MwhsV UIT 3 Vanaf 13 juni heeft u de touwtjes in handen Manipuleren, selecteren voor nieuw leven Mens en natuur bij de SCHOUW van 13 t/m 21 juni www.kunstschouw.nl Programma Boezem en Co Boezem en Co is een manifes tatie voor de 8oe verjaardag van Marinus Boezem. Naast tentoonstellingen zijn er optre dens en workshops en symposia over archivering van de kunste naarsarchieven én over kunston derwijs. Ook wordt het oude idee van de Porsche Academie gereali seerd, waarbij professoren op af roep kunststudenten coachen in hun ontwikkeling. Hoogleraar Ae- rnout Mik is zaterdag de eerste hoogleraar die persoonlijk advies geeft. De 'Co' wijst op de intensie ve samenwerking met Maria-Ro- sa, zijn vrouw en Natasja, zijn dochter. Natasja is verantwoorde lijk voor twee geluidsprojecten op het Abdijplein en realiseerde met haar vader de installatie 'Het syn droom van Stendhal'. In de nissen van de Vleeshal hangen foto's van moeder en baby en zijn geluids-, videoopnamen te horen en zien. Met Maria-Rosa organiseerde Boe zem van 1977 tot 1987 Forum, ont moetingen van kunstenaars en pu bliek, waarbij de top van de inter nationale avant-garde acte de pre sence gaf. Vandaag verzorgt Frits de Coninck een rondleiding langs werk van Boezem en geeft hij een lezing in het Zeeuws Museumca fé, 19.00 uur. Vrijdag 17 april, 13.00 uur, staat er een symposium over kunstenaarsarchieven op het pro gramma in het Zeeuws Archief. zijn rug een spiegel overeind. Die was net zo zwaar als hijzelf. Op het moment dat hij het gewicht niet meer kon houden, liet hij de touwen los. De spiegel viel naar achteren en Boezem leek in het spiegelbeeld omhoog te schieten. Maar na een seconde lag de spie gel in scherven op de vloer. Het gotische gewelf van de hal, de ar chitectonische vertaling van de wens de hemel zo dicht mogelijk te benaderen, werd in het spiegel beeld deels versplinterd. Je kunt zeggen: 'missie mislukt'. Maar dan ontken je de waarde van die fractie van een seconde dat het beeld van Boezem in de spiegel de ruimte in schoot. Hoe ver houdt zich een minuscuul mo ment tot de oneindigheid? Dit, en naar mijn ervaring elk werk van Boezem, leent zich voor uitvoeri ge beschouwing, met tijd, ruimte en licht als kernbegrippen. Die zo wel aards concreet als spiritueel abstract aan bod komen. Bijvoor beeld in het spel met de platte grond van de gotische kathedraal van Reims als symbool. Boezem verwerkt die plattegrond in tafels, collages, in zijn 'Groene Kathe draal' van 174 rijzige populieren in de Flevopolder, de 'Abri' op Neeltje Jans en 'Fossiel' op het Middelburgse Abdijplein. Daar mee verwijst hij naar de reli gieus-culturele consensus die de laatmiddeleeuwse samenleving bepaalde en tot bijzondere presta ties bracht. Het middeleeuwse streven om op te gaan naar de hemel heeft Boe zem getransformeerd tot het ver beelden van zijn zoektocht naar de grenzen van de kunst en het universum. Kenmerkend voor Boezems aanpak is ook 'A volo d'uccello' (In vogelvlucht) uit 2010. Een uit vogelzaad bestaande plattegrond van de basiliek van Sint Franciscus van Assisi werd door vogels opgegeten. Dat deze heilige met de vogels sprak en hen als wezens zag die dichter bij de hemel konden komen dan hij zelf, geeft dit werk een extra di mensie. Via de maag van Middel burgse vogels is het symbool van de spirituele Franciscus opgegaan in de Zeeuwse natuur. Boezem heeft voor deze manifestatie een nieuwe installatie gemaakt. Op het dak van zijn atelier staat zijn handtekening gegrift met vogel zaad. Een webcam registreert de vogels die zijn handtekening uit wissen. DONDERDAG 16 APRIL 2015 mm Vijf visies op zilt en Zeeland in Zierikzee Vijf kunstenaars tonen werk dat be trokken is op Zeeland, kust, zee en land. Met subtiele beelden van de on derwaterwereld, speelse en expressie ve verhalen met, in en over de zee en verstilde foto's. Willem Veerman roept in grote houtskooltekeningen een bijna surreële spanning op tus sen zee, strand en lucht en sporen van menselijke aanwezigheid. T/m 26/4. Anna Blom Art. Vrijpoortje 2, Zierikzee. Wo t/m za 13.00-17.00 Spannende visies op Noord-Beveland Janne van Gilst en Eva Loure van Ga meren werken met fotografie en vi deo. Twee jaar stond Noord-Beveland centraal in hun werk. Een selectie daarvan is in Kortgene te zien. Filoso fische, muzikale en literaire middag met Jan Schuurman Hess, Jacco Wee- ner, Ruben den Hertog en Broeder Dieleman op 26/4. 13.30 uur. T/m 27/4 'Momentum Noord-Beve land'. Nicolaaskerk Kortgene. 17 t/m 19, 24 t/m 27/4 13.00- 17.00 uur. Schilderkunstig avontuur met vissen in hoofdrol Jan Prins is natuurkundige én kunste naar. Een schilderij is voor hem een ontdekkingsreis. Al schilderend on derzoekt hij de onderwaterwereld waarin uit spontane verfstreken vis sen verschijnen als geheimzinnige we zens. Ook met verrassende sieraden en objecten van Gerdi Zwaan, Tini van Bebber en Ina Sponselee. T/m 30/5. Galerie Gerritse, Londense- kaai 19,4331 JG Middelburg. Vr en za 13.00 -17.00 uur, 1 e zo v/d maand. Verstilling en leegte vervuld van mysterie Jacobien de Korte fotografeert vaak ruimtes en plekken zonder mensen. Een trappenhuis of een hotelkamer zetten haar verbeelding in gang. Zij geeft de plek weer in uitgewogen, verstilde composities die de verwach ting in zich dragen dat er iets kan ge beuren of gebeurd is. Een sfeer van melancholie, mooi, ingetogen. T/m 28/6. Pand 3, Gentsebreedstraat 3, Philippine. Do. en vr. 13.00 -16.30 uur en op afspraak. vogelvlucht Boezems lichtsculptuur in Nijmegen foto Jan-Wieger van den Berg De plattegrond van de kathedraal van Reims in rijzige populieren. Vleeshal, Middelburg, Boezem en Co. De stad als podium met 'Het Syn droom van Stendhal' tot 10 mei. Tot 25 mei een installatie van Boezem, 'Space Sculpture'. In de Kabinetten '10 jaar Forum, kunst in de luwte', tot 25 mei. Op diverse locaties herleeft Boezem en Co. Vandaag 21.10 uur NP02, Opium met verslag van Boe zem en Co. www.boezem-en-co.nl www.boezem-en-co.nl/the-vanis- hing-of-the-artist-2015 en info: www.boezem-en-co.nl Boezems verlangen te vliegen komt tot uiting in de performance 'L'uomo volante' (1979) in de Vleeshal in Middelburg, foto Wim Riemens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47