'Mama, ik wil graag op déze school blijven' gaïep» 30 ZEEUWS-VLAANDEREN VEER DOEL-LILLO Rowans't Jagertje vieren jubileum Dienstregeling veer Lillo-Doel Schapen wellicht terug langs Damse Vaart Zeeuws Meisje en Danny Vera op FilmFestival Een groep strijdlustige ouders deelde afgelopen weekend flyers uit in het dorp en bevestigde span doeken aan het hek van de school. 'Heikant leeft' en 'Mama, ik wil op déze school blijven', zijn enke le van de leuzen die er te lezen zijn. Morgen is er vanaf 20.00 uur een bijeenkomst voor belangstellen den in gemeenschapscentrum 't Heike in Heikant. De aanleiding voor de samenkomst is een brief van de medezeggenschapsraad aan de ouders, waarin wordt ver zocht om voor 17 april een voor keursdatum voor de fusie met de school in Sint Jansteen aan te ge ven. De medezeggenschapsraad heeft nog geen officiële uitspraak gedaan, maar wil met deze brief peilen wat de voorkeur van de ouders heeft: een fusie per augus tus 2016 of 2017. Dit schiet veel ouders in het ver keerde keelgat, omdat een derde optie, niet fuseren, ontbreekt. Maes: „We doen een dringende oproep aan ouders om deze en quête niet in te vullen. Anders lijkt het alsof we akkoord gaan met de voorgestelde fusie. Ik zorg voor een eigen versie van de brief met een derde optie Tom Maes wil de basisschool zo lang mogelijk open houden. „De school is belangrijk voor Heikant. Als de school verdwijnt, valt de rest van het dorp misschien ook om." Maes hoopt dat na woens dag een actiecomité wordt opge richt. Dat comité moet met Per specto in gesprek gaan. De online petitie die Maes vorige week begon tegen de sluiting, is inmiddels 235 keer ondertekend. HULST - De Rowanafdeling RA89 van de Hulster scoutinggroep 't Ja gertje viert haar vijftigste verjaar dag dit weekeind met een uitge breid feestprogramma. Van vrijdag tot en met zondag is het 'feest met ballen'. De deelne mende scouts met Vlaamse gas ten, die vrijdag hun kamp op slaan, gaan zaterdag voetballen en volleyballen. De winnaar wordt 's avonds tijdens een bal masqué in het zonnetje gezet. Op zondag kunnen de scouts niet uitslapen, want ze gaan als 'balorige' padvin ders naar de Vogeltjesmarkt in Antwerpen. Naast de festiviteiten is er tijd genoeg om te 'chillen'. Nog één seizoen en dan is het mogelijk definitief afgelopen met het gratis veer Doel-Lillo. De veiligheid zou in het ge ding zijn. Steeds meer containerschepen komen langs Doel. 'Een drogreden', stellen critici. 'Vlaanderen wil bezuinigen'. DOEL - Het is altijd mooi om de overtocht te maken van Doel naar Lillo of andersom. De omgeving kan fraaier, maar er is altijd wel wat te beleven; met de scheep vaart op de Schelde, het zicht op het immense Deurganckdok even ten noorden van Doel én in de dor pen zelf. Doel, waar nog zo'n der tig mensen wonen, is sprookjes- of spookachtig; het is maar hoe je het bekijkt. Lillo, waarvan alleen het fort niet door de Antwerpse haven is opgeslokt, ademt geschie denis. Wie het reisje over de Schelde nog nooit heeft gemaakt en ooit wel wilde maken, moet er vrij snel bij zijn. Het heeft er alle schijn van dat het veer Doel-Lillo tot en met augustus voor het laatst vaart. Het was dit jaar al kantje boord. Twee weken voor de start van het sei zoen, met Pasen, berichtte de Ga zet van Antwerpen nog dat 'het on zeker was of het veer wel zou uit varen'. Vlaams minister Ben Weyts maak te aan alle geruchten een einde door de zaterdag voor Pasen zelf naar Lillo en Doel te komen, verge zeld van plaatselijke partijgenoten van de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA); de Vlaams nationalisti sche partij van Antwerps burge meester Bart de Wever. Weyts be loofde dat hij 'het veer wil laten va ren zolang de veiligheid en het vaarverkeer dat toelaten'. Onder tussen is de dienstregeling al wel flink ingekrompen. Alleen op zon dagen en Belgische feestdagen wordt nog gevaren, en slechts tot en met eind augustus in plaats van eind september. „Het is spijtig dat het zo is", rea- geert Walter Resseler, coördinator van de Vrienden van de Vlaamse Veren. Het argument dat de veilig heid in het geding zou zijn door de toenemende containervaart op het Deurganckdok, bekeek hij eerst vol wantrouwen. „Ik heb het gecheckt bij een bevriende loods en die bevestigde het." Wim Charlier, vrijwilliger bij wa tersportvereniging De Noord in Doel, is verre van overtuigd. „Sta mij toe even te lachen", verzoekt hij, als hij het argument 'veilig heid' hoort. „Het Deurganckdok is meer leeg dan dat er schepen in liggen." Hij spreekt van een drog reden. „Het gaat om besparingen in de overheid." André Van Agtmael, geboren in en nog altijd verbonden aan Lillo, kijkt er net zo tegenaan. Hij houdt jaarlijks met twee broers een gro te, drukbezochte 'sjachermarkt' op Onze-Lieve-Vrouw Hemel- vaartdag (15 augustus) in het fort van Lillo. „Het is een schande", luidt zijn commentaar. „De bewo ners tellen niet voor de haven." André (64) kan zich nog herinne ren dat het veer op Lillo, Doel én Een bevriende loods heeft mij' bevestigd dat de vei ligheid een vraagstuk is het ten noorden van Doel gelegen Port Liefkenshoek voer. „Zelfs met koeien." Als het aan de Vrien den van de Vlaamse Veren ligt, komt Port Liefkenshoek weer in beeld, als Doel afvalt. Bij Fort Lief kenshoek is echter geen afmeer plaats meer. Minister Weyts meld de in januari dat 'er thans geen concrete plannen voor de bouw van een steiger zijn'; over financie ring zijn wel gesprekken gaande. Hoop doet leven. LILLO - Lillo-Doel vaart tot en met 30 augustus enkel nog op zonda gen. De eerste afvaart is om 12.30 uur vanuit Lillo en vanuit Doel om 13.00 uur, en daarna elk uur tot 17.30 uur (Lillo) en 18.00 uur (Doel). Op 7 juli, 9 en 16 augustus zijn er ook 's ochtends twee af vaarten. Speciale vaardagen alleen 's middags zijn: 1,14 en 25 mei; 11 en 21 juli; en 15 augustus. HOEKE (B) - De grazende schapen langs het Vlaamse deel van de Damse Vaart - het kanaal tussen Sluis en Brugge - keren mogelijk toch terug. De provincie West-Vlaanderen zegde afgelopen jaar het contract met herder Sam Duysam na bijna twintig jaar op, onder meer om dat maaien goedkoper bleek. Daar tegen is de politieke partij N-VA inmiddels in het geweer geko men. Vlaams minister Ben Weyts van diezelfde partij is nu bereid om 15.000 euro uit te trekken, mits andere partijen, zoals de pro vincie West-Vlaanderen, ook wil len meebetalen. REGIOAGENDA TERNEUZEN - De derde editie van LilmLestival Zeeuws-Vlaanderen opent vandaag met de film Zeeuws Meisje. Om 19.30 uur is de film van regisseur Perry Mul der te zien in CineCity in Terneu- zen. Lerry Somogyi, bekend van Goede Tijden Slechte Tijden, speelt de hoofdrol. Danny Vera zorgt voor de muzikale omlijs ting. De hele week tot en met zon dag 19 april zijn er diverse nieuwe films te zien. Op de slotdag wordt de film De Boskampi's vertoond in de aanwezigheid van cast en crew. Het volledige programma is te vinden op de website filmfestivalzeeuwsvlaanderen.nl De mogelijke sluiting van basisschool Heidepoort in Heikant laat inwoners van het dorp én de leerlingen niet onberoerd, foto Peter Nicolai door Sophie Stockman HEIKANT - Heikantenaar Tom Maes wil met zoveel mogelijk ouders een vuist maken tegen de sluiting van basisschool Heidepoort. „Ik wil Onderwijsgroep Perspecto niet aan vallen, maar juist een signaal ge ven", zegt Maes. Pont nog net gered door Harmen van der Werf Antwerpen Walter Resseler, Vlaamse Veren Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAG 14 APRIL AXEL - De Holle, 9.30 uur: Computeren/ laptop; 10.00 uur: Wandelen; 13.30 uur: Yoga, strijkhulp; 14.30 uur: Koersbal; 15.00 uur: Nia dans; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljarten, aerobics; BRESKENS - De Uitkomst, 13.30 uur: Koersbal; Oi Biotaria Veerplein, 18.00 uur: Taiji; 19.00 uur: Qigong; CLINGE - Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; 16.30 uur: Seniorenkoor; 18.30 uur: Avondwandelvierdaagse; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO jokeren; HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gym; 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, vluchtelingenwerk, computeren; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; 19.00 uur; Bridge; De Korenmarkt, 10.00 uur: Kaartjes ma ken; 12.00 uur: Samen koken; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Geheugentraining; 20.00 uur: Lezing rouwzorg; Curamus Zoutestraat 28, 11.00 uur: Sa men koken; Basiliek, 15.00 uur: Aspergewijn verkie zing; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Biljar ten, sjoelen, welfare; Rozenhof, 13.30 uur: Handwerkmiddag Ro de Kruis Kloosterzande NIEUWVLIET - Dorpshuis, 10.30 uur: Qi gong; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, computeren; 14.00 uur: Sjoelen; 19.00 uur: computeren; 20.30 uur: Gregoriaans koor; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen; 13.30 uur: KBO kaarten; TERNEUZEN - De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Veste, 10.00 uur: Gymnastiek; 12.00 uur: Biljarten;13.30 uur: Bridge, handwer ken, soos; De Kameleon, 14.00 uur: Dames hobby club; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - De Baeckermat, 20.00 uur: Lezing over de grote invloed van het hart op ons lichaam; IJZENDIJKE - Zaal 24, 13.30 uur: Taiji; 14.30 uur: Qigong; ZUIDDORPE - Soka Plus, 14.00 uur: Kof- fiemiddag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64