Driewegen kwam uit bij de nieuwelin gen-meisjes, waar het deel nemersveld bestond uit 23 rensters. Denise Gunst uit Yerseke be haalde bij de junior vrou wen de zevende plaats. Ze hield daarmee zeventien deelneemsters achter zich. Wiggins gaat op 7 juni voor uurrecord Wielrenner Bradley Wig gins valt zondag 7 juni het werelduurrecord van Rohan Dennis aan. De Brit heeft de olympische wielerbaan van Londen uitgekozen voor zijn race. De winnaar van de Ronde van Frankrijk in 2012 nam zondag na Parijs-Roubaix af scheid van het wielrennen op de weg. Hij kondigde eer der al aan een aanval op het werelduurrecord te willen doen. Tweede nederlaag dammer Provoost Ben Provoost heeft gisteren bij het het Nederlands kam pioenschap dammen voor de tweede keer een partij verloren. In een spannende Keiler-partij tegen Roel Boomstra werd hij in het middenspel verrast door een fraaie damcombinatie. Provoost bereikte nog wel een eindspel, maar de Drent se wereldtopper maakte met een offer een eind aan de partij. Sprinter Magakwe twee jaar geschorst De Zuid-Afrikaanse sprinter Simon Magakwe is gisteren voor twee jaar geschorst we gens overtreding van de do- pingregels. Volgens bonds voorzitter Aleck Skhosana heeft de 28-jarige atleet op 22 december tijdens een trai ningskamp geweigerd zich te laten testen. Dat staat ge lijk aan het inleveren van een positieve plas. Magakwe mag nu tot eind 2017 niet meedoen aan wedstrijden. DONDERDAG 16 APRIL 2015 Paul Haarhuis samen met Arantxa Rus tijdens een eerdere ontmoeting van het Nederlands team in de Fed Cup. foto Sander Koning/ANP door Mitchell Minnaard HOEK - Met Rahim Abdul Sebah haalt topklasser Hoek de eerste aanwinst binnen voor het komen de seizoen. De 23-jarige Abdul komt over van zondag-hoofdklas ser Chabab, dat uitkomt in dezelf de competitie als Vlissingen. De 23-jarige speler van de Amsterdam mers is een aanvallend ingestelde speler en enorm ambitieus. „Hij wil absoluut het betaalde voetbal in." Jacky Lambert AMSTERDAM OVERIJSE LONDEN EMMELOORD STELLENBOSCH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62