Duister kijkje in onderwereld UIT 5 Live registratie Bolshoi Ballet en ontwikkelingen rond een draagmoeder W Wanneer de jonge Ivan IV wordt ge kroond, mag hij één van de der tien dochters van Boyar kiezen om zijn vrouw en tsarina te zijn. Hij kiest Anastasia. De twee worden uiteindelijk ook verliefd. Dat is het gegeven in de live registratie van Ivan the Terrible uitgevoerd door het Bolshoi Ballet. Die registratie wordt zondagmiddag om 17.00 uur ver toond in Cinecity in Terneuzen en in Vlis- singen. Ivan de Verschrikkelijke is een werk in de ware Bolshoi-stijl. De krachtige en fascine rende epische stijl van Yuri Grigorovich dramatiseert het omstreden bewind van Ivan de Verschrikkelijke en portretteert de gebeurtenissen in de 16e eeuw van Rus land in visueel verbluffende scènes Maar zijn choreografie, vol kracht en wilde sprongen, laten ook een kwetsbaarheid zien in de vrouwelijke rollen. De voorpremière van Film by the Sea door het jaar betreft deze week de film 'Melody' van regisseur Bernard Bellefroid met in de hoofdrollen: Rachael Blake, Lucie Debay en Don Gallagher. De jonge Melody besluit draagmoeder te worden voor een rijke Engelse dame (Emi ly) in ruil voor een grote som geld. Melody hoopt met dat geld haar eigen kapsalon te kunnen beginnen. Emily dwingt de wat onstabiele Melody bij haar in te trekken. Op het eerste ge zicht lijken de werelden van de twee vrou wen ver van elkaar verwijderd, maar tot hun verbazing groeien ze steeds meer naar elkaar toe. Totdat het noodlot toeslaat en de geschiedenis zich dreigt te herhalen. Het probleem is alleen dat Cro we meer wilde dan slechts een avonturenfilm maken. Voor Au straliërs is de slag bij Gallipoli een belangrijke historische ge beurtenis. De veldslag kostte ruim 8.000 Australische solda ten het leven het leven en een veelvoud daarvan raakte ge wond of vermist. Het door vele families gedeelde verlies droeg bij aan de nationale bewustwor ding. Ook voor de Turken, die 60.000 doden betreurden maar de slag wel wonnen, was deze slag om een strategisch gelegen schiereiland een nationaal definiërende gebeurtenis. Doelstelling van Crowe was Gallipoli nu eens niet alleen vanuit Australisch perspectief te tonen, maar ook vanuit dat 'van die andere lui.' Maar hij hinkt te veel op twee gedach ten en doet bovendien de histo rische waarheid af en toe ge weld aan. Wie alleen een span nende film wil zien, is bij 'The water diviner' aan het goede adres. Wil je ook iets opsteken over dit bewogen stukje ge schiedenis dan heb je er hele maal niks aan. k ben te oud om te rennen", zegt Liam Neeson na een reeks achtervolgingen in de misdaad thriller 'Run all night'. Toch werd de rasacteur juist door zijn leef tijd als actieheld gecast in 'Taken' (2009), waarin hij de heldhaftige vader met uitmuntende gevechts technieken uithing. Destijds zoch ten de makers naar een volwassen man die oud genoeg was om kin deren te hebben. En die zijn ge vorderde acteertechnieken kon loslaten op de ingewikkelde emo ties welke loskomen wanneer je kind wordt ontvoerd. Maar nu Neeson alwéér rennend en schietend door de previews van 'Run all night' banjert, heeft het beoogde publiek kennelijk even zijn buik vol van de protec- tieve papa. Het floppen van 'Run all night' in Amerika is dan ook te wijten aan vooroordelen van het bioscooppubliek. Maar wie zich niet laat afschrikken door de aan wezigheid van de 62-jarige acteur kan zich heugen op rauw realis tische actie, een duister kijkje in de onderwereld van New York en een zelfs nog imposantere acteur dan Neeson. Dat is Ed Harris. De ze veteraan speelt de teruggetrok ken maffiabaas Shawn. Hij slaat wijselijk een Oost-Europese drugsdeal af die zijn zoon Danny (Boyd Holbrook) op touw had ge zet. Die afwijzing komt Danny duur te staan. De onbezonnen jon geling had zijn agressieve busi- nesspartners de deal beloofd en mag rekenen op een afstraffing. Danny weet zijn aanvallers om te brengen, maar komt tot de ont dekking dat zijn ingehuurde li mousine-chauffeur de moorden heeft gezien. En laat die chauffeur nu net de zoon zijn van Jimmy Conlon, gespeeld door Liam Neeson, een oude vriend van zijn vader. De aan lager wal geraakte Jimmy zet heel wat kwaad bloed wanneer hij Danny doodschiet in een poging zijn zoon te bescher men. Op driekwart van de film voelt 'Run all night' daadwerke lijk als een nachtje doorhalen, maar de gewelddadige finale met een meedogenloze huurmoorde naar zet de boel weer op scherp. DONDERDAG 16 APRIL 2015 Scène uit de film 'Melody' van regisseur Bernard Bellefroid. De voorpremière is ma. 20 april te zien om 20.00 uur in Cinecity Terneuzen en di. 21 april om 14.00 en 19.30 uur in Cinecity Vlisingen. gedachten 'The Water Diviner'; regie: Russell Crowe; met: Russel Crowe, Yilmaz Erdogan, Olga Kurylenko; te zien in: Terneuzen en Vlisingen door Ruben van Eijl 'Run all night'; regie: Jaume Col- let-Serra; met: Liam Neeson, Ed Har- ris, Joel Kinnaman; te zien in: Terneu zen en Vlissingen. Liam Neeson en Joel Kinnaman als vader en zoon in 'Run all night', foto Myles Aronowitz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49