voor duivenmelker Cees Moeliker Dubbelslag 30% 3 1 PZ^ SPORT 37 Piet de Visser signeert zijn biografie Van Dijke Nederlands kampioen kader The show in Ahoy! Mcllroy, de Noord-Ierse aanvoer der van de wereldranglijst, zijn collega. In Amerika werd Spieth na zijn zege direct langs de meet lat gelegd met Woods. De wereld ging zondag voor hem op de ANGC wagenwijd open, die van de voormalige heerser een beetje. Woods, door seksschandalen, een scheiding en blessures inmiddels buiten de mondiale top-ioo geval len, blikte content terug op zijn gedeelde zeventiende plaats. Toch verklapte de Amerikaan dat hij on danks zijn degelijke optreden op de Masters, zijn beste resultaat sinds een jaar, voorlopig de luwte zal gaan opzoeken. „Ik ga terug naar de tekentafel, alles herschik ken wat ik wil gaan doen." De dagen van de 39-jarige voor malige golfgrootheid lijken defini tief geteld, Spieth is voor Amerika nen het nieuwe rolmodel. Jong, onbevlekt, welgemanierd en ge liefd. Hij verloor als kind van vier twee voortanden, toen hij op de tribu ne tevergeefs een bal probeerde te vangen bij een duel van zijn favo riete honkbalclub Texas Rangers. Hij is al jaren gelukkig met zijn middelbare schoolliefje Annie Verret, richtte vanwege zijn autis tische zusje Ellie zijn eigen foun dation op om geld in te zamelen voor minderbedeelde en zwakbe gaafde jongeren. „Jordan Spieth is de toekomst van het golf," aldus oud-winnaar Nick Faldo. De opening van het seizoen 2015 zal de 68-jarige Tholenaar dan ook niet vlug vergeten. Voor dit concours had hij twintig duiven, doffers en duivinnen op volledig weduwschap ingekorfd. Zijn favo riete duivinnetje, een jaarling, die vorig jaar de elfde pakte op het provinciale concours vanuit Or leans had hij als eerst getekende in de mand gestopt. Het bezorgde hem zoals eerder omschreven een slapeloze nacht. Het waren echter twee andere duivinnetjes die zich zaterdagmiddag om 12.47 uur aan de Tholense Verbrandestraat meldden. Ze waren om 11.30 uur in Auby lez Douai gelost. Ze had den met een snelheid van 1915 me ter per minuut de 148 kilometer tussen de lossingsplaats en thuis haven afgelegd. Of ze uit de juiste richting kwamen? Cees: „Ik zou het niet weten. Ik was nog bezig om op mijn hok de laatste voorbe reidingen voor hun thuiskomst te treffen toen ik ze op de plank hoorde vallen. Eerst een blauwtje, gevolgd door een geschelpte. Twee jaarlingetjes. Als je ze nog niet verwacht zijn het altijd 'vroe ge'. Dat bleek toen ik met mijn klok in het lokaal kwam." Cees pakte in de vereniging de Reis duif in Scherpenisse veertien prij zen van zijn twintig ingekorfde duiven. Dus een uitstekend per centage. Hij is routinier in de dui vensport. „Ik ben op mijn veer tiende begonnen, dus al ruim vijf tig jaar actief. Werd toen besmet met het virus van mijn school vriendje Rinus Laban, de huidige voorzitter van de Zeeuwse afde ling. Ik doe het nog met veel ple zier, zeker als je ze naar huis krijgt zoals afgelopen zaterdag." Er waren meer duivenmelkers die een knappe opening van het sei zoen kenden. Zo waren de 'Schee- le's' uit Terneuzen ook weer pre sent. In de Samenspel 2 pakten ze vijf prijzen in de top tien, te be ginnen met één, twee en drie. Komende zaterdag staat het vites seconcours vanuit Peronne op de kalender. Derde plaats voor Sabine Vasseur Tijdens de Wolvenjogging in het Belgische Wachtebe- ke heeft Sabine Vasseur de derde plaats behaald bij de dames -50. De atlete uit Axel liep de afstand van 9500 me ter in een tijd van 44.21 en hoopt daarmee klaar te zijn voor de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, die ko mende zaterdag wordt ge houden. Pollet eindigt net naast het podium Bij een wedstrijd voor ID-renners in het Belgische Maldegem is Walter Pollet uit Hulst op een vierde plaats geëindigd. Otto de Vriendt uit Terneuzen reed naar een vijfde plaats en werd Edwin Maas, eveneens uit Terneuzen, achtste. Irma van Duyn (Schoondij- ke) eindigde als tiende bij de vrouwen. Winst en verlies voor RBVM De rolstoelbasketballers van RBVM uit Middelburg heb ben afgelopen weekeinde een wedstrijd gewonnen en verloren. RBVM verloor van Dyna 75 uit Heerenveen met 27-55. De tweede wedstrijd was te gen SC Antilope uit Utrecht. Deze wedstrijd werd door de Middelburgers gewon nen met 45-18. De Maar na ziekte terug in koers Mare de Maar maakt morgen in de Brabantse Pijl zijn ren tree in het peloton. De 31-ja- rige routinier van het Room pot wielerteam miste de Vol ta Limburg Classic en het Circuit de la Sarthe door ziekte. Ploegleider Michael Boogerd selecteerde ook Joh nny Hoogerland voor de koers over ruim 205 kilome ter. VLISSINGEN - Oud-voetbaltrainer en scout Piet de Visser komt naar Zeeland om de pas over hem ver schenen biografie 'Voetbal als me dicijn' te signeren. De voormalige Souburger is dins dag 21 april van 16.00 uur tot 18.00 uur in het Arion Hotel op de Vlis- singse Boulevard. De Visser neemt boeken mee die hij ver koopt en signeert, 's Avonds is hij vanaf 19.30 uur in de herenmode zaak View 49 in de Lange Viele 49 in Middelburg. Voetbal als Me dicijn is geschreven door Volks krant-journalist Willem Vissers en gaat onder meer over de kleur rijke loopbaan van De Visser in het voetbal. De opbrengst is voor De Vissers stichting, die arme jeugd in Ghana steunt. VLAARDINGEN - De 23-jarige Wil- bert van Dijke uit Sint Annaland is in 't Oogh van Vlaerdingh Ne derlands kampioen kader 38/2 in de tweede klasse geworden. De Tholenaar bleef zeven ronden on geslagen en tekende voor het fraaie moyenne van 25.45 hetgeen goed was voor promotie naar de eerste klasse. Van Dijke toonde niet alleen zijn biljarttalenten maar ook een ijzeren wedstrijd mentaliteit. In de vijfde ronde maakte hij zijn partij bij een stand van 194-167 in zijn nadeel, in een beurt uit (200) en herhaal de die stunt in de slotronde tegen Pols bij 198-166 nog eens. Het was voor Van Dijke zijn der de NK bij de senioren en zijn tweede titel. Grootste eerbetoon aan Elvis in Nederland ter ere van zijn 80e verjaardag! september Regulier Lezersprijs TOT WEL LEZERS VOORDEEL^ 35,50 29,50 DINSDAG 14 APRIL 2015 De Amerikaanse golfer Jordan Spieth (21) viert zijn overwinning op de Masters voor een uitzinnig publiek, foto Erik S. Lesser/EPA door Fred Rabout THOLEN - Succes en pech was er bij de opening van het Zeeuwse dui- venseizoen voor Cees Moeliker uit Tholen. Succes was er doordat twee van zijn ingekorfde duivinnen de twee snelsten van Zeeland wa ren op het vitesseconcours vanuit Auby lez Douai. Pech omdat een dag nadien, de zondagmorgen, zijn beste duivin met een gebroken poot op de plank viel en naar de veearts moest. WACHTEBEKE MALDEGEM VLISSINGEN RIJSWIJK ELVIS 49,50 €39,50 Excl. bespreek- en transactiekosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67