Aanhang FC IWente voert druk op de technische staf op Proloog Ster ZLM Toer in Goes 7 kilometer lang 34 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Weer zijn de kwartfinales van de Champions League het eindstation voor het ambitieuze Paris Saint-Germain. De georganiseerde aanhang stelt de wedstrijd tegen AZ, zondag 26 april, als ultimatum. Als er dan geen „orde op zaken is gesteld" volgen er acties, zo ondertekenen twaalf supportersverenigingen. Selectie en staf van FC Twente, de club die sportief (elfde plaats) en financieel in zwaar weer verkeert, onthielden zich grotendeels van commentaar. Robbert Schilder liet zich nog ontvallen 'enorm te balen van de situatie'. „Ik had na tuurlijk wel begrepen dat de sup porters niet tevreden zijn. Het zijn onrustige tijden, dat is duide lijk. Het is voor iedereen heel ver velend. Wij blijven hard trainen en onze wedstrijden spelen. Zo proberen wij nog een beetje posi- tiviteit teweeg te brengen. Dat is het enige dat wij als spelers kun nen doen, ook richting de fans." Aanvoerder Andreas Bjelland kwam later op de dag met een sta tement namens de selectie: „We voelen ons met z'n allen, spelers en club, verantwoordelijk voor de teleurstelling bij de supporters. Maar we staan achter onze trai ners", aldus de captain die een be roep deed op de steun van iedere Twente-fan, om het seizoen zo sportief gezien goed mogelijk af te sluiten. Steun of niet van de spelersgroep, langs de lijn schaarden de meeste supporters in Hengelo zich achter de harde tekst van de brief van de supportersverenigingen. Er is geen enkel vertrouwen meer in Alfred Schreuder. De meeste club- watchers zien Fred Rutten het liefst zo snel mogelijk als tech nisch directeur naar de Grolsch Veste komen. Maar ook de namen van Jan van Halst en Erik ten Hag worden graag genoemd in relatie tot het nieuwe FC Twente. Van de assistent-trainers heeft al leen Michel Jansen nog enig draagvlak. De Vriezenvener voelt zich allerminst prettig bij alle on rust. Over de brief van de suppor ters, waarin dus ook hij wordt op geroepen om te vertrekken, zegt Jansen: „Ik werk hier nou acht, ne gen jaar. En als het niet goed is, dan hoor ik het wel. Maar natuur lijk voel ik me aangesproken. Je kunt niet ergens voor weg lopen, we doen het samen. Ik voel me ook volledig verantwoordelijk. Het zou wel heel erg hypocriet zijn als ik nu zeg: ik hoor hier niet bij." De hoofdtrainer zelf, Alfred Schreuder, geeft geen commen taar: „Dat lijkt me beter. Ik wil me volledig focussen op het team." De coach is onderhand im muun geworden voor de aanhou dende kritiek van de fans. Schreu der zei al eerder niet zelf op te stappen en de evaluatie in de zo mer af te wachten. PARIJS - Liefst 33 Europese thuis duels, sinds 2006, was Paris Saint-Germain ongeslagen geble ven. Dat kon geen enkele club de Fransen nazeggen. Maar komt Bar celona op bezoek, dan weet je dat records niet veel zeggen. Zeker als je verdediging niet op volle oor logssterkte is. PSG was thuis nu eens volstrekt kansloos, Barcelona kan zich opmaken voor de halve finales na de 1-3-zege in Parijs. Alle investeringen ten spijt zullen de kwartfinales ook dit jaar het eindstation zijn voor PSG, zoals ze dat de laatste jaren telkens zijn. Het is het leed van de Franse for matie die dolgraag bij de grote jongens gerekend wil worden, maar - ondanks de Qatarese mil joenen - nog in de luiers zit. PSG doet hedentendage qua be groting nauwelijks nog onder voor Barcelona. Sinds de club ei gendom is van Qatar Sports Inves tments kan er veel in Parijs. Heeft Barcelona een geschatte begroting van zo'n 540 miljoen, PSG heeft slechts vijftig miljoen minder. Zowel bij Barcelona als PSG wor den gigantische salarissen be taald. Van de sterren die gisteren op het veld stonden krijgt Lionel Messi met twintig miljoen euro weliswaar het hoogste jaarsalaris, daarna volgt een PSG-trio. Ibrahimovic doet het met 16,2 mil joen ook niet slecht. Thiago Silva (12,6 miljoen) en David Luiz (11,4) verdienen meer dan Neymar (9,9 miljoen) en Iniesta (9 miljoen) bij Barcelona. Het zijn ongekende be dragen, die Parijse fans ertoe no pen om resultaat te eisen. Dat valt Europees echter niet mee. De ploeg van Laurent Blanc werd afgeschminkt in het Pare des Princes. Het zat de Fransen op voorhand al tegen. Naast de ge schorste Ibrahimovic ontbraken onder anderen ook de eveneens geschorste Marco Verratti en de geblesseerde Thiago Motta. David Luiz leek evenmin inzetbaar, maar was na een bezoek aan de clubarts van Zenit St. Petersburg als door een wonder genezen. Dat hij na twintig minuten alsnog van de bank moest komen, was evenwel geen goed teken. Vormt Luiz normaal gesproken zo wel bij PSG als in de Braziliaanse selectie een centraal duo met Thiago Silva, nu diende Luiz juist Silva vervangen. De aanvoerder liep al te hinken toen na 18 minu ten Lionel Messi op hem afstorm de. Silva kon de pass op Neymar niet voorkomen, de bij Gregory van der Wiel weggelopen Brazili aan rondde af. Het was, op een schot op de paal van Messi na, hoegenaamd het enige gevaar van Spaanse zijde. Niettemin voerde Barcelona, met 65 procent balbe zit, duidelijk de boventoon. In de tweede helft had David Luiz niets liever gewild dan dat de wonderdokter zijn hamstringbles sure niet had kunnen genezen. Tot twee keer toe werd hij kinder lijk door de benen gespeeld door Luis Suarez. Beide keren maakte de ex-Ajacied het fraai af: 0-3. Gregory van der Wiel redde daar na weliswaar nog de eer voor PSG, het zal volgende week in Bar celona geen enkele soelaas meer Daarna volgen vier etappes door het zuiden van Nederland en de Belgische Ardennen. De ritten koers, vorig jaar gewonnen door de Belg Philippe Gilbert, is voor velen de laatste test voor de Tour de France. Het woensdag bekendgemaakte routeschema ziet er vertrouwd uit. De derde etappe, met start en finish in Buchten, is zoals gebrui kelijk in het Limburgse heuvel land. Het peloton moet onder meer over de Cauberg, Bemeler- berg en Eyserbosweg. De koninginnenrit is op de voor laatste dag. De eindstreep is ge trokken op de stuwdam van La Gileppe. Op weg daarnaar toe, met de beklimming van de Cöte de Rossier en La Redoute, kun nen de klassementsrenners hun slag slaan. „Dé generale voor de Tour staat weer als een huis", zei voorzitter Anton Ganzeboom vol trots. „Ge weldig dat we er wederom in ge slaagd zijn partners te vinden die met ons het evenement mogelijk willen maken. Prachtige start- en finishplaatsen waar de wieier- historie vanaf druipt. Tevens kun nen we rekenen op een grandioos startveld." door Henk van Schuppen HENGELO - De supportersverenigin gen van FC Twente hebben een brief in de Crolsch Veste bezorgd waarin het vertrek van de comple te technische staf wordt geëist. Het document is gericht aan de di rectie en de Raad van Commisssa- rissen. De brief legt een zware druk op de trainers: „We zijn het zat en eisen dat er afscheid wordt genomen van de complete techni sche staf. De doelstellingen zijn niet gehaald. Er is geen binding met het publiek. Het ontbreekt aan strijd, passie en discipline bij spelers." PSC zit nog in de luiers door Edward Swier Alfred Schreuder 490 Heeft Barcelona een geschatte be groting van zo'n 540 miljoen, PSG heeft slechts vijftig miljoen minder. Het zijn bedragen die fans ertoe no pen ook in Parijs resultaat te eisen. LIEMPOE - De vijfdaagse wielerron de Ster ZLM Toer-GP Jan van Hees- wijk begint dit jaar op 17 juni met een proloog in Goes. In Zeeland staat een individuele tijdrit van ze ven kilometer op het programma. Routeschema 2015:17 juni, eerste etappe: proloog Goes; 18 juni, twee de etappe: Den Bosch - Rosmalen; 19 juni, derde etappe: Buchten - Buch ten; 20 juni, vierde etappe: Verviers - La Gileppe; 21 juni, vijfde etappe: Eindhoven - Boxtel. Turnster Sanne Wevers in actie op de balk tijdens het EK Turnen in Montpellier. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34