32 ZEELAND RECORD De eerste zomerse dag in Zeeland is een feit. Gisteren bereikte het kwik in Westdorpe de 25 graden. Daarmee was Zeeland de eerste provincie die die zomerse temperatuur aantikte. In De Bilt werd de 25 graden niet gehaald en daarom gaat 15 april 2015 niet de boeken in als een landelijke zomerse dag. Naar verwachting wordt het vanaf vandaag weer een stuk koeler. Zeeland beleeft eerste Piet Rebel en Connie Franssen uit Goes doen waar ze zin in hebben nu ze dit voorjaar voor het eerst beiden met pensioen zijn. Gisteren waren ze met een krantje in de hand te vinden aan het Veerse Meer in Wolphaarts- dijk. Piet: „We zijn van plan om deze zomer nog een paar weken naar Frankrijk te gaan, maar als het weer dan ook zo goed is, blijven we gewoon hier." Pim (links) en Barney hebben geen tijd om in de zon te zitten. De stei gers rond het Goese stadhuis moeten in elkaar gezet worden. Waar schijnlijk zitten ze ook liever op een van de overvolle terrassen waar ze op uitkijken, maar ze zijn allang blij dat het nu eindelijk een dagje lek ker weer is en dat ze in hun hemd kunnen werken. Flans Wouters uit Kapelle heeft zijn winkelwagen volgeladen met plant jes voor een zomers gevoel in zijn tuin. „Flet is nu nog een kale boel en daar ga ik vandaag wat aan veranderen. Door al die koude dagen loopt de natuur achter. Over twee weken verwacht ik overal een groene gloed. Ik ben blij dat het zover is. We hebben er lang op moeten wach ten." door Wendy de Jong foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32