Harde kern vormt één blok tegen politie Supermachten Bonden voeren actie bij tankterminal Vopak Veilinghuis Korendijk ZEELAND 27 commentaar ADRZ heeft toch reumatologen Symposium over inundatie 1944 Verzamelaarsveiling CELSENKIRCHEN - Volgens woord voerder Olaf Brauweiler van de politie in Gelsenkirchen kan er geen misverstand over bestaan: al le Duitsers die vastzitten vanwe ge de massale vechtpartij in Re- nesse afgelopen weekeinde ma ken deel uit van de Ultra-Szene, de harde kern van voetbalclub FC Schalke 04. De meeste van hen behoren tot de Ultras-Gelsenkirchen (UGE), een van de fanatiekste groeperin gen binnen die aanhang. Ook het grootste deel van de rest van de groep van in totaal 78 mensen is onderdeel van de harde kern van Schalke, aldus Brauweiler. De gebeurtenissen in Renesse hebben de bijzondere belangstel ling van de Duitse politie. „Onze interesse was vooral gewekt toen er indicaties waren dat leden van supportersgroepen van Schalke er bij waren betrokken." Dat kon worden bevestigd nadat de Neder landse politie de namen van de verdachten had doorgegeven en deze werden vergeleken met de Duitse politiebestanden. Tot nu toe is steeds naar buiten gebracht dat het om een vrijgezel lenfeest ging. Brauweiler zet daar vraagtekens bij. „Er waren 78 mensen bij. Een vrijgezellenfeest in deze orde van grootte is op zijn minst ongebruikelijk." Duitse media berichten dat het mogelijk ging om een 'afscheids feest' voor een supporter die an derhalfjaar de cel in moet wegens het afsteken van vuurwerk tij dens een wedstrijd. Brauweiler kan dat 'bevestigen noch ontken nen'. De betrokken supporter be hoort echter tot een concurrerend deel van de harde kern, de Hugos. „Er zijn geen leden van de Hugos in Renesse geweest." In tegenstelling tot hooligans zijn de diverse Ultra-groeperingen strak georganiseerd en officieel ge registreerd, aldus Brauweiler. „Maar ze vertonen op zijn minst hooligan-achtig gedrag. Ze vallen op door gewelddadige aanvallen en als de politie wil ingrijpen wer ken ze niet mee, maar vormen ze juist onmiddellijk één blok tegen de politie. Ik heb de indruk dat men dat ook in Renesse heeft kun nen waarnemen." Het gebruik van de in ternetdiensten van Google is niet meer weg te denken. Con currenten zijn er nauwelijks of niet. De vanzelfsprekendheid van Googleproducten in het da gelijks leven geeft het bedrijf veel macht. Daarom is het goed dat de Europese Commissie Google hard aanpakt. Brussel vindt dat Google zijn eigen dienst Shopping voortrekt ten koste van andere prijsvergelij- kers. Ook zou Google de con currentie vervalsen via het be sturingssysteem Android. Op de huidige grenzenloze we reldmarkt ontstaan vanzelf gro te spelers. Het is onvermijde lijk dat die een zeer grote in vloed krijgen. Gelukkig heeft Europa de bestuurlijke en eco nomische kracht om daar iets aan te doen. Brussel wist Micro soft al eens te corrigeren. De individuele burger is in dit opzicht compleet machteloos. Die kan zich hooguit met on voorspelbaar online gedrag pro beren te onttrekken aan gena deloze data-analyses van gigan ten als Google, Apple, Facebook en Microsoft. VLISSINGEN - Ondanks het vertrek van de reumatologen uit het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis, kunnen reumapatiënten vanaf 1 mei in het ziekenhuis terecht. Het ADRZ en het Erasmus MC gaan daarvoor een samenwerking aan. Per 1 mei wordt een ervaren reumatoloog op vervangingsbasis aangesteld voor twee tot drie da gen per week. Vanaf half septem ber dit jaar wordt deze zorg ver der aangevuld door een tweede reumatoloog op basis van een vas te aanstelling. Het ADRZ en het Erasmus MC zijn ervan overtuigd dat de reumatologische zorg bin nen het ADRZ is geborgd. MIDDELBURG - In het kader van de herdenking van 70 jaar bevrijding wordt woensdag 22 april een sym posium gehouden over de onder waterzetting van Walcheren in 1944. 'We have sunk an island', schreef de Britse pers over de ge volgen van de bombardementen op de dijken van Walcheren. Het symposium over deze inundatie en de gevolgen ervan voor de be volking begint om 14.00 uur in de abdij van Middelburg. Iedereen is welkom, aanmelding via het Zeeuws Archief. Sprekers zijn his toricus Tobias van Gent, freelance journalist Kees Slager, Johan van Cranenburgh van Waterschap Scheldestromen en landschaps architect Jan Willem Bosch. De vakbonden zijn overgegaan tot acties nadat dinsdag het over leg met tankopslagbedrijf Vopak over een nieuwe cao en een so ciaal plan mislukte. Vopak reageer de negatief op het ultimatum dat CNV Vakmensen en FNV Havens het tankopslagbedrijf hadden ge steld. Het bedrijf wil verder onder handelen, maar voor de bonden is de maat vol. Dinsdagavond werd al geprotes teerd bij Vopak in Europoort bij Rotterdam. Het plan is ook ko mende maandag met zoveel moge lijk werknemers af te reizen naat De Doelen in Rotterdam. Daar vindt een aandeelhoudersvergade ring van Vopak plaats. De vakbondsacties gaan óók over een goed sociaal plan voor acht honderd werknemers. De vakbon den willen in de cao onder meer afspraken maken over een werkge- legenheidsgarantie, een loonsver hoging voor iedereen, reparatie van de WW en over een sociaal plan, waarbij gedwongen ontsla gen worden uitgesloten. Dependance van het Zeeuws Veilinghuis Zaterdag 18 april vanaf 10.00 uur Kijkdagen- Donclerdag 16 april 10.00 - 21.00 uur 6 Vrijdag 17 april 10.00 - 18.00 uur Grote collectie stoommachines, keramiek en glas Korendijk 28 4331 HP Middelbrug Tel. 0118-750429 Catalogus: www.veilinghuiskorendijk.nl DONDERDAG 16 APRIL 2015 Confrontatie tussen supporters van Schalke 04 en politie in 2013 tijdens Champions League-thuiswedstrijd tegen PAOK Saloniki. foto Friso Gentsch/EPA door Rolf Bosboom door Frank Balkenende VLISSINGEN - Vakbondsleden voer den gistermiddag enkele uren actie bij de poort van de Vlissingse tank- terminal van Koninklijke Vopak. G

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27