Protest van surfers zet raad aan het denken Schouwse sportkantines houden zich aan regels voor drankverkoop maaskant 66 Ik heb echt een passie voor politiek. Ik wil gewoon graag een verschil maken 28 SCHOUWEN-DUIVELAND STICHTING EUROPA KINDERHULP Het leven van Rachel Haasse is compleet nu ze na zeventien jaar is teruggekeerd bij haar gastgezin. Maakt er meer vakantie van. reizen JL% maaskantreizen.nl In de afgelopen weken is vanuit een grote groep surfers protest op gang gekomen. In korte tijd zijn meer dan 100 bezwaarschriften te gen het beeldkwaliteitsplan inge diend. Tientalen tegenstanders na men gisteravond de moeite om hun bezwaar kracht bij te zetten. Dertien personen spraken in, ge steund door veel applaus en een luide toeter vanaf de publieke tri bune. „Het plan is groot. Er ko men woningen van 13 meter bo ven NAP en duinen van 7 meter boven ANP. Wij hebben masten van 3 meter 70 of 5 meter 30. Dit neemt ons de wind uit de zeilen", zei Albert van Popering, een van de insprekers. „Momenteel is de Brouwersdam een windzekere lo catie." Diverse insprekers herinnerden de gemeenteraad aan de unaniem aangenomen motie in 2010 waar in de gemeenteraad uitsprak dat de surfoever behouden moet blij ven. Een inspreker kwam met het voorstel om het hele plan een me ter of zestig op te schuiven waar door de Kabbelaarsbank vrij blijft voor de surfers. Ook de Recron is zeer kritisch over een aantal pun ten uit het plan. „Deze surfplaats wordt gezien als de beste surf plaats van Europa. Een uniek stuk je Zeeuwse Delta waar we trots en zuinig op moeten zijn. De dam waar op wat drukkere dagen in de zomer, maar ook op lange week einden, tussen de 30.000 en 35.000 toeristen per dag verblij ven", zei Henk Coomans namens de Recron Schouwen-Duiveland. De protesten van de surfers lieten de raadsleden niet onberoerd. Voorstanders van het plan zoals de WD of LSD gaven aan dat met de belangen van de surfers reke ning moet worden gehouden. „We moeten het kind niet met het badwater weggooien", zei Tom Soeters. Wethouder Ad Ver- seput gaf toe dat de surfers te laat betrokken zijn bij de planvor ming. Tijdens de raadsvergadering eind deze maand wordt duidelijk of de raad instemt met het plan. Massaal protest van surfers tijdens bespreken plan Brouwerseiland zet gemeen teraad aan tot nadenken De kantines van Bruse Boys (Brui- nisse), MZC '11 (Zierikzee), S.K.N.W.K. (Nieuwerkerk) en Dui- veland (Oosterland) zijn zaterdag bezocht door 'mystery guests'; jongeren tussen 18 en 21 jaar die zijn opgeleid tot opsporingsamb tenaar. Er werd gecontroleerd op de ver strekking van alcoholhoudende drank aan jongeren tot 18 jaar en in hoeverre jongeren onder de 25 jaar gevraagd werden zich te legi timeren. De barvrijwilligers van Bruse Boys, MZC'11 en S.K.N.W.K. handelden hierin cor rect. De kantine van Duiveland was 45 minuten na de laatste wed strijd gesloten. Hierdoor heeft daar geen verdere controle plaats gevonden. „En dat is ook volgens de regels," legt Wout van Brouwershaven van de gemeentelijke afdeling Handhaving uit. „Duiveland had een probleem gehad als er om één uur was gespeeld en de kantine om vijf uur nog open was ge weest." Het gemeentebestuur is zeer tevreden met dit resultaat en hoopt dat deze trend zich door zet. Preventie van alcoholgebruik door jongeren onder de achttien jaar is een speerpunt van B en W. De gemeente zette in november vorig jaar mystery guests in in de horeca. Toen werd vastgesteld dat in tien van de elf bezochte horeca bedrijven niet op leeftijd werd ge controleerd. Onder die bedrijven zat één voet balkantine. De tien ondernemers kregen een waarschuwing en het advies voortaan met polsbandjes te werken. s 41 KvarnerRivièra-Opatija/Lovran DeElzas en het Zwarte Woud Rondreis Kroatië Zuid-Tirol. Gardanjeer, Trentino Dolomieten KERKWERVE - „Het voelt alsof er niks is veranderd", vertelt Rachel Haasse. De 24-jarige studente poli ticologie uit Londen bezoekt na zeventien jaar Margo Lemsom en haar gezin in Kerkwerve. „Ik wilde vroeger heel graag bui tenspelen. Maar omdat we in een drukke wijk in Londen woonden was het veel te gevaarlijk. Mijn moeder had ook geen geld genoeg om op vakantie te gaan. Toen kwam voor mij de kans om via Stichting Europa Kinderhulp naar een gastgezin in Nederland te ver trekken. Die kans wilde ik zeker niet onbenut laten en dus vertrok ik op achtjarige leeftijd naar Kerk werve om daar, drie weken lang, lekker buiten te spelen." De vakantie bleek van grote in vloed op het leven van Rachel. „Die ervaring was zeer bijzonder en dat ben ik nooit vergeten. Ik heb het destijds erg naar mijn zin gehad. Margo had een tweeling waar ik veel mee optrok. In het be gin was ik nog wat verlegen om dat het voor mij allemaal even wennen was. Op de eerste dag had ik zelfs last van heimwee. Maar Margo en haar kinderen zorgden er voor dat ik me al snel op mijn gemak voelde. Het was ook fijn dat ik hier alle ruimte had om buiten te spelen." Voor Rachel was de vakantie in Zeeland leuk en ook erg leer zaam. „Ik zag de levensstijl van een ander gezin. Bij mijn eigen fa milie aten we nooit samen aan ta fel. Hier was het elke dag heel ge zellig aan de eettafel. Als ik later moeder word, wil ik het zelf ook op deze manier doen." Rachel studeert tegenwoordig po liticologie in Londen. Naast haar studie werkt ze ook voor de Libe rale Democraten. „Dat is de op twee na grootste partij van Enge land. Ik heb echt een passie voor politiek. Ik wil gewoon graag een verschil maken voor mensen. Dat hoop ik onder meer te doen door mensen warm te maken voor poli tiek. Ik merk dat het niet leeft in Engeland en al helemaal niet on der jongeren. Dat vind ik zo jam mer om te zien. Daar wil ik graag iets aan veranderen. Zo heb ik mijn moeder al overtuigd om te gaan stemmen voor de komende verkiezingen. Het komt er op neer dat ik gewoon een rolmodel wil zijn andere jongeren. Het zou leuk zijn als mensen mij herinne ren als inspiratiebron. Ik voel me zelf soms net een donkere Marga ret Thatcher." Voor Rachel en haar gastgezin is het een fijne tijd. Helaas zit haar verblijf in Zeeland er over een paar dagen weer op. „De verkie zingscampagne begint weer en daar moet ik veel werk insteken. Maar ik ga zeker nog eens terug naar mijn familie hier." MARGO LEMSOM AL JAREN ACTIEF VOOR KINDERHULP door Melita Lanting zierikzee - Blijft de Kabbelaars- bank een Hotspot of wordt het een Not-spot? Die vraag stelde een van de dertien insprekers gisteravond aan de raadsfracties tijdens de com missievergadering. Op de agenda stond het beeldkwaliteitsplan van Brouwerseiland. Een plan voor een luxe resort op de Brouwersdam, ter hoogte van Middelplaat haven. De surfers vrezen voor verlies aan wind en raken een deel van de surf- oevers kwijt. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De sportkantines op Schouwen-Duiveland houden zich netjes aan de nieuwe Drank- en Ho- recawet. Tot die conclusie komen B en W na een steekproef afgelopen zaterdag in vier voetbalkantines. fmm U mrn anvr J yA 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg, Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 24 april, 4,18 mei, 1,15,29 juni e.a. 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 3,30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Split, Dubrovnik, Mostar en Sibenik Rivièra. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. Vertrek: 18 april, 9,23 mei, 6,20 juni e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Merano, Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels op basis van half-pension. Vertrek: 21 mei, 4,18 juni, 2,30 juli e.a Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. 'Ik voel me net een donkere Thatcher' door Kees Rijborz Rachel Haasse (24) Margo Lemsom onderhoudt Pu blic Relations bij Stichting Europa Kinderhulp en is afdelingshoofd van de regio Zeeland. Ze heeft door de jaren heen al ve le kinderen een mooie vakantie ge geven in het Zeeuwse Kerkwerve. Het Schouwse platteland is een ideale plek voor een vakantie van wege de ruimte en het strand. Neeltje Jans is een van de plekken waar Margo de kinderen vaak mee naar toe neemt. Tegenwoordig neemt ze geen kin deren meer in huis. Haar gezond heid laat dit niet meer toe. Stichting Europa Kinderhulp heeft een schrijnend tekort aan gastou ders. Margo hoopt dat dit beeld de komende tijd gaat veranderen. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45