Groeneveld haalt de 100 s Kopgroep van drie teams in tennis TUrnster Danielse is aan goed seizoen bezig 36 SPORT GOLF Arjen de Koeijer is stapje dichter bij koppositie 9 Trainers met meeste duels bij SSV'65 Jordan Spieth, winnaar van de Masters, is het nieuwe Amerikaanse rolmodel. Jong, onbevlekt, welgemanierd en geliefd. Marco Groeneveld zat zaterdag voor de honderdste keer op de bank bij een competitie wedstrijd van SSV'65. Die mijl paal ging niet vergezeld van een driepunter, want op het kunst gras van Zwaluwe werd afgeslo ten met een 1-1-gelijkspel. Groene veld ligt echter op schema om re cordtrainer te wordenbij de twee deklasser uit Goes, die dit jaar het vijftigjarig bestaan viert. Groeneveld is de derde trainer die bij SSV'65 honderd wedstrijden op de bank heeft gezeten. Cees Houtepen (110) en Robert Ver- brugge (ro2) gingen hem in het verleden voor. Normaliter zal Groeneveld die aantallen echter overtreffen, want behalve in de resterende vier wedstrijden dit seizoen zal SSV'65 ook volgend seizoen van zijn diensten gebruik maken. Zijn honderd wedstrijden zijn ver deeld over twee periodes. In het seizoen 2006/2007 zwaaide hij één jaar de scepter bij SSV'65, toen de club in de hoofdklasse speelde. Een overweldigend suc ces werd dat niet, om het eufemis tisch uit te drukken. SSV'65 degra deerde in dat ene jaar hoofdklasse zonder een enkele overwinning Club Duels Periode Cees Houtepen 110 99-02 en 04-06 Robert Verbrugge 102 1974-1979 Marco Groeneveld 100 06/07 en 11-nu Leendert Geelhoed 96* 95-99 en 11/12 Jos van Belzen 66 91-93 en 07/08 Bas de Zeeuw 64 1983-1985 Cees Hoogesteeger 56 1968-1971 Wijnand Schipper 54 1965-1968 (wel vijf gelijke spelen). Vijfjaar (twee jaar bij Zierikzee, drie bij Arnemuiden) na dat mage re seizoen keerde Groeneveld in 20t2 terug bij de blauwhemden, die toen inmiddels tweedeklasser waren geworden. Volgend sei zoen, in Groenevelds zijn vijfde SSV-jaar, is dat nog steeds zo. Na de r-i zaterdag bij Zwaluwe is pro motie uit beeld geraakt en over degradatie hoefde hij zich al geen zorgen meer te maken. ROTTERDAM - Tiger Woods zat al lang in het chique clubhuis van de Augusta National Golf Club, toen Jordan Spieth als winnaar van de Masters in het vermaarde groene colbert werd gehesen en een cheque ontving van ruim an derhalf miljoen euro. De (golf)we- reld ligt sinds zondag aan de voe ten van een 21-jarige Texaan die tegen zijn ballen praat. Het op maat gesneden colbert - al le deelnemers aan de Masters moeten vooraf hun kledingmaat doorgeven - zat hem als gegoten. Een beetje onwennig liet Jordan Spieth de plichtplegingen bij 's werelds meest prestigieuze golf- toernooi over zich heen komen. Ietwat beduusd, op zoek ook naar de juiste woorden. „Dit is de meest memorabele dag uit mijn leven," beweerde de Texaan, de één na jongste winnaar ooit in Au gusta. „Om dit te bereiken, voor de ogen van mijn familie en vrien den, is bijzonder. Ik ben in shock, hoop dat dit de eerste van nog veel meer Major-titels is." Spieth brak bij het vierdaagse eve nement diverse records. Hij leid de de Masters van begin tot eind, Raymond Floyd was in 1976 de laatste die dat kunstje voltooide. Toch ging hij niet de boeken in als jongste winnaar ooit. Die eer bleef voorbehouden aan zijn be roemde landgenoot, viervoudig kampioen Tiger Woods. De geval len sportmiljardair was in 1997 exact 155 dagen jonger dan Spieth, toen hij voor het eerst in het groen werd gestoken. Wel eve naarde de Texaan het record van zijn beroemde collega met een to taalscore van 270 slagen (-18). Een jaar na dato haalde Spieth aan Washington Road alsnog de begeerde trofee op. Bij de vorige editie werd hij op de slotdag en met een voorsprong van twee sla gen op Bubba Watson in het zicht van de haven overmand door zenuwen. Zondag bleef hij op de oogverblindende, lommer rijke baan met supersnelle greens wel koelbloedig. Een partijtje tafeltennis met vrien den in een goedkoop hotel nabij de baan en de film Forgetting Sa rah Marshall hadden hem de avond ervoor, bekende Spieth, een gulle glimlach op het gezicht getoverd en alle zorgen voor de apotheose uit zijn hoofd verdre ven. De passende beloning volgde een etmaal later. „Hij is beter dan ik op mijn 21e was," zo complimenteerde Rory Wesley van Noord moest vroegtij dig afhaken tegen Rikkert van der Wel wegens een schouderblessu re. Daardoor gingen ook beide dubbels niet door. Frank Clausing overrompelde in de eerste enkel met twee keer 6-0 Richard Arens, terwijl ook Ivo Spinnewijn deze score totaliseerde tegen Duncan Blackman. Eindstand: 6-0. Animo klopte Zierikzee met 5-1. De gebroeders Kevin en Kenny de Rooij, Jeroen Alliet en Bernd van Broekhoven klopten in straight sets achtereenvolgens Jacco de Looff, Pieter Boot, Jasper Smit en Ronald van Slooten. Het tweede dubbel Alliet/Kayser ging even eens naar het team uit Terneuzen. Het duo Van Slooten/Boot redde de eer via 7-5 in de derde set te gen de gebroeders De Rooij. Bij 5-4 kon Kenny de Rooij serveren voor de match. „We liggen op koers voor het kampioenschap", aldus aanvoerder Coen Kayser van Animo. Titelverdediger De Schelde won in Clinge met 4-2 van Game'78. Van Housselt, Felius en Sonne- mans wonnen allen hun partij. Voor Game'78 klopte Martens met 6-0 6-r Jurjen Mooibroek. Sjef bedwong Animo 2 met 5-1. So- beron, Raes (drie sets) en Scherbe- ijn wonnen van respectievelijk Houg, Klaassen en Van der Windt. Voor Animo 2 was alleen de degelijke Foeke van de Bergen goed voor de winst. VLISSINGEN - Arjen de Koeijer heeft weer een punt afgesnoept van zijn achterstand op koploper Josimar Pattinama in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van Yerseke scoorde zaterdag tweemaal tegen 's-Heer Arendskerke (2-1-zege), wat goed was voor drie punten in het doel- puntenklassement, terwijl Patti nama met zijn goal tegen Quick 'maar' twee punten scoorde. Het verschil tussen de nummer één en twee bedraagt nog drie pun ten. Beide spelers hebben met hun ploeg nog vier wedstrijden te spelen. De achterstand van nummer drie Bart Deprez liep op, want hij kwam zondag niet tot scoren voor Goes. Daniëlse haalde bovendien twee toestelfinales dankzij het hoogste punt op vloer en brug. Ze behaal de een totaalscore van 51.825 pun ten. Ook andere turnsters van MTV kwalificeerden zich voor de finale, te weten Mees de Guch- teneire (pupil 1), Simone Tange (pupillen 2) Imke van Schoonho ven (jeugd). Deveney van den He mel (instap N2) plaatste zich voor de toestelfinale sprong en als re serve op de meerkamp. In Wijk en Aalburg werd de regio finale voor meisjes en vrouwen geturnd in de vijfde en zesde divi sie. VTV Vlissingen keerde terug met twee kampioenen. In de cate gorie pupil 1 D2 werd Domenica de Poorter regiokampioen, terwijl Julia van der Maas de titel in de ca tegorie pupil 2 D3 pakte. Daar naast waren er nog sucessen voor Myrthe Jellema, Domenica de Poorter en Desiree van Nugteren. Voorwaarts Axel had succes met Britt de Feijter (goud pupil 1 D3), Emma van de Vlist (zilver junio ren). Brons ging naar Nova Steijae- rt (Pupil 1 D3) en Fleur Lucasse (Junior H) Ook EMM haalde brons met Jodi Wauters (pupil 2 D2). Jodi Wauters, Marina Rudey- chuk en Chantal Damming plaats ten zich voor de districtsfinale. CIJFERS O ZEEUWSE In het spoor van Tiger Woods Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Stuur tips en reacties naar R.Boogert@pzc.nl. door André Venema door Henk van de Voorde GOES - De Goese Maan, Animo en Sjef vormen de kopgroep in de hoofdklasse van de Zeeuwse dis- trictstenniscompetitie. In Goes stond Harold Schipper in de twee de single met 3-0 voor toen We sley Raemdonck moest afhaken we gens een liesblessure. .X klasse goals factor totaal 1 Josimar Pattinama Vlissingen HA zon 27 2 54 2 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 34 1.5 51 3 Bart Deprez Goes 1B zon 22 2 44 4 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 25 1,5 37,5 5 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 24 1.5 36 6 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E zat 22 1.5 33 7 Ramon Janson MZCT1 2E zat 19 1,5 28,5 8 Chiel Maranus Domburg 3A zat 18 1,5 27 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 3A zat 18 1,5 27 10 Guillaume Clinckemaillie Hoek TOP zat 13 2 26 11 Daryl Hollander Walcheren 3A zat 17 1,5 25,5 12 Peter Dieleman Zaamslag 2E zat 16 1.5 s 24 Urmeion Martis FC Axel 3A zat 16 1.5 24 Masoud Osmanie Duiveland 3B zat 16 1,5 D. 24 15 Lorenzo de Groot Veere 3A zat 15 1,5 o\ c 22,5 Frank den Engelsman Hoad'67 3B zat 15 1,5 22,5 Robin Provoost ZSC'62 3B zat 15 1,5 22,5 18 Marlo Janisse Patrijzen 4A zon 22 1 22 DUIVEN - Angelica Daniëlse is twee de geworden tijdens de halve fina le bij de instap N2 te Duiven. De turnster van MTV'69 plaatste zich hiermee voor de finale die 13 juni in Almelo wordt gehouden. inclusief 8 duels als interim samen met Peter Groenewegen infographic Rolant Quist bron Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36