Korneel Bernolet brengt barokmuziek uit Parijs Podiumagenda 2 UIT De klavecinist Korneel Bernolet ver zorgt morgen (vrijdag 17 april) een re cital met werken uit de achttiende eeuw. Parijs was toen een belangrijk cen trum van muziek. Grote meesters zoals Coup- erin, Rameau, Balbastre en Duphly vierden daar triomfen. De invloed van de Italiaanse barok was in hun composities merkbaar in de combinatie van kenmerken van de Itali aanse- en de Franse kenmerken van de mu ziek uit die tijd. Eind 2014 werd Korneel Ber nolet door de Belgische Muziekpers uitgeroe pen tot Musicus van het jaar. Deze jonge Vlaamse klavecinist en dirigent staat al op de internationale concertpodia vanaf zijn negen tiende. Zijn muzikaliteit wordt gekenmerkt door het samengaan van een verfijnde en ex pressieve techniek met de zoektocht naar een ideale balans tussen historische informa tie en hedendaagse concertpraktijk. Hij diri geert het koor Vagantes Morborum uit Brug ge en leidt zijn eigen Ensemble Apotheosis. Als docent is hij verbonden aan het Conser vatorium Antwerpen, de Opera Academy in Gent en Aalst. Zijn grote bekendheid kreeg hij niet omdat hij naast dirigent ook klank technicus is en vele opnames verzorgt, maar als klavecinist. Hij kreeg les van Paul Cle ment, Ewald Demeyere en Gustav Leon- hardt. een reclamevliegtuigje in de lucht schrijven. Daarmee sig neerde hij de wereld, die zijn Ita liaanse collega Manzoni een paar jaar eerder op een omge keerde sokkel had geplaatst. De echo van Marcel Duchamp klinkt door in het werk van Boe zem, Jan Dibbets en Ger van Elk én zijn collega's uit Italië die on der de noemer 'arte povera' vaak bestaande objecten en niet artis tieke materialen gebruikten. Het mooie van Boezems aanpak is dat hij door de wereld te signe ren zowel megalomaan als ui terst bescheiden blijkt. Want na korte tijd was zijn naam verdwe nen, opgenomen in de wolken lucht.... Een nuchtere kijk op de wereld combineren met grootse daden. In het werk van Boezem draait het voortdurend om tegenstellin gen. Die hij steeds weer perfect in balans brengt. Het verlangen te vliegen is een van de thema's waarin die balans zichtbaar wordt. De performance 'L'uomo volante' (1979) in de Vleeshal is daarvan een fraaie uiting. Boe zem hing, gekleed in een soort vliegenierspak, met touwen op Opschudden die kunstwereld was zijn motto. Kunstenaar Marinus Boezem en zijn naasten, zijn vrouw Maria-Rosa en dochter Natasja worden deze maand geëerd door collega's voor hun bijdrage aan kunst in de stad. In de manifestatie Boezem en Co lichten hun sporen op. n 1964 liet Marinus Boe zem zich in pak met een diplomatenkoffer in zijn hand fotograferen. In fer me tred ging hij op pad naar een potentiële op drachtgever. In de koffer tekeningen voor 'shows' die hij op bestelling kon realiseren. Daarmee zette hij de toon voor een andere benadering van beel dende kunst en kunstenaar schap. De idee stond centraal, het materiaal sloot daarbij aan en de uitvoering besteedde Boe zem indien nodig uit. De onder werpen waren niet persoonlijk, maar gericht op het onderzoe ken van de aard van werkelijk heid en kunst en bovendien in gebed in en betrokken op het da gelijks leven. Zo kon het dat Boezem in de tentoonstelling 'Op losse schroeven' in 1969 voorstelde de ramen van het museum open te zetten opdat er een frisse wind doorheen kon waaien. Ook hing hij bed dengoed uit het raam. Opschud den die (kunst)wereld. Het bij zondere van zijn oeuvre is dat hij intelligente en elegante op lossingen vond om zijn zelfge stelde uitdaging vorm te geven. Het landschap van de eigentijd se beeldende kunst is mede door Boezem vormgegeven, met iconische beelden die ook na jaren niets van hun kracht hebben verloren. Een reeks voor beelden is dezer dagen op ver schillende Middelburgse plek ken te zien. Daar horen niet de drie foto's bij die herinneren aan een unie ke actie, eveneens in 1969. Boe zem liet toen zijn naam door door Jeanette Vergouwen Korneel Bernolet, musicus van het jaar volgens de Belgische Muziekpers. Vrijdag, Doopsgezinde kerk Middelburg 20.00 uur. DONDERDAG 16 APRIL Goes Concert Danny Vera, Podium 't Beest, 20.00 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'Een Sneeuw', Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Silverster Zwaneveld 'Regels zijn re gels', Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Theatervoorstelling 'De schat van Michiel de Ruyter' door leerlingen Schel- demondcollege, Arsenaaltheater, 19.30 uur Zierikzee Arnout van den Bossche met 'De Rela tiefluisteraar', Podium De Weverij,20.15 uur VRIJDAG 17 APRIL Goes 'Jubelair', jubileumdansvoorstelling Bal letstudio Free, De Mythe, 19.30 uur Grijpskerke Concert Ruth Carasso (voordracht) en Jacobus den Herder (piano), Galerie De Ossenberg, Singelweg 11, 20.00 uur Middelburg Eenakterfestival Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Jörgen Raymann Brainpower, Stadsschouwburg, 20.00 uur Baby Dee Albumpresentatie, De Spot, 21.00 uur Nieuw- en St. joosland Zangeres en liedjesschrijfster Esther Groenenberg met 'Zacht', Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg ZOMA Swing Caramba Ledeltheater, 20.00 uur Tholen The Beatles Story, Partycentrum Haestinge, 20.15 Vlissingen Voorspeelavond door pianoleerlingen van Esmee Maljaars, Atrium Ter Reede, 19.00 uur Theatervoorstelling 'De schat van Michiel de Ruyter' door leerlingen Schel- demondcollege, Arsenaaltheater, 19.30 uur ZATERDAG 18 APRIL Goes 'Jubelair', jubileumdansvoorstelling Bal letstudio Free, De Mythe, 14.30 uur en 19.30 uur The Deaf Lookapony, Podium 't Beest, 20.30 uur Hulst Passion4Drums, Reynaertland, 14.00 uur 'Koren in Harmonie'initiatief Vere nigd Korenrijk, Sint Willibrorduskerk, 20.00 uur. Kapelle Jazz- en Theaterconcert: StarkLinne- man goes Brasil', De Vroone, buffet 18.00 uur, concert 20.00 uur. Chr. Gemengd Drechtstedenkoor 'Prai se Him', Hervormde Kerk, 20.00 uur Middelburg Zeeuwse Muziekschool Festival, De Spot, 13.30 uur (gratis) Eenakterfestival Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater, 't Spiegeltheater, middagprogramma 14.00 uur, avondprogramma 20.00 uur Familievoorstelling 'Brandweerman Sam Live!', Stadsschouwburg, 14.00 en 16.00 uur Jubileumconcert Concertina, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en St. Joosland 'De Nacht van Nieuwland', jaarconcert Muziekvereniging ONDA, Dorpshuis, 19.30 uur Singer-songwriters Remmelt, Muus Femke, Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg ZOMA Swing Caramba II, Ledeltheater, 20.00 uur Oost-Souburg Toneelvoorstelling 'Daan Doris en Dik Debbie', Toneelver. STEC, De Zwaan, 20.00 uur. Rilland Festival Dijkrock, Grensweg, vanaf 12.00 uur open podium, eerste rockoptreden vanaf 17.00 uur. Vlissingen Makebelieve Support, De Piek, 21.00 uur Lions Lentebal: 'Vrienden van Zeeland Live' met Grandpa Nick Sessieband en The Fre Kicks, Arsenaaltheater, 21.00 uur Rockband Stonecold, Café De Concurrent, 23.00 uur Zierikzee Optreden Focus, (support-act Mons- un), Brogum, 21.00 uur ZONDAG 19 APRIL Goes Cavak presenteert FilmmasterZ met Eddy Terstall, Podium 't Beest, 14.00 uur 'Jubelair', jubileumdansvoorstelling Bal letstudio Free, De Mythe, 14.30 uur Middelburg 'Draai, Orgel!', in serie Kinderklassiek, Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur 'Wat de zee uitbraakt in Middelburg', literair-muzikale manifestatie rond Allen Ginsberg met Mondriaan Kwartet, Palin- ckx, Han Buhrs, Eddie Woods, Joep Brem- mers, Schuttershof, 15.30 uur Rilland Festival Dijkrock, Grensweg, vanaf 12.00 uur Vlissingen Windbroke met Keltische muziek van Zeeuwse bodem, Atrium Ter Reede, 14.30 uur The Felicianos, De Piek, 16.00 uur Muziekoptreden: Dandelion, Panta Rhei, 17.30 uur DINSDAG 21 APRIL Middelburg 'Boer wil betere vrouw', Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Georgian Legends, Samaia, Scheldetheater, 20.00 uur Boezems kunst in door Nico Out

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46