Aantal vakantieouders wordt elk jaar lager Spreekuur vernieuwing Workshops van SMWO in wijk Poortambacht voor vrijwilligers SCHOUWEN-DUIVELAND 29 COES - Het aantal vakantieouders wordt elk jaar lager. „We kunnen nu niet alle kinderen plaatsen", zegt May van den Broek van Euro pa Kinderhulp afdeling Zeeland. In deze provincie heeft Europa Kinderhulp momenteel rond de 35 gezinnen. Op een oproep van een maand geleden zijn welis waar reacties binnengekomen, maar meer mensen die kinderen uit Duitsland, Frankrijk, Oekraï ne, Oostenrijk, België en Neder land voor een een vakantie in hun gezin op te nemen zijn wel kom, zegt Van den Broek. Zij denkt dat maatschappelijke veranderingen en rol spelen bij het feit dat het aantal gastgezin nen afneemt. „Ook moeders werken tegenwoor dig steeds vaker, het is dus lasti ger om tweeënhalve week vakan tie in te plannen." Binnen de organisatie is overwo gen om de vakantieperiode in te korten, maar daar zitten ook ha ken en ogen aan. „De reiskosten zijn al behoorlijk hoog, dus het kan ook weer niet te kort", zegt Van den Broek. Europa Kinderhulp bestaat al meer dan vijftig jaar en ziet het als haar taak om bijstand te verle nen aan kansarme en/of kwetsba re kinderen uit heel Europa, onge acht nationaliteit, ras en levensbe schouwing. Dat gebeurt vooral door het werven en selecteren van vakantieouders die bereid zijn om in de zomervakantie een kwetsbaar, kansarm kind voor ruim weken in hun gezin op te ne men. In totaal heeft Europa Kin derhulp in de afgelopen jaren aan zo'n ïoo.ooo kinderen een vakan tie kunnen bieden. Veel van deze kinderen zijn jaren achtereen in de zomervakantie bij hun vakan tieouders geweest en hebben daar door een andere, positievere kijk op het gezin en de samenleving gekregen. Mensen die vakantie- ouder willen worden, kunnen zich aanmelden bij May van den Broek (0113-233286) of via de web site europakinderhulp.nl. Daar is ook meer informatie te vinden. Om ruimte te bieden aan vragen, klachten en wensen van de bewo ners wordt er wekelijks in de uit voerderskeet op de woensdagen een spreekuur gehouden tussen 14.00 en 15.00 uur. Daar blijkt veelvuldig gebruik van te worden gemaakt. Het werk wordt uitgevoerd door Aannemersbedrijf Lindeloof. Tij dens de voorbereidende werk zaamheden werden de riolering en de drainage vernieuwd en wer den er extra parkeerplaatsen langs de Grevelingenstraat aangelegd. Inmiddels begint het nieuwe straatbeeld in de Keetenstraat en in de Kabbelaarsbank goed zicht baar te worden. De werkzaamhe den in het woongebied hebben veel voeten in de aarde voor de be woners. Het is niet niks dat een hele straat op z'n kop gaat. Linde loof wil er actief aan werken de overlast zoveel mogelijk te beper ken. Daarom werd besloten het wekelijks spreekuur in te voeren en daarnaast ook een e-mailadres beschikbaar te stellen voor vragen van de bewoners. „De workshops zijn bedoeld voor iedereen die vrijwilligerswerk doet", zeggen Sandra Engel en Wilma Jansen van SMWO. Bij de workshop over vrijwilligers werk en het UWV gaat het over de mogelijkheden die mensen hebben die een ww-uitkering hebben. „Wat zijn je rechten en plichten", legt Jansen uit. „En de workshop een ongeluk zit in een klein hoekje is een soort EH- BO-light. Een hele praktische ba sis voor het geval iemand een bles sure krijgt of er gebeurt iets an ders." De derde workshop is voor men sen die in besturen zitten en gaat over 'efficiënt vergaderen'. „Men sen praten soms te lang, komen maar niet tot hun punt of zijn heel erg dominant." Vrijwilligers kunnen zich opge ven via www.welzijnsd.nl en de workshop van keuze aangeven. Deelname is gratis, aanvang 19.00 uur in het dorpshuis Kerkwerve. Optredens op Record Store Day Bij platenwinkel MARMUR- GOmusic in de Poststraat in Zierikzee zijn er zaterdag 18 april in het kader van Re cord Store Day diverse optre dens. Om 12.30 uur treedt singer-songwriter Mark Lot- terdam op; om 15.30 uur de Rotterdamse band Half Way Station en om 16.30 uur de Schouwse band Zinkzand. Huiskamerconcert in d'Ouwe Smisse De jonge, succesvolle pianist Martijn Wijsman geeft zon dagmiddag 19 april een huis kamerconcert in eetcafé d'Ouwe Smisse in Zonne- maire. Wijsman is vorige maand uitgeroepen tot Zeeuws talent en won daar mee de Eastman muziek prijs. Zijn optreden begint om 14.30 uur. Promotiedag hengelsport Hengelsportvereniging Oos- terschelde houdt zaterdag 18 april in de Nationale Sport week 2015, een hengelsport promotiedag. Dat gebeurt bij Bolle Dier Tuin. Bezoe kers kunnen kennis maken met het vissen door zelf een tuigje te maken en geïnfor meerd te worden over het gebruik van een hengel. Ledenvergadering Stad en Lande De Vereniging Stad en Lan de houdt vrijdagavond 17 april de voorjaarsvergade ring in het MFC in Zierik zee. Na het huishoudelijk ge deelte zal dr. Jan Zwemer een lezing verzorgen met als thema: 'Isolement? Schou wen-Duiveland voor en na 1965'. De vergadering begint om 19.30 uur. Gestolen lichttafel Brogum gevonden Een hardloopster heeft gis teravond in een sloot aan de Boerenweg in Zierikzee de mengtafel voor het podium- licht van Brogum gevonden. De apparatuur is in de nacht van zaterdag op zondag ge stolen bij een inbraak en is door het slootwater bescha digd. Brogum inventariseert wat er nog meer is gestolen. Akkervogels in de kijker Chiel Jacobusse geeft vrij dag 17 april een presentatie over akkervogels. Hij doet dat tijdens de ledenvergade ring van de Natuur- en Vo gelwacht om 19.45 uur in het NME-centrum Renesse. Hij vertelt onder meer over het initiatief binnenkort een akkervogelreservaat op Schouwen te starten. DINSDAG 14 APRIL 2015 Rachel Haasse (r) en Evita Lemsom in de tuin van Margo in Kerkwerve. De dames zijn in zeventien jaar tijd veel veranderd, reproductie en foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel ZIERIKZEE - Een groot deel van de wijk Poortambacht tussen de Sloestraat en de Kabbelaarsbank wordt momenteel opnieuw inge richt. KERKWERVE - Vrijwilligers op Schouwen-Duiveland kunnen op 22 april gratis workshops volgen van SMWO om de eigen kennis te vergroten. Er zijn drie verschillende workshops: 'vrijwilligers en het UWV', 'een ongeluk zit in een klein hoekje' en 'efficiënt vergaderen'. ZIERIKZEE ZONNEMAIRE ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE RENESSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46