Leer Barcelona klopt PSC met gemak 34 en 35 Veel rommelmarkten 28 en 29 ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 16 april 2015 25 Jazz-a-Delic zet na één buiten-editie een punt achter veertien jaar dancefeesten. Het financiële risico is te groot geworden. Ik heb wel meer dan honderd foto's geschoten. TERNEUZEN - Eind augustus 2014 dansten er nog 2200 feestgangers op de beats van onder andere Quintino en Eva Simons, maar komende zomer zal het een stuk rustiger zijn op het Stadhuis plein in Terneuzen. De organise rende stichting Jazz-a-Delic trekt de stekker uit het bewie rookte dancefestival Let's Go Outdoor. „Let's Go was tot in de puntjes verzorgd, maar er was toen al een begrotingstekort. Hoewel we dankzij sponsoren een buffer hadden opgebouwd. Door het goede weer hadden we een goe de drankomzet. Er waren ook minder bezoekers dan verwacht, waardoor we uiteindelijk verlies hebben geleden", vertelt Kevin Tanghe van Jazz-a-Delic. De stichting wilde niet het risico lo pen dat door slecht weer de drankomzet dit jaar minder zou worden - en het verlies dus gro ter. Jazz-a-Delic klopte bij de ge meente Terneuzen aan voor meer financiële middelen, die het niet kreeg. Tanghe: „Terwijl de burgmeester heeft gezegd dat Let's Go een traditie zou moeten worden. En het ging echt niet om reuzegrote bedragen, hoor. Een speeltuintje kost meer." De stichting vocht de beslissing van de gemeente aan, maar dat mocht niet baten. Dancefeest Jazz-a-Delic ontpop te zich door de jaren heen als een festival waar steevast veel (vooral jeugdige) bezoekers op af kwamen. De eerste editie was tien jaar geleden in Porgy&Bess. Dat trok toen 150 bezoekers. La- De stichting organiseerde in totaal veertien edities van Jazz-a-Delic. Let's Co Out door trok 2.200 bezoekers ter werd er uitgeweken naar het Scheldetheater. Daar kwamen 1200 bezoekers op af. Toen het vervolgens in de skihal gehou den werd, kwamen daar nog eens zeshonderd feestgangers bij. Omdat de skihal in Nicky Broos een exploitant kreeg die zich enkel wilde toeleggen op sneeuwactiviteiten, ging het fes tival op zoek naar een openlucht locatie. Die werd gevonden in het Stadhuisplein, het festival werd Let's Go Outdoor ge noemd. In totaal zijn er veertien edities van Jazz-a-Delic geweest. Tanghe: „We bekijken of we een afsluitende Jazz-a-Delic kunnen geven." Hij vindt de gang van za ken jammer, maar is ook realis tisch: „We stoppen op ons hoog tepunt. Vorig jaar was al een gok, maar nu - zonder financiële buf fer - is die gok nog groter." Hij kocht recent wat denigrerend een 'mamataxi' wordt genoemd: een mpv. Eigenlijk een busje, maar wel de luxe uitvoering: met biscuitleder én stoelverwar- ming. Zijn gade vond het vehikel maar zo zo, maar toen ze voor het eerst in stapte, keek ze goedkeurend rond. 'Oh, wat een mooi leer, en zaaacht...' Waarop de eigenaar toelichtte dat het leer afkomstig was van Argen tijnse koetjes die jarenlang in een ge capitonneerd stalletje, ver weg van prikkeldraad, waren vertroeteld door omaatjes, die vervolgens met roestvrijstalen kunstgebitjes het leer precies op maat hapten. Ze miste de begeleidende knipoog- compleet. „Oh", klonk het peinzend. „Zo leer je nog eens wat." Door heel Zeeuws-Vlaanderen worden aanstaand weekend rommelmarkten, ruilbeurzen en garagesales gehouden .Iinge op een veld „Heel knap, heel het zicht voor haar Maria van Raemdonck en Roger Coole van de Beverse Fotoclub hebben het ge troffen. Na een zoektocht stuiten ze aan de Lupinenweg bij Clinge bloeiende tulpen, schoon", prijst Maria camera. „Ik heb wel meer dan honderd fo to's geschoten. Je kunt er beter meer trekken dan één te weinig." De tul pen aan de Lupinenweg hebben onder plastic gelegen, vandaar dat ze al in bloei staan, vertelt teler Pieter Suy uit Absdale. Wie nog een foto wil maken, moet er snel zijn. De bloemen worden deze week Het gaat tenslotte om de bollen Van 20 juni tot 15 juli wor- geoogst. Suy, die in totaal vijftig hectare tulpen heeft staan, levert de bol len aan Cermaco in Bovenkarspel, vlakbij Enkhuizen. ZeeuwsVlaamse bollen zijn net iets eerder rijp dan bollen in Zuid- of Noord-Holland. Suy: „Het is ook een kwes tie van risicospreiding." Hij koestert zijn zorgvuldig uitgekozen percelen. Zoet wa ter moet er in de buurt zijn om te berege nen. Alleen aan pootgoed kost een hecta re tulpen al 20.000 euro. „Gelukkig zijn de prijzen tot nu toe goed." Maria van Raemdonck Outdoor stoptamana. Let's Go door Bob Maes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25