2590, Strijd Rome en Parijs over homoseksuele ambassadeur vsl!P)stipreizen.nl 54% 20-aaagse Grand Voyage van Italië If Hl BUITENLAND 11 66 Laurent Stefanini is een van onze beste diplomaten BenmnaW^ naar Dubai STEDENTRIPS NIEUW: StipvondeDqq.nl €73 Volgens een regeringswoordvoer der in Parijs heeft 'Frankrijk een keuze gemaakt om een ambassa deur bij het Vaticaan te hebben. Die keuze is gevallen op de heer Stefanini en dat blijft de keuze van Frankrijk'. De Franse presi dent Francois Hollande noemde Stefanini eerder deze maand 'een van onze beste diplomaten die al le kwaliteiten voor de post heeft'. Stefanini (55), nu chef van het pro tocol van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, werkte eerder bij de Franse ambassade bij het Vaticaan. Hij was er zelfs tweede man van 2000 tot 2005 en bouw de toen uitstekende contacten op met Vaticaanse prelaten. Stefani ni, een praktiserend katholiek, geldt als topdiplomaat. Normaliter zou zijn aanstelling een formaliteit zijn geweest, maar sinds drie maanden draalt het Va ticaan om de geloofsbrieven van de nieuwe man te aanvaarden. Volgens ingewijden baseert Ro me zich op de ongeschreven regel dat ambassadeurs 'een reguliere gezinsomstandigheid' moeten hebben. Dat is codetaal voor dat een ambassadeur nabij de paus niet gescheiden mag zijn, niet mag samenwonen en ook geen militant voor homorechten mag zijn. Stefanini heeft zich, zoals dat een diplomaat betaamt, juist al tijd zeer discreet getoond over zijn geaardheid. Dat hij niettemin wordt afgewezen door het Vati caan, kan volgens kenners te ma ken hebben met de grote invloed van de traditioneel-katholieke lob by Civitas die zich verzet tegen de aanname van de wet op het homohuwelijk door het Franse parlement in 2013. De aartsbisschop van Parijs, kardi naal André Vingt-Trois, staat ach ter de benoeming van Laurent Ste fanini, maar wil geen toelichting geven op een herderlijke brief die hij erover stuurde aan de paus. Door nazi's geroofd boek teruggegeven De Beierse minister van Kunst heeft gisteren in de Poolse hoofdstad Warschau een bij zonder twaalfde-eeuws hand schrift teruggeven aan Polen. De liturgische tekst, het Plocker Missaal, werd overgedragen aan de bisschop van Plock. Nazi's roofden het boek tijdens de Tweede Wereldoorlog in het bezette Polen. Aanval op Minusma in noordoosten van Mali Bij een aanval op een kampe ment van de VN-missie Minus- ma in Mali zijn gisteren drie burgers gedood en negen blauwhelmen gewond geraakt. Het zou gaan om Nigeriaanse militairen. De aanval was bijna 100 kilometer ten zuidoosten van Gao, waar circa 450 Neder landse militairen zijn gelegerd. Weer buitenlanders uit Jemen gehaald De Internationale Organisatie voor Migratie heeft opnieuw buitenlandse burgers uit Je men geëvacueerd. De organisa tie maakte gisteren bekend dat het gaat om 148 mensen uit der tien landen. Onder de evacués zouden vier Nederlanders zijn, een vijfde persoon die zou mee gaan kwam niet opdagen. Wolven doodgereden in Noord-Duitsland Twee wolven zijn doodgere den in de buurt van Bremen en Hannover in de Noord-Duitse deelstaat Nedersaksen. Een der de wolf werd elders in de deel staat dood gevonden. Er lopen ongeveer vijftig wolven rond in de deelstaat. De dieren ko men ook wel over de grens met Nederland. Pauselijke iPad levert bijna 30.000 euro op Een iPad die anderhalf jaar is gebruikt door paus Franciscus, heeft op een veiling in Uru guay omgerekend 28.700 euro opgeleverd. Een Argentijnse za kenman telde dat bedrag neer voor de tablet met de inscrip tie 'zijn heiligheid Franciscus'. Er was eigenlijk gerekend op bijna 40.000 euro. O Praag 4/5 dagen va.79 O Berlijn 3/4/5 dagen va. 99 Q Parijs 3 4 5 dagen va. 1 09 O Londen 3 45 dagen va. 139 Kopenhagen 4 dagen va. 1 89 Effeweg.nl/stedentrips of bel 0529 - 46 96 67 inclusief citvtour Dubai entree Burj Khalifa! Nu tot korting Nu €50 p.b. extra korting nu v.a. Costa KLM effeweg.nl (meivakantie, Hemelvaart, Pinksteren) i® DONDERDAG 16 APRIL 2015 PARIJS - Het knettert tussen Rome en Parijs nu de Franse regering er aan vasthoudt dat Laurent Stefani- ni ambassadeur bij het Vaticaan wordt. De diplomaat werd al begin januari voorgedragen, maar het Va ticaan heeft nog altijd niet met zijn benoeming ingestemd. Naar ver luidt omdat Stefanini homosek sueel is. Laurent Stefanini. foto Alain Jocard/AFP Franqois Hollande, president WARSCHAU BAMAKO ADEN Het Plocker Missaal, foto EPA HANNOVER/BREMEN MONTEVIDEO effeweg.nl Verblijf in een 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Highlights: De Burcht, Koninklijk Paleis,'Gouden Straatje', St. Vituskathedraal Verblijf in een 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Highlights: Brandenburger Tor, Alexanderplatz, Checkpoint Charlie Verblijf in een 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Highlights: Eiffeltoren, Montmartre, Louvre, Notre Dame Verblijf in een 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Highlights: Big Ben, Buckingham Palace, Westminster Abbey Verblijf in een 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Highlights: Kleine Zeemeermin, Kasteel Amaliënborg, Nyhavn! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. /fjj) 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds, sgr Grand Voyage Italië-Dubai brochure vertrek alléén 5 december 20-daagse cruise per 4-sterren Costa Fortuna met alle maaltijden aan boord o.a. Rome, Messina, Sharm El Sheikh, Aqaba, Salalah, Muscat en Dubai vliegreis per KLM en transfers 1198 Muscat Safaga door onze redactie buitenland NU VANAF meer dan tevreden vakantiegangers! 1 zie stipreizen.nl/crcki boek online of bel met 088 - 70 70 600 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Alléén vandaag tot 23:59 uur te boeken: 6-daagse fietsvakantie Moezel mkIm, ln?iïidu®,e fletsreis naar o.a. Cochem ?PO en Koblenz. Incl. ontbijt en bagagevervoer V.Q.%^^^ - "ciavaKanne moezel Mei t/m okt. Individuele fletsreis naar o.a. Cochem en Koblenz. Inci. ontbijt en bagagevervoer V.G. korting Kijk dus snel op stipvandedag.nl^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11