Schelde rijk gezegend met veren Waterschap begint met aanleg van persleiding Vragen bij aanpak van workshop sport ZEEUWS-VLAANDEREN 31 voor senioren Msr§3FCthSWG^ OtllGflC door oud-atlete Zeeuws Veilinghuis NSW gevraagd: ANTWERPEN - Walter Resseler, coör dinator van de Vrienden van de Vlaamse Veren, is er best trots op. Op de Schelde tussen Doel en Gent varen niet minder dan tien veren. De Vlaamse overheid regelt drie van deze verbindingen; Krui- beke-Hoboken, Bazel-Hemiksem en Lillo-Doel. Zelfstandige veer mannen exploiteren de andere ze ven, met een tegemoetkoming van de Vlaamse overheid. Ze zijn allemaal gratis, wat voor Nederlandse begrippen ondenk baar is. Heeft de Vlaamse overheid zoveel geld te besteden? Dat is het niet, volgens coördinator Resseler. Het is naar zijn idee financieel juist slim om voor de overtochten geen geld te vragen. „De veerman nen werken alleen. Als er tickets verkocht moeten worden, moet er wellicht iemand bij. Bovendien, het is ook niet verstandig met veel geld rond te varen. Dat kan kwaadwillenden maar op een idee brengen." Resseler is fan van de veren, an ders zou hij ook niet bij de Vrien den van de Vlaamse Veren zitten. Hij is er dan ook groot voorstan der van dat er een veerdienst bij Lillo blijft, 't liefst op Doel, an ders naar het ook op de linkeroe ver gelegen Fort Liefkenshoek. „Als dit verdwijnt, kun je straks tussen Vlissingen-Breskens en Antwerpen nergens meer de ri vier oversteken met een schip." In het zomerseizoen gaat dit overi- gens niet helemaal op, want dan is er ook een veerdienst tussen Perkpolder en Hansweert. Welis waar vaart die op een beperkt aan tal dagen, maar toch. Een feit blijft dat in Vlaanderen het verennetwerk op de Schelde tussen Gent en Antwerpen pas echt ideaal is. Wie wil weten waar de rivier allemaal overgesto ken kan worden, vindt in de Toe ristische Gids Scheldeland 2015 de gewenste raadgever. Alle veren zijn erin opgenomen, inclusief de drie over de Rupel en Durme, zij rivieren van de Schelde. Toerisme Scheldeland heeft daar iets fraais aan toegevoegd voor fietsers, twee Scheldeverentochten van 61 en 71 kilometer die simpel op in ternet te vinden zijn. Portemonnee wel meenemen, want onderweg zijn er genoeg ca fés. Om leren gaan met stress in workshop Een derde van het aantal men sen dat zich ziek meldt, heeft last van werkstress. Dat stellen psychosociaal therapeuten Chantal van de Walle en Ineke Eibers. Vanavond houden zij daarom de gratis workshop Stop Stress. Bij De Lieve in Hulst geven de dames van 19.30 tot 21.30 uur tips en infor matie over omgaan met stress. Expositie Pionnen in gemeentehuis De expositie Pionnen van werkgroep Passerelle van Toon beeld is tot 18 mei te zien in het gemeentehuis in Terneu- zen. Van maandag tot donder dag tussen 8.30 en 16.30 uur en op vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur zijn diverse kunstwerken te zien. Lut Brackx maakt kera miek en Rick Lelieveld schil dert met olieverf op doek. Lezing over invloed van hart op lichaam Counselcoachboerderij Koe wacht houdt vanavond om 20.00 uur een gastlezing over het hart. Osteopaat Kees Min derhout uit Eede legt uit dat de invloed van ons hart groter is dan die van de hersenen. Loca tie is restaurant De Baecker- mat in Westdorpe, toegang be draagt 10 euro. Aanmelden via info@counselcoachboerderij.com Die komt tussen het rioolgemaal aan de Scherpbierseweg bij Groe de en de zuiveringsinstallatie aan de Duivelshoekseweg bij Bres- kens. Het werk, dat wordt uitge voerd door GW Leidingtechniek uit Helmond, is nog voor de zo- Vrouwenclub Diva houdt fair in Kauter Vrouwenorganisatie Diva houdt vrijdag een fair in ge meenschapscentrum De Kau ter in Nieuw-Namen. Vanaf 18.00 uur wordt de grote zaal omgetoverd in een beurs met kraampjes en stands. Er is ook een modeshow, en er zijn demonstraties van gymnasten en boksers. Een DJ zorgt voor de muziek. Dichter Ad Goos vertelt bij Rouwzorg Dichter Ad Goos vertelt van avond verhalen op de thema avond van Rouwzorg Regio 0114. Ook gedichten van Kitty de Smet over rouwen en kracht vinden, komen aan bod. Locatie is de Truffinozaal van Curamus aan Trufïïnoweg 2 in Hulst. Aanvang 20.00 uur. In schrijven kan via 0114-364050 ofl.martinet@kpnplanet.nl Koreaanse vechtsport nu ook in Terneuzen De Koreaanse vechtsport Hwa Rang Do is sinds deze maand te beoefenen in Zeeuws-Vlaan- deren. De trainingen worden gegeven in de gymzaal aan de Merwedelaan in Terneuzen. De sport bestaat uit onder meer stoot- en traptechnieken, meditatie en geneeskunst. Meer informatie is te vinden op: www.hwarangdo.nl mer gereed. De nieuwe leiding is nodig, omdat de zuivering bij Groede dicht gaat. Afvalwater uit de omgeving moet daardoor naar de zuivering bij Breskens. Die moet overigens nog worden aan gepast. De zuivering in Groede wordt eind 2017 buiten werking gesteld. Het waterschap houdt morgen om 19.30 uur een informa tiebijeenkomst over de aanleg in projectbureau Zwakke Schakels op het Veerplein in Breskens. TOP/Gemeentebelangen, D66 en VVD in de Terneuzense gemeen teraad hebben bezwaren tegen de aanpak. Ze vragen zich af of het wel nodig is geld uit te trekken voor een weg, waar zich nauwe lijks tot geen problemen voor doen met verkeersveiligheid. Ze luisteren daarmee naar één bewo ner die in een brief aan de ge meenteraad bezwaren heeft ge maakt tegen de verkeersmaatrege len, waaronder wegversmallingen en een verhoging bij de entree van de Margarethaweg komende van de polderweg uit de richting van De Griete. Wethouder Frank van Hulle had er eigenlijk weinig zin om de ver keersmaatregelen ter discussie te stellen. Op de Margarethaweg, een dertig kilometer-weg, rijden veel automobilisten te hard. Een bewonersgroep is er bovendien al een tijdje actief die wel maatrege len wil en daarvoor zelfs een pro vinciale prijs kreeg. Onder de poli tieke druk zegde Van Hulle toch toe de maatregelen nog eens te be kijken. TERNEUZEN - Oud-atlete Olga Commandeur komt vrijdag naar Terneuzen voor een workshop Be wegen voor Senioren. De workshop is één van de activi teiten in het kader van het Sport gala Zeeuws-Vlaanderen. Aanmel den voor Bewegen voor Senioren kan nog via www.healthcenterbo- dyline.nl/evenementen. De work shop in Healthcenter Bodyline aan de Vliegende Vaart in Terneu zen begint om 10.30 uur. Op vrij dag overdag is in sporthal Vliegen de Vaart ook een Interscholair Sporttoernooi. Het Sportgala ZeeuwsVlaanderen is vanaf 19.00 uur in het Scheldethaeater. INDISCHE EN EUROPESE SCHILDERIJEN SCHILDERIJENVEILING 2-3 JUNI. INNAME TOT 22 APRIL www.zeeuwsveilinghuis.nl HERENGRACHT 74 433IPX MIDDELBURG 0118-650680 DINSDAG 14 APRIL 2015 Op de Schelde zijn tien ve ren; met twee Scheldeveren- tochten zijn de meeste pri ma 'ontsloten' voor fietsers HULST TERNEUZEN WESTDORPE BRESKENS - Waterschap Schelde- stromen begint komende week met de aanleg van een nieuwe per sleiding tussen Groede en Bres- kens. NIEUW-NAMEN HULST TERNEUZEN TERNEUZEN - Het verkeersveiliger maken van de Margarethaweg aan de rand van de Terneuzense nieuw bouwwijk Othene is nog geen gelo pen race. SCHELDE, Drukkere scheepvaart dreigt einde veerdienst Lillo-Doel in te luiden, foto Peter Nicolai Roland Strasser (1895-1974) Willem Koekkoek (1839-1895) - 86x125 CM. Isaac Israels (1865-1934)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65