10 UIT Joep Onderdelinden, je zou hem Leen Jongewaard de Tweede kunnen noe men. Omdat hij (Joep de hoofdrol speelde in de remake van 'Ja Zuster Nee Zuster', uitgeroepen tot beste mu sical van 2010. Voor Joep Onderdelin den betekende dat toen tevens een no minatie voor de Johan Kaart Prijs (beste co- medyspeler van het seizoen). En er staat nog veel meer op zijn erelijst, zowel film, tv, toneel en musical. Nu heeft hij een ei gen gezelschap, nota bene. niets van dat programma hebben (ziet lie ver een detective, bij voorkeur met een dubbele moord) en ook de knecht is een onnozele sta-in-de-weg. De website Theaterparadijs, gespecialiseerd in muziektheater, sprak van 'anderhalf uur heerlijke ontspanning met goede grappen, mooie liedjes en, zeker voor de Boer Zoekt Vrouw-fans, heel herkenbare onderwer pen'. En zo zult u het (moeten) zien. Een paar dagen later volgt nog meer agrari sche komedie. Ellen Dikker, bekend van te levisie, radio en 'de bladen' (onlangs nog in Margriet en Buitenleven), komt op zater dag 25 april met haar vierde cabaretshow 'Groene Vingers' naar het Dorpshuis in Renesse. Al in 2006 was ze winnares van de Persoon lijkheidsprijs van het Camarettenfestival. In 2009 werd ze genomineerd voor de VSCD Neerlands Hoop Prijs. In de loop der jaren is ze een meesteres van de typetjes ge worden. In elke show duiken er wel weer nieuwe op, maar er zijn ook typetjes die al jaren meegaan, zoals 'het rokertje'. Zo'n volkse vrouw die uit het raam hangt, alles in de gaten houdt en overal commentaar op heeft. Commentaar dat ze met behulp van halve spreekwoorden (of vreemde: 'hoe meer ballen, hoe dikker de soep') in el kaar draait tot een bizar verhaal. 'Groene Vingers' gaat over de hypes rond bio, eco en oer. Daar valt wel een en ander over door te prikken. Dat kan Ellen Dikker op verschillende manieren, van tragiko misch, hypervrolijk tot lichtjes doorge draaid. Maar deze voorstelling is ook ont staan na het overlijden van haar moeder, die een fervent tuinierster was. Om haar verdriet 'te composteren' trok Ellen dan zelf ook maar de tuin in. En wat dat heeft opgeleverd zit ook verwerkt in dit program ma, dat daar alleen maar veelzijdiger van is geworden. Absoluut een aanrader. dat een hachelijke onderneming uiteraard, waarbij van alles mis kan lopen. Spil in het verhaal is boer Ties, voor wie de wereld niet veel groter is dan zijn boerderij en zijn dorp. Hij is zó gek op het televisie programma 'Boer zoekt vrouw' dat hij zich zelf heeft opgegeven als kandidaat. Maar er is een complicatie: hij heeft al een vrouw. En dat leidt tot problemen wanneer hij wordt geselecteerd als gelukkige deelne mer en de cameraploeg naar zijn erf wil ko men. De capriolen die dan uitgehaald moeten worden, zorgen gegarandeerd voor dwaze situaties. Want struise boerin Helma moet 'De Troupe van Joep' is de naam van dat ge zelschap, met vaste spelers als Wimie Wil helm (o.a. 'Gooische vrouwen', met die la ge, hese stem) en Wil van der Meer (o.a. 'Ti-ta Tovenaar', heel vaak te zien als figu rant, zowel voor film als tv). Hun gezamenlijke eersteling is 'Boer wil betere vrouw', een muzikale komedie die op dinsdag 21 april naar de Stadsschouw burg in Middelburg komt. Niet moeilijk om in zo'n voorstelling een parodie te zien en dat is natuurlijk ook wel de bedoeling. Enerzijds. Want anderzijds is het ook een 'serieuze' overpeinzing bij zo iets menselijks als de jacht naar nog meer geluk. Voor zover überhaupt al haalbaar, is Donderdag 16 april, Podium De Weve rij, Zierikzee, 20.15 uur. Vrijdag 17 april, Partycentrum Haestin- ge, Tholen, 20.15 uur. Zaterdag 18 april, Reynaertland, Hulst, 14.00 uur. Zaterdag 18 april, Dorpshuis, Veer- straat, Nw. en St.Joosland, 19.30 uur. Zondag 19 april, Zeeuwse Concert zaal, Middelburg, 14.30 uur. De Relatiefluisteraar brengt hulp aan liefdeskoppels In de voorstelling 'De Relatiefluiste raar' van de Vlaamse cabaretier Arn- out van den Bossche belandt het pu bliek zonder het goed te beseffen in een soort seminar voor koppels met ernstige relatieproblemen. Van den Bossche brengt als zelfverklaarde rela tiefluisteraar een komische workshop doorspekt met levendige interacties en herkenbare observatiehumor. The Beatles doen het licht uit bij Uit op Tholen Uit op Tholen houdt op te bestaan. De laatste voorstelling wordt ver zorgd door The Beatles Revival. Deze wereldberoemde Beatlescoverband uit Praag speelde zelfs voor Koningin Elisabeth en op het huwelijksfeest van Ruud van Nistelrooy. De muziek evenaart de sound van de echte Beat les uit Liverpool. Tot slot is er een na zit voordat het licht echt uit gaat. Passion4drums slaat er op los met clinic Ter gelegenheid van het 5-jarig be staan geeft Passion4Drums een voor breed publiek toegankelijke drum cli nic, verzorgd door Martin en Anouk Verdonk én een drummer wiens naam tot het moment van optreden een verrassing blijft, maar die zijn spo ren heeft verdiend in de muziekwe reld. De middag belooft veel percus sie plezier te gaan brengen. ONDA staat borg voor boeiende 'Nacht van Nieuwland' Muziekverenging ONDA onder lei ding van Cora Dellebeke heeft geko zen voor de titel 'De Nacht van Nieuwland' voor haar jaarconcert. Het publiek krijgt een afwisselend muziekprogramma voorgeschoteld, doorspekt met allerlei (muzikale) acts. Het repertoire varieert van Grea se tot Ave Verum en van Leichte Ca valerie tot Jesus Christ Superstar. Muziek en droogkomisch spel in serie Kinderklassiek Er waren eens een orgelman, zijn draaiorgel, een houten mannetje dat op de trommel roffelt en een houten vrouwtje dat de bel slaat. Dat is de cast in 'Draai, Orgel!' in de serie Kin- derKlassiek. Het is een voorstelling vol plezier, verveling, liefde, jaloezie, boosheid, vriendschap, avontuur en boven alles: muziek. En met veel droogkomisch spel. Week van agrarische komedie Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Scène uit de theatervoorstelling 'Boer wil betere vrouw' met Joep Onderdelinden, Wimie Wilhelm en Wil van der Meer. foto Raymond van Olphen 'Boer zoekt betere vrouw'; dinsdag 21 april, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. 'Groene Vingers', Ellen Dikker; zaterdag 25 april, Dorpshuis, Renesse, 20.15 uur. Willem Nijssen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54