Coesenaar moet bewijs van betaling vinden Gemeente wil dokken om Valkreek in Colijnsplaat van grond te krijgen maaskant 66 Ik heb echt een passie voor politiek. Ik wil gewoon graag een verschil maken 28 BEVELANDEN en THOLEN STICHTING EUROPA KINDERHULP De Vroone is te duur en te koud Maakt er meer vakantie van. Het leven van Rachel Haasse is compleet nu ze na zeventien jaar is teruggekeerd bij haar gastgezin. reizen ü_j» x" maaskantreizen.nl Hij zei dat destijds toen hij als om stander bij een aanhouding door de politie stond en luidkeels zijn mening verkondigde. Een agent, zo bleek gisteren, vond dat dusda nig beledigend dat hij hem aan hield. Volgens officier van justitie Bethlehem had de man een boete van 250 euro gekregen en had hij de acceptgiro of niet betaald of te laat het geld overgemaakt. De Goesenaar vertelde tegen de rechter dat hij die dag het nodige het gedronken en dat hij die uit spraak 'in een impuls' had ge daan. Toen hij die acceptgiro thuis kreeg had hij, zo vertelde de man, niet echt lang gewacht met betalen. Het bewijs daarvan kon hij echter niet laten zien. Maar, zo zei hij, dat lag nog wel bij hem thuis. Woltring wilde in eerste instantie de zaak aanhouden zodat de man thuis dat betalingsbewijs kan op zoeken en alsnog tonen. Maar op advies van de officier van justitie veroordeelde hij de man tot een boete van 250 euro. Als de man zijn betalingsbewijs vindt, moet hij dat opsturen naar het Open baar Ministerie zodat daar gecon troleerd kan worden of het daad werkelijk klopt en of het bedrag niet net te laat op de rekening van het incassobureau van justitie is bijgeschreven. „Want een dag te laat, is te laat", aldus Bethlehem. Bovendien lijden oudere gebrui kers in de winter kou. Anbo schrijft in een brief aan de raad dat de club dit jaar nog wat extra KvarnerRivièra-Opatija/Lovran s Sëv, i4f De Elzas en het Zwarte Woud Rondreis Kroatië Zuid-Tirol. Gardanjeer, Trentino Dolomieten geld krijgt van het regiobestuur om de hoge huren te betalen. Maar als de prijzen, ook in verge lijking met andere dorpshuizen, zo hoog blijven, moet de bond ac tiviteiten schrappen. Van de be heerder heeft de Anbo begrepen dat de warmte door het ongeïsoleerde dak verdwijnt. KERKWERVE - „Het voelt alsof er niks is veranderd", vertelt Rachel Haasse. De 24-jarige studente poli ticologie uit Londen bezoekt na zeventien jaar Margo Lemsom en haar gezin in Kerkwerve. „Ik wilde vroeger heel graag bui tenspelen. Maar omdat we in een drukke wijk in Londen woonden was het veel te gevaarlijk. Mijn moeder had ook geen geld genoeg om op vakantie te gaan. Toen kwam voor mij de kans om via Stichting Europa Kinderhulp naar een gastgezin in Nederland te ver trekken. Die kans wilde ik zeker niet onbenut laten en dus vertrok ik op achtjarige leeftijd naar Kerk werve om daar, drie weken lang, lekker buiten te spelen." De vakantie bleek van grote in vloed op her leven van Rachel. „Die ervaring was zeer bijzonder en dat ben ik nooit vergeten. Ik heb her destijds erg naar mijn zin gehad. Margo had een tweeling waar ik veel mee optrok. In her be gin was ik nog wat verlegen om dat het voor mij allemaal even wennen was. Op de eerste dag had ik zelfs last van heimwee. Maar Margo en haar kinderen zorgden er voor dat ik me al snel op mijn gemak voelde. Het was ook fijn dat ik hier alle ruimte had om buiten te spelen." Voor Rachel was de vakantie in Zeeland leuk en ook erg leer zaam. „Ik zag de levensstijl van een ander gezin. Bij mijn eigen fa milie aten we nooit samen aan ta fel. Hier was het elke dag heel ge zellig aan de eettafel. Als ik later moeder word, wil ik het zelf ook op deze manier doen." Rachel studeert tegenwoordig po liticologie in Londen. Naast haar studie werkt ze ook voor de Libe rale Democraten. „Dat is de op twee na grootste partij van Enge land. Ik heb echt een passie voor politiek. Ik wil gewoon graag een verschil maken voor mensen. Dat hoop ik onder meer te doen door mensen warm te maken voor poli tiek. Ik merk dat het niet leeft in Engeland en al helemaal niet on der jongeren. Dat vind ik zo jam mer om re zien. Daar wil ik graag iets aan veranderen. Zo heb ik mijn moeder al overtuigd om te gaan stemmen voor de komende verkiezingen. Het komt er op neer dat ik gewoon een rolmodel wil zijn andere jongeren. Het zou leuk zijn als mensen mij herinne ren als inspiratiebron. Ik voel me zelf soms net een donkere Marga ret Thatcher." Voor Rachel en haar gastgezin is het een fijne tijd. Helaas zit haar verblijf in Zeeland er over een paar dagen weer op. „De verkie zingscampagne begint weer en daar moet ik veel werk insteken. Maar ik ga zeker nog eens terug naar mijn familie hier." MARGO LEMSOM AL JAREN ACTIEF VOOR KINDERHULP Daarvan is 160.000 euro bestemd voor het bouw- en woonrijp ma ken van de wijk. Dit bedrag krijgt de gemeente in vijf jaar - inclu sief rente - terugbetaald. De overi ge 40.000 euro worden in het ka der van dorpsvernieuwing in het wijkje gestopt. Het woningbouw project ligt aan de belangrijkste entree van Colijnsplaat en die en tree baart al jarenlang zorgen. Sinds de graansilo's van Bolier in 2008 zijn gesloopt, ligt het plange bied braak. Kroon De Koning (toen nog Boender en Maasdam) wilden er - het was 2003 - 27 wo ningen bouwen. In december 2011 werd een omgevingsvergunning verleend, maar gebouwd werd er tot op heden niet. Niet alleen ziet de entree er nu niet uit, woningbouw wordt door de gemeente ook gezien als 'broodnodig' om voorzieningen in Colijnsplaat te kunnen behou den. Door met Fraanje Aanne mingsbedrijf uit 's Heer Arends- kerke een overeenkomst aan te gaan, hoopt de gemeente het tij te kunnen keren. Fraanje is medio 2014 met Nlo Projectontwikke ling uit Oostvoorne Valkreek 2.0 begonnen, met de bedoeling het plan nieuw leven in te blazen. Er zijn al vijf optieovereenkom sten met woningkopers gesloten. De financiële bijdrage van de ge meente is het laatste zetje in de rug om de bouw te beginnen. De gemeente probeert het eigen risi co te minimaliseren door een boe tebeding en recht van hypotheek. door Emile Calon middelbur - „Ik heb betaald, zei gisteren een 21-jarige Coesenaar tegen politierechter Woltring. De man zou oktober 2013 in Goes agenten hebben beledigd door te zeggen dat ze racisten zijn omdat ze bij ongeregeldheden vooral ge kleurde mensen oppakken en 'wit ten' laten lopen. KAPELLE - Anbo-afdeling Kapel- le-Biezelinge vindt de huurprijzen van ruimten in dorpshuis De Vroone in Kapelle te hoog. m 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice. Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 24 april, 4,18 mei, 1,15,29 juni e.a. WSMS» /f^>, WTi ANVR yJ 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 3,30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Split, Dubrovnik, Mostar en Sibenik Rivièra. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. Vertrek: 18 april, 9,23 mei, 6,20 juni e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Merano, Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels op basis van half-pension. Vertrek: 21 mei, 4,18 juni, 2,30 juli e.a Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 'Ik voel me net een donkere Thatcher' door Kees Rijborz Rachel Haasse (24) Margo Lemsom onderhoudt Pu blic Relations bij Stichting Europa Kinderhulp en is afdelingshoofd van de regio Zeeland. Ze heeft door de jaren heen al ve le kinderen een mooie vakantie ge geven in het Zeeuwse Kerkwerve. Het Schouwse platteland is een ideale plek voor een vakantie van wege de ruimte en het strand. Neeltje Jans is een van de plekken waar Margo de kinderen vaak mee naar toe neemt. Tegenwoordig neemt ze geen kin deren meer in huis. Haar gezond heid laat dit niet meer toe. Stichting Europa Kinderhulp heeft een schrijnend tekort aan gastou ders. Margo hoopt dat dit beeld de komende tijd gaat veranderen. door Esme Soesman COLIJNSPLAAT - De gemeente Noord-Beveland is bereid de porte monnee te trekken om het woning bouwproject langs de Valkreek bij Colijnsplaat vlot te trekken. Als de gemeenteraad akkoord gaat, inves teert Noord-Beveland twee ton in het al jarenlang sukkelende pro ject.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56