12 UIT Muziekfestival ZMS2C ook unplugged op de rondvaartboten Met meer dan 500 deelnemers, meer dan 60 concerten komen de naar verwachting meer dan 2000 bezoekers zaterdag aan hun trekken bij het Muziekfestival ZMS2C. Na drie succesvolle edities van het ZMS2C in Goes 2012, Hulst 2013 en Tholen 2014 is het de beurt aan Middelburg. Het wordt een speciale editie omdat de Zeeuwse Muziekschool (ZMS) te gelijkertijd haar 60-jarige bestaan viert. De ZMS presenteert zich op één dag op diver se podia met docenten, leerlingen en er is een groot aanbod van workshops en lezin gen. Ook zijn er verschillende genres zoals Jazz, Klassiek, Pop, Hedendaagse muziek en Wereldmuziek te beluisteren. De uit voering is in handen van solisten, ensem bles en (Big-)Bands, van beginner tot ge vorderde. Elk jaar wordt een Artist in residence uitge kozen: een muzikant die geboren en geto gen is in de plaats waar het festival wordt gehouden. Deze artist moet leerling zijn geweest bij de ZMS en inmiddels aardig zijn sporen in de wereld van de muziek hebben verdiend. Dit jaar zijn het vier fa milieleden van de familie Feen: Mark (pia no), Paul (sax), Clemens (contrabas) en Matthijs (drum). Ze behoren tot de crème de la crème. Ook Carlo Balemans - Delta Brass Zeeland - Jong ZJO - HaFaBra vereni gingen uit de regio Walcheren geeft acte de présence, schrijfster Anneriek van Heug- ten, de Bigband van de ZMS onder leiding van Anja Sinke, er doen diverse basisscho len mee, net als enkele wethouders van de gemeente Middelburg en de Commissaris van de koning Han Polman. Op verschillende locaties in Middelburg zal de muziek klinken. Bij Desafinado, de Drukkery, University College Roosevelt (burgerzaal Stadhuis), de Koorkerk, De Spot, de Zeeuwse bibliotheek en Willi- brord. Ook zijn er zaterdag muzikale rond vaarten in Middelburg' met unplugged pa reltjes uit de popmuziek. Deze zijn om 14.00,15.00 en 16.00 uur. Opstappen bij de Rondvaart Middelburg, Achter de Houttui nen. Als de muziekliefhebber er dan nog geen genoeg van heeft, kan 's avonds een concert van de Zeeuwse Accordeon Vereni ging Concertina bezocht worden. De club viert zijn 25-jarige jubileum met een con cert in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Medewerking daaraan wordt ver leend door onder andere docenten van de Zeeuwse Muziekschool en leden van de Zeeuwse Muzikanten. Concertina is in 1990 opgericht door accordeondocent en di rigent Harry Schroevers. De vereniging be gon met twaalf leden en is nu uitgegroeid tot 75 leden. De presentatie zaterdagavond wordt gedaan door Jelt Pekaar, leerling van Jeugdtheaterschool Zeeland. Zaterdag en zondag staat de 24e editie van Dijkrock op het programma. Met Dijkrock is het festivalseizoen geopend. Aan de Grensweg in Rilland wordt dan weer gerockt. Met Alex Agnew van Diablo Blvd heeft de organisatie een stevige metalband naar Rilland gehaald. De bandnaam Diablo Blvd is afge leid van een song van Corrosi on of Conformity. De Antwerp se band klinkt iets minder ruig dan die Amerikanen. „Je doelt op onze melodieuze zang- en gitaarpar tijen. Dat maakt ons niet minder ruig. Ook Black Sabbath heeft zanglijnen, maar die vind ik ook nog altijd ruig." De band van Alex Agnew (42) vaart sinds 2005 een eigen koers, tussen rock en metal in, met invloeden uit de hardcore, punk en death metal. „Er is plek voor al onze persoonlijke inspi raties, toch is het een coherent geheel. We spelen geen vijftien stijlen in één song. Ik vind ons origineel, terwijl we niets doen wat niet eerder gedaan is. Stromingen in de metal zijn aan cycli onderhevig. Momen teel doet 70's vintage rock het weer goed. Je hebt ook 'soundbands' die je in een trip doen raken. Dat doen wij niet. Wij hebben niets tegen een goed liedje met een zang- lijn, refreinen en een klassieke opbouw. Wij grijpen terug naar Danzig, Black Sabbath én Metallica. Geen ellenlange meg- aclichés, alle bullshit mag eruit." Jaren hield de in Antwerpen geboren, thuis Engelstalig opgevoede Agnew (Vlaamse mama, Britse papa) er twee carrières op na. Die in de stand-up comedy bracht hem veel succes. In 2003 won hij het Leids Caba ret Festival, in 2013 verkocht hij in zijn een tje liefst vier keer het Antwerpse Sportpa leis uit. Er zit ook veel metal in zijn bloed. „Ik benader comedy anders dan collega's. Ik zie dat niet als alleen grappige monolo gen vertellen, maar als het geven van een rockconcert door één persoon. Ik noem het nooit cabaret, ook al won ik daar toen in Leiden. Cabaret was voor mij een film met Liza Minnelli of een show van vrouwen met floskes op hun tepels. Cabaret zoals jul lie dat zien, is een in Nederland uitgevon den kunstvorm; een mix van stand-up, theater en muziek. Ik trek ook publiek dat normaliter niet naar theaters gaat. Er zitten psychobillies, punkers en metalheads. Hun reactie: Gij vertegenwoordigt ons in de za len." De meeste sleutelzinnen in zijn songs komen spontaan, vaak in combinatie met de muziek die gitarist Andries Beckers aan levert. Met vaak slogans als titels, zoals Fear Is For The Enemy. „Dat is een mooie agressieve zin uit een comic. Ik hoorde er meteen een song bij. Sommige teksten zijn persoonlijker. Net als in die andere shows zitten er veel religieuze elementen in. Ik heb een ongezonde fascinatie voor satan. Ik ben totaal niet religieus, maar ook geen sa- tanist. Als je een kruis omdraait, blijft het een kruis. Rebelse figuren fascineren mij, naast de Griekse en Noorse mythologie. De Griekse is minder; die komt van waar het warm is. Die Noorse is duister, fatalistisch en koud. Over dat übermenschliche. Maar pas op: ik accepteer geen foute nationalisti sche kanten." Hoewel Alex Agnew een brede smaak heeft, blijkt metal al sinds zijn jeugd de juiste muziek voor hem. „Ik zou ook coun try kunnen zingen, maar daar kan ik niet genoeg adrenaline in kwijt. Metal, hardco re en punk maken emoties los. Dat leidt tot uitbundige reacties, moshpits, pogoën en meebrullen. Het is een fysieke uitlaatklep. Niet hoeven relativeren is soms lekker, on genuanceerd kwaad zijn is leuk. Ik herken mezelf in de reacties van het publiek. Ik hou van samengebalde sets. Veel bands spe len te lang. Praten kan ik uren aan een stuk, zingen niet. Dat is eerder op." De concurrentie is moordend. Het is op boksen tegen het beste van de wereld, maar ik durf de concurrentie aan. We toer den al met Epica en Machine Head door Eu rope en Amerika en bliezen veel mensen omver." De organisatie van Dijkrock is aan het ver nieuwen. Er wordt niet alleen ingezet op hardrock, ook gewone rock en een vleugje blues zullen te horen zijn. Op zondag is er ruimte voor de rockers van alle leeftijden. Het binnenterrein wordt dan omgetoverd tot een heuse metal market, waar van alles te koop is, van echte Dijkrock klompen tot zelfgemaakte sieraden. Voor de kleine rockertjes staat er een springkussen. B Concertina treedt op in de Concertzaal. Muziekfestival ZMS2C, zaterdag op diverse loca ties in Middelburg van 10.30 uur tot 18.00 uur. Meer info: www.zms2c.nl. Concert Concertina 20.00 uur, Zeeuwse Concertzaal. Kaarten via concertina@zeelandnet.nl. door Willem Jongeneelen B Diablo Boulevard, zaterdag op Dijkrock. foto Tim Tronckoe Dijkrock opent seizoen Dijkrock, de Grensweg Rilland. Zaterdag 12.00 uur met het open podium voor nieuw talent uit de regio: Trading The Crow, Homeward Bound, King Pistache, The Black Carrots, Blackfisz, The Walleez. Vanaf 17.00 uur komt van alles voorbij, stevige rock, hardrock, metal, rock&roll en blues: Going Dutch, ElectricA, The Amorettes, Diablo Boulevard, ROLR (Raiders of the lost rock), Nytrox. Zondag, vanaf 12.00 uur terrein open: Alfa Fe male, Isee/theysee, B-Company. www.dijkrock.nldijkrock@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56