Gescheiden vaders vragen massaal om herziening alimentatie 24 maanden 50% korting 400MB DATA ES O 0 Spoorwegen klagen renners aan Passagierstrein botst op ladder in tunnel Schiphol 44 Wij zouden ook zo'n man in ons midden moeten hebben Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc IN HET NIEUWS 5 P/MND Duitse anti-islambetogers raken in vervoering bij toespraak van PW-leider. Het is liefde op het eerste gezicht. DRESDEN - Alsof hij de hoofdact is op een popfestival, zo onthaalt de aanhang van de Duitse anti-islam beweging Pegida de glunderende PVV-leider. Glimlach van oor tot oor, zelfverzekerde oogopslag. Wilders en de Pegida-aanhangers: het is liefde op het eerste gezicht. Een minutenlang applaus schalt over het winderige buitenterrein van Dresden waar de Pegida-beto- gers zijn neergestreken. Duitse vlaggen wapperen in de kille wind, maar het is unsere Hollandi- sche Freund Wilders die voor een hoognodig vleugje elan zorgt. Al snel strelen zijn opmerkingen de oren van de 'bezorgde' Duit sers. Vleiend: „Jullie zijn helden. Jullie staan voor vrijheid." (Ap plaus). Dan aanmoedigend: „Deze tijden vragen om moedige men sen als jullie." (Luider applaus). En hij herhaalt gewiekst de Pegi- da-leus: „Wij zijn het volk!" (Ly risch gescandeer). Het moge duidelijk zijn, geef Wil ders een stief kwartiertje met Pe gida en de aanhang kan met her nieuwd enthousiasme verder. Zijn timing mag perfect heten, want na een hausse aan goedbe zochte betogingen in diverse Duit se steden, had de beweging het de laatste tijd moeilijker. Mocht men in Dresden eerst nog reke nen op 20.000 betogers, de laatste keer kwamen er nog geen 4000. Terwijl het o zo nodig is, klinkt het hier. „Radicale moslims staan aan de deur van Europa, dus we hebben daadkrachtige politici als hij no dig om ons te helpen", zegt Die ter (56), terwijl hij tevreden naar Wilders luistert. „In ons land zijn er genoeg die praten, maar niets doen. Wij zouden ook zo'n man in ons midden moeten hebben." De besnorde Duitser knikt als Wilders zegt dat 'niet alle mos lims terroristen zijn, maar wel al le terroristen moslims'. Dieter: „Is zo." Of als Wilders opmerkt dat 'onze joods-christelijke cultuur de leidende cultuur moet blijven'. Dieter: „Heeft hij helemaal gelijk in." En wanneer Wilders opmerkt dat 'veel politici de ogen sluiten voor islamisering' is Dieter hele maal verkocht: „Dat bedoel ik nou." Het applaus rolt over de heuvels verderop. Het verwachte aantal van 30.000 betogers wordt niet gehaald, maar dat mag geen wonder heten. Erg vriendelijk was het allemaal niet de afgelo pen uren. Dresden lijkt vandaag een belegerde stad, op talloze straathoeken staan lange cordons van zwaarbewapende politieagen ten. De enkele honderden tegen- demonstranten ('Wij schamen ons voor Pegida') moeten op af stand worden gehouden. En juist de komst van Wilders werd de af gelopen dagen door politici ge noemd als 'gevaarlijk'. Het loopt met een sisser af. De 'hoofdact' geniet intussen met volle teugen. Aandacht van inter nationale media is immers verze kerd en na vier verkiezingsneder lagen op rij, is een gewillig ge hoor een verademing. Komt bij dat een volksrevolutie als Pegida er een van zijn dromen is, want voor 'de zittende struisvogelpoliti ci' die 'wegkijken voor de proble men' heeft hij geen goed woord over. Lang niet alle aanwezigen willen de media te woord staan. „Jullie liegen", klinkt het. Of: „Mijn woorden worden toch verdraaid." Toch is het geen radicaal smal deel, deze opgekomen demon stranten. Er zijn ouderen, jonge ren, enkele gezinnen en zelfs naza ten van moslimgastarbeiders. Wat iedereen gemeen heeft, is be wondering voor Wilders. Die ver trekt na zijn toespraak naar het vliegtuig, dus terwijl de volgende spreker overenthousiast in de mi crofoon brult, snelt het gros van het publiek naar huis. De hoofd act is immers ook vertrokken. SCHIPHOL - Een passagierstrein is gistermorgen rond 9.00 uur tegen een ladder gebotst die na werk zaamheden in de Schipholtunnel was achtergebleven. Hoewel er geen gewonden vielen en er geen grote schade is aange richt, leidt de aanrijding tot een 'indringend gesprek' tussen spoor- beheerder ProRail en de aanne mer. De aannemer greep een gro te afsluiting van het spoor bij Schiphol afgelopen weekeinde aan voor onderhoud aan de ver lichting in de tunnel. Hoe het kon gebeuren dat na afloop de ladder is achtergebleven, is onduidelijk. Er gelden strenge richtlijnen voor het opleveren na werkzaamhe den, inclusief controle op achter gebleven materialen. Na de aanrijding lag het treinver keer in de Schipholtunnel een uur stil. Reizigers hebben daar van weinig gemerkt, omdat op dat moment in de regio een ande re storing tot grote problemen leidde. Die storing was óók het ge volg van werk aan een spoorvia duct in het weekeinde. Hoewel hun aantallen niet wor den geregistreerd, gebeurt dit vol gens voorzitter van de vereniging van familierechtadvocaten en scheidingsmediators (vFAS) Rob van Coolwijk 'en masse'. „Het kan een hele grote slok op een borrel schelen, dus waarom zou je de kans niet wagen." Sinds 1 januari ontvangen armlas tige alleenstaande ouders (meest al moeders) een extra rijksbijdra ge van maximaal 3050 euro per jaar. Deze toelage kan ertoe leiden dat het alimentatiebedrag dat (niet-verzorgende) vaders moe ten betalen door de rechter wordt verlaagd. Een deel van de kosten voor levensonderhoud van de kin deren kan met dit bedrag betaald worden, aldus de redenering van rechters. Volgens SP-Kamerlid Michiel van Nispen is dit een van de onvoor ziene neveneffecten van de nieu we kindregelingen. Hij stelde Ka mervragen. Tijdens de behande ling in het parlement is dit aspect nauwelijks aan de orde gekomen, zegt hij. Familierechters hebben er vervolgens hun eigen interpre tatie aan gegeven „Het is zeer complexe materie, maar minister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken, PvdA) had dit moeten voorzien", zegt Van Nis pen. Asscher is al enige tijd bezig met een 'analyse'. Die zou hij in maart naar de Kamer sturen, maar dat is niet gelukt. Door nieuwe richtlijnen is de kans groot dat veel ali mentatieplichtigen veel min der hoeven bij te dragen Volgens Kamerlid Michiel van Nispen (SP) is dit een onvoorzien neveneffect van de nieuwe kindregelingen Exclusief voor de lezers van deze krant 10 V a mm r». nel. iPhone 5c t.w.v. €399,- Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! DINSDAG 14 APRIL 2015 her' Freund ist PARIJS - De Franse Spoorwegen doen aangifte tegen de wielrenners die zon dag tijdens Parijs-Roubaix langs gesloten spoorbomen een overweg oversta ken. Dat gebeurde net voordat een TGV passeerde. De spoorbomen gingen dicht op het moment dat het uitgedunde peloton aanstormde. De renners wer den, in tegenstelling tot in 2006, niet bestraft, foto Dirk Waem/Belga door Tobias den Hartog Pegida-aanhanger Dieter door Sandra Donker DEN HAAC - Gescheiden vaders met hogere inkomens zijn in gro ten getale bezig herziening aan te vragen van hun kinderalimentatie. Dankzij nieuwe richtlijnen is de kans groot dat veel alimentatie plichtigen maandelijks veel minder hoeven bij te dragen. Kaarten Telefoon Muziek Berichten Agenda Fotos Camera Notities Herinneringen Aandolon Game Center Kiosk iTunes Store App Store Passbook Kompas Instellingen Telefonisch bestellen ken ook. Bet 0900~0603 (€0,45 per gesprek, ma t/mvr van 8-18 uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 15-04-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5