Capinge stroopt mouwen op voor voetbalhok Kraan De Schelde komt terug naar Zeeland §1 kpn 44 Omdat ik met WALCHEREN 31 Duinbrand Valkenisse snel geblust GOEIE DEAL Lezing over stilte en bevlogenheid Publicist en filosoof Joke Hermsen geeft vanavond de lezing 'Tijd en nieuwe bevlo genheid' in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Zij pleit op filosofi sche gronden voor een le ven waarin op de juiste mo menten stilte en bevlogen heid elkaar afwisselen. Aan vang 19.30 uur. Toegang 8 eu ro (inclusief koffie/thee). Presentatie over schepen De Schelde Rinus Eversdijk geeft van avond in het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland voor de Zeeland branch van de World Ship Society een fotopresentatie over 'Sche pen uit de jaren 50, 60 en 70'. Een aantal daarvan is destijds gebouwd op de werf van de Schelde. De zaal is open om 19.00 uur en de presentatie begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Wijkagent vertelt over babbeltrucs De wijkagent van de Stro- menwijk geeft vrijdag in Koffiehuis in de Ontmoe- tingskerk aan de Ooster- scheldestraat in Middelburg een presentatie over babbel trucs, waar vooral oudere mensen de dupe van wor den. Hij geeft tips over hoe te handelen wanneer er on verwacht een onbekende aanbelt. Aanvang 10.00 uur, koffie vanaf 9.30 uur. In beide organisaties zit zo veel le ven, dat ze al jaren verlegen zitten om meer opslagruimte. Daar is nu eindelijk een oplossing voor. Het voormalig voetbalhok wordt opgeknapt en uitgebreid. Ooit, toen ze in Gapinge tegen omliggende dorpen nog wel eens een balletje wilden trappen, was het gebouwtje als kleedhok in ge bruik. Binnenkort begint de ver bouwing tot luxe berghok. Ook het sanitair (twee toiletten, en twee waterkranen) wordt gemo derniseerd, en toegankelijk ge maakt met een aparte ingang. Deelnemers aan activiteiten op het voormalig voetbalveld hoeven straks niet meer naar huis wan neer ze aandrang voelen tot een grote of kleine een boodschap. Handig, want er gebeurt daar nog genoeg. Zowel de sociëteit als de Oranjevereniging zijn nog regel matig op het veld te vinden. Ze vieren er Koningsdag, zetten er braderie-festiviteiten op touw, en houden er de dorpsbarbecue. Het voetbalhok wordt naar boven uitgebreid. Om op de zolder meer ruimte te scheppen, gaat het dak een flink eind omhoog. De dorps raad bracht er 10.000 euro voor bij elkaar, afkomstig van het Na tionaal Oranjefonds, de Rabo bank en de dorpsraad zelf. De ge meente Veere legt daar 5000 euro bij. Om kosten te drukken, stro pen dorpsbewoners ook zelf de mouwen op. Er was een grote brand voor no dig om vaart in het plan te breng en. Bij die brand, in de voormali ge ladderfabriek, ging materiaal van de Oranjevereniging verloren. De gemeente zegde destijds een handreiking toe. Met de bijdrage van 5000 euro wordt die belofte ingelost. Formeel is het voetbalhok nog bij de gemeente in eigendom. Aan de subsidie is de voorwaarde verbon den dat het dorp het gebouwtje overneemt, en daarmee ook het beheer en het onderhoud. Dat zal best in orde komen, verzekert voorzitter Jan Braam van de dorps raad. Hoe? „Dat regelen we nog wel. We gaan het nu eerst eens goed verbouwen." Dat de aannemer aan de slag kan, is vooral te danken aan Braam zelf. „Ik ben gepensioneerd, dus had tijd genoeg om me er in vast te bijten." Er zijn er veel zoals hij, mensen die bijspringen om leven in het dorp te houden. „In een kleine gemeenschap", lacht socië teitsvoorzitter Marijke Aarnoutse, „heb je elkaar nu eenmaal nodig." pensioen ben, had ik tijd genoeg me er in vast te bijten De op spoorrails rijdende hijs kraan werd in 1946 gebouwd door scheepswerf De Schelde. Het werktuig werd gebruikt op het ter rein van de werf in Vlissingen. In 1974 is de kraan geschonken aan de Stoomtram Hoorn-Medemblik (SHM). Omdat de stoomkraan niet meer goed binnen de collec tie past, besloot de SHM haar te schenken aan collega-museum Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Hiermee keert dit Zeeuwse indus triële erfgoed terug naar de thuis- provincie. Vrijwilligers van SGB en SHM hebben in Hoorn de giek, het huis en het onderstel van elkaar gescheiden. Hierdoor is de kraan beter transporteerbaar geworden, maar nog altijd is er sprake van een imposant transport, dat met zwaar materieel over de weg zal plaatsvinden. Donderdag wordt de kraan met behulp van een mo derne telescoopkraan in delen op diepladers geladen. In Goes wordt het gevaarte de volgende dag weer opgebouwd. Daar krijgt de kraan een prominente plaats op het museumterrein van de SGB. Hoewel de stoomkraan geschon ken wordt, zijn er toch flinke kos ten verbonden aan het transport. Enkele sponsors hebben deze ech ter op zich genomen: Damen Schelde Naval Shipbuilding (op volger van 'De Schelde'), Goud Transport uit Waarde, Stichting Holland Spoor en enkele particu liere schenkers. VALKENISSE - Bij Valkenisse woed de woensdagmiddag een duin brand. De brandweer had het vuur, dat omstreeks half vijf werd ontdekt, al na een half uur onder controle. De brand had zich verspreid over een gebied ter grootte van een voetbalveld. Het vuur werd met zwepen be streden. Rond half zes was het zo goed als uit. Samsung Galaxy S6 32 GB eenmalig kpH.com/zakelijk 0800 0105 kpn XL winkel DONDERDAG 16 APRIL 2015 MIDDELBURG NW- EN ST JOOSLAND MIDDELBURG door Henk Postma CAPINCE - Voetballen doet Gapinge al tien jaar niet meer. Maar verder weten de vijfhonderd dorpelingen zich er nog uitstekend te verma ken. Daar hebben ze hun Sociëteit ter Gapinge voor. Of de Oranjevere niging, die nog met trots het stem pel christelijk draagt. Het dak van het voormalig voetbalhok in Gapinge moet flink omhoog, zodat meer bergruimte ontstaat. En er komt nieuw sanitair. Links dorpsraadvoorzitter Jan Braam, rechts soosvoorzitter Marijke Aarnoutse. foto Lex de Meester Dorpsraadvoorzitter Jan Braam door Willem Staat GOES - Een unieke, door stoom aan gedreven hijskraan keert vrijdag te rug naar Zeeland. Hij krijgt een plek bij de Stoomtrein Goes-Borsele. Per collega 3 GB onderling te delen Onbeperkt bellen en sms en Op het betrouwbare

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31