Verwacht geen wonderen van Wilco Kelderman Dumoulin wikt en weegt 66 Ik zou hem niet bij het lijstje van favorieten voor de Amstel Gold Race zetten SPORT 39 wedstrijd ook de eerste jaren daar na gesteund wordt door de spon sors. Het zou betekenen dat de wielertoppers van de toekomst ook de komende jaren Zeeland zullen doorkruisen. De wereldwielerbond UCI vond het prima. Die had een belangrij ke stem in het kapittel omdat de ZLM Roompot Tour bij de Na tions Cup hoort, een serie wed strijden die samen het officieuze WK voor landenteams voor belof ten (renners tot 23 jaar) vormt. „Tegenwoordig worden er meer wedstrijden afgeblazen dan uitge breid, dus iedereen was tevre den", stelt Eddie Bogaert vast. De extra innovatie van de koppel tijdrit werd minder enthousiast ontvangen door de UCI. De bedoe ling was dat elk land vrijdagmid dag twee van de zes renners de tijdrit van 24,8 kilometer zou la ten rijden. Het resultaat zou mee tellen voor het landenklassement, mar niet voor het individuele klas sement. De UCI voelde meer voor een ploegentijdrit, waarbij van elk land alle zes renners zouden rij den, en drukte die wens door. Bo gaert vindt het niet erg. „Jammer, we vonden dat we innoverend hadden gedacht, maar hier kun nen we ook mee leven." De uitbreiding van het program ma leek voor een enorme hoeveel heid extra werk te zorgen. Uitein delijk viel dat mee, omdat veel vrijwilligers zich ook voor vrijdag ter beschikking stelden en omdat de gemeenten Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland uitste kend meewerkten. „We rijden vrijdag over hun grondgebied", licht Bogaert toe. „Volgens mij werken daar grote wielerliefheb- bers. Net als in de gemeente Goes. Daar krijgen we al jaren alle medewerking." Het is geen onzekerheid. Dumou lin (24) denkt in stappen. „Vorig jaar kon ik Gilbert zien vertrek ken, zelfs maar proberen te vol gen zat er niet meer in." Waar hij als tijdrijder, derde bij het WK vo rig jaar, al tot de wereldtop be hoort, is Dumoulin in de klassie kers feitelijk nog een groentje. „Er rijden niet veel mannen die jong zijn en al goed in de klassie kers. John Degenkolb is nu 26 en wint er twee, die zegt ook dat hij die jaren ervoor nodig heeft ge had om te leren." Degenkolb, zijn ploeggenoot, won dit jaar Milaan-Sanremo en Het rijden van een koers als de Amstel Gold Race is een vak apart Parjs-Roubaix. „De ploeg staat er goed op", zegt Dumoulin die zelf zaterdag ook nog de afsluitende tijdrit in de Ronde van Basken land won. Naar eigen zeggen reed hij daar zijn beste tijdrit ooit. „Maar dat zegt niet per se dat je een week later goed bent in een klassieker. Het is een vak apart." De Amstel Gold Race is voor hem de belangrijkste klassieker van het jaar. De kopman wikt en weegt nog over de te plannen tac tiek. „Gilbert of Valverde kan ik in de sprint niet aan. Wat ik moet doen? Volgen en tevreden zijn met een ereplaats? Of een al- les-of-nietpoging?" Voor een renner die vorige week vrijdag nog ziek uit de Ronde van Baskenland stapte, is dat een op zich bemoedigende opmerking. Dat Kelderman in de finale had moeten passen omdat 'ik leeg was', was voor de ploegleiding van Lotto-Jumbo dan weer een volgende domper in een voorjaar vol tegenslagen. „Ik zou hem dan ook niet bij het lijstje van favorieten voor de Am stel Gold Race zetten", zei team- coach Merijn Zeeman, vooruitkij kend naar de Nederlandse klassie ker van zondag. Na een voorjaar vol kommer en kwel had Kelderman daar samen met de Duitser Paul Martens de zon weer moeten laten schijnen voor het team. „Het zag er alle maal veelbelovend uit. Tot Wilco vorig week ziek werd in Basken land", verzucht Zeeman. De 25-jarige renner uit Barneveld knapte snel op en de Brabantse Pijl moest gisteren uitwijzen wat de ploeg zondag precies van hem mag verwachten. Het antwoord is duidelijk voor Zeeman: „Zoals Tom Boonen het al eerder zei: in de topsport zijn er wat dat betreft geen mirakels. Het is zuur voor Wilco, maar het verhaal is ook simpel. Als je in de Brabantse Pijl al niet mee kunt doen voor de ze ge, moet je niet verwachten dat je dat in de Amstel Gold Race wel kunt." Het is een volgende streep door de rekening van Lotto Jumbo, dat eerder Robert Gesink vanwege knieproblemen als zag afhaken voor de Ardense klassiekers. Paul Martens, die gisteren in het spoor van de achtervolgers als Philippe Gilbert en Michael Matthews wel in de voorste groep de finish haal de, is nu de man die zondag een top-10 plaats moet zien te pakken. Hoe anders is het beeld bij BMC. „Ik ben klaar voor zondag. Niets zo lekker dan in de aanloop naar Amstel Gold Race alvast een po diumplek te pakken", zei num mer drie Gilbert, nadat hij zijn ploegmaat Ben Hermans naar de zege had zien rijden. De renner uit Belgisch-Limburg- se mocht van de kopman een gok je wagen en zag zijn gedurfde aan val beloond met de derde over winning in zijn carrière. Ook Giant-Alpecin kampte dit voorjaar een tijdje met virussen, pech en blessures. De Duits-Ne derlandse formatie heeft de malai se inmiddels grotendeels achter zich gelaten. Alleen sprinter Mar cel Kittel is nog aan de sukkel. Tom Dumoulin was een tijdje ziek, maar is gezien zijn spetteren de optreden in de tijdrit van de Ronde van het Baskenland weer helemaal het heertje. Zondag is hij de kopman in Am stel Gold Race. „We hebben nog even overwogen om hem hier vandaag te laten rijden, maar dat hebben we toch maar niet ge daan", zei ploegleider Rudi Kem- na bij de start in Leuven. „Met Tom gaan we vanaf nu voor de re sultaten in de grote koersen. Ook al verminderen de inspanningen van deze Brabantse Pijl maar één procent van je kansen op een top-io-plek in Amstel Gold Race, dan moet je hem niet willen rij den." DONDERDAG 16 APRIL 2015 voor organisatie Ben Hermans viert zijn overwinning in de Brabantse Pijl. foto Julien Warnand/EPA door Ad Pertijs VALKENBURG - Tom Dumoulin wil zondag in de Amstel Gold Race voor het eerst in zijn loopbaan een wielerklassieker mee kleuren. Ook al kent hij elke bocht, aan winnen denkt de 24-jarige Limburger van Giant-Alpecin nog niet. „Op basis waarvan zou ik denken na 250 kilo meter Alejandro Valverde wel even te lossen?" Tom Dumoulin OVERIJSE - Wilco Kelderman kon zich gisteren niet mengen in het ge vecht om de zege in de Brabantse Pijl. Bijna drie minuten na de verras sende winnaar Ben Hermans (BMC) kwam de kopman van Lot to-Jumbo in Overijse als 59e over de eindstreep van de semi-klassie- ker. „Ik voel me goed", liet hij we ten. Teamcoach Merijn Zeeman start wedstrijd 17:30 start wedstrijd 12:37 start wedstrijd 11:07 ;rgen c Zoom 1e passage 15:49 2e passage 16:11 Finish 16:33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39