Subsidie krijg je niet, die verdien je maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Maakt er meer vakantie van. Het museum steunt bijna hele maal op - zo'n veertig - vrijwilli gers: alleen beheerder Adrie Smal legange heeft een betaalde func tie. „Samen zijn we van alle mark ten thuis", vertelt Bondewel. „We hebben gidsen, mensen die aan de balie zitten, de pr doen of juist technisch goed onderlegd zijn. We hoeven maar heel zelden een bedrijf in te schakelen voor klus jes. Dat scheelt natuurlijk enorm in de kosten." Echt gevierd wordt het jubileum niet, al maakte Wilma Valk wel een fotoboek voor 'intern ge bruik'. Vooruit gekeken wordt er wél. Het museum wordt immers bin nen twee jaar onderdeel van een nieuw viscentrum, elders in het havengebied. „We kunnen daar helemaal opnieuw beginnen", ver telt voorzitter Bondewel. „Dat is een mooie kans, op een geschikt moment. Want moderniseren moeten we tóch wel." Het mu seum krijgt straks evenveel ruim te als nu. „Maar we kunnen daar alles op veel efficiëntere wijze pre senteren." Bondewel ziet de toekomst zon nig in. Sommige vrijwilligers heb ben wel wat zorgen over het be houd van de authenticiteit. „Na tuurlijk: als ik met mijn kleinkin deren naar een museum ga, ren nen ze ook meteen naar de inter actieve onderdelen", zegt Valk. „Daarom ook krijgen wij nog dit jaar een touchscreen met allerlei informatie. Maar aan de andere kant: als voormalig visser Jan Al- bregtse hier tijdens een demon stratie netten breien verhalen over vroeger vertelt, hangt oud én jong aan zijn lippen. We moeten een goede balans zien te vinden." 300.000 BEZOEKERS De inhoud zal niemand nog ver bazen. De nieuwe subsidierege ling lag immers vorig jaar al eens ter inzage. B en W wilden die al in 2015 in laten gaan, maar op aan dringen van gemeenteraadsleden werd vorig jaar oktober besloten daar een jaar mee te wachten. Niet omdat de raad zich niet kon vinden in de inhoud, maar omdat de tijd destijds (te) kort was voor clubs en organisatoren om zich in te stellen op de nieuwe manier van verdelen. De nieuwe regels gaan nu in 2016 in. Achterliggende gedachte is dat te veel clubs of organisatoren nu te gemakkelijk 'uit gewoonte' subsi die krijgen, zonder daar veel voor te doen. Vanaf volgend jaar moet je aantonen dat je écht iets bete kent voor inwoners van de ge meente Sluis, en dat je activiteit de leefbaarheid ten goede komt. Sommige clubs, zoals muziek-, Het gaat niet om een bezui nigingsmaatregel. De subsi- diepot in Sluis blijft gevuld met bijna 1,9 miljoen euro. binnensport-, Oranje- en EHBO- verenigingen, behouden wel een vaste bijdrage van 1000 euro, net als dorpsraden. Voor het overige kunnen clubs alleen aanspraak maken op subsidie als ze een be paalde activiteit of een project or ganiseren, maar niet louter omdat ze 'bestaan'. Volgens B en W gaat het niet om een bezuinigingsmaatregel: de to tale subsidiepot van bijna 1,9 mil joen euro blijft even groot. De subsidieregeling ligt tot en met 2 mei ter inzage, onder meer via de gemeentelijke website. Sluis houdt woensdag 22 april een informatiebijeenkomst over subsi dies. Die vindt plaats in de burger zaal van het gemeentehuis in Oostburg en begint om 19.30 uur. Ter Stal strijkt neer in pand Schoenenreus Het voormalig pand van Schoe nenreus in de Hulster Gentse straat heeft niet lang op een nieuwe eigenaar hoeven wach ten. Binnenkort opent Ter Stal er de deuren. Ter Stal is een fa miliemodezaak met meer dan tweehonderd vestigingen in Nederland. De winkel wordt woensdag 22 april geopend. Dialezing over vaste planten in de tuin Tuinfotograaf Hub Driessen geeft donderdag een dialezing over vaste planten voor in de tuin. Hij geeft tips over onder meer lang- en laatbloeiende planten. De bijeenkomst vindt plaats in het Leeuwenkwartier aan de Leeuwenlaan in Terneuzen. Aanvang is om 19.30 uur. Meer info: www.hubdriessen.nl Dialectprater Lauret prestenteert boek lan Lauret, schrijver en vertel ler in dialect, uit Hoek, presen teert vrijdag zijn werk 'Raodio- praot'. Daarin staan dertig co lumns die hij bij Omroep Zee land - in dialect - uitsprak. Er zit ook een luister-cd bij. De bijeenkomst begint om 15.00 uur in theater De Paerdestal aan het Tuinpad in Terneuzen. Zeeuws-Vlaams dictee in bibliotheek Het Zeeuws-Vlaams Dictee der Nederlandse taal wordt donderdag vanaf 19.30 uur ge houden in de bibliotheek in Terneuzen. Het door Mare de Smit geschreven dictee wordt voorgelezen door Niek van Wa terschoot. Aanmelden en/of in formatie inwinnen: www.biblio- theekzeeuwsvlaanderen.nl Informatie over airco en zonnepanelen Bij Poppe Installatietechniek zijn van donderdag- tot en met zaterdag informatiedagen over airconditioning en zonnepane len. In de vestiging aan Hulster- weg 75 C kunnen mensen alles over luchtverfrissing en zon- ne-energie vernemen. Aan vangstijd is telkens 13.00 uur; de eerste twee dagen tot 18.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur. Werk Wigman in kelder van belfort Ronald Wigman exposeert tot 21 juni in de raadskelder van het belfort in Sluis. Wigman, die in Frankrijk woont en on der meer op Bali werkte, is kunstenaar, grafisch ontwer per en filmer. Wie de schilde rijen in het belfort bekijkt, krijgt een indruk van de reizen van de kunstenaar. IfJSSS KvarnerRivièra-Opatija/Lovran De Elzas en het Zwarte Woud Rondreis Kroatië Zuid-Tirol. Gardanjeer, Trentmo Dolomieten maaskantreizen.nl DINSDAG 14 APRIL 2015 visserij museum? Vrijwilliger Wilma Valk, beheerder Adrie Smallegange, vrijwilliger Willy Faas en voorzitter Adrie Bondewel (vlnr) testen de collectie van hun Visserijmuseum, foto's Peter Nicolai Het Visserijmuseum trekt momen teel zo'n 12.500 bezoekers per jaar. De afgelopen 25 jaar trokken in to taal 300.000 mensen langs de kas sa. Het museum biedt regelmatig ar rangementen aan: een museumbe- zoek kan dan gecombineerd wor den met een fietstocht, een be zoekje aan een demonstratie sleep- netvissen of - in de loop van dit jaar - een bezoek aan de vuurto ren. Dit jaar is een wisselexpositie te zien over '75 jaar KNRM in Bres- kens'. Alle informatie over het Visserij museum is te vinden op www.museumbreskens.nl door Martijn de Koning OOSTBURC - Subsidie krijg je niet zomaar, die moet je verdienen. Dat is de insteek van de nieuwe subsi dieregeling van de gemeente Sluis, die volgend jaar ingaat. De regels liggen ter inzage. HULST TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN KLOOSTERZANDE SLUIS 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Porei;, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van halt-pension. Vertrek: 24 april, 4,18 mei, 1,15,29 juni e.a. 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 3,30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Split, Dubrovnik, Mostar en Sibenik Rivièra. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. Vertrek: 18 april, 9,23 mei, 6,20 juni e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Merano, Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels op basis van half-pension. Vertrek: 21 mei, 4,18 juni, 2,30 juli e.a Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, vvVi/ A excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63