limmmm Atlético lust Real Madrid rauw Den Herder maakt naam met miniatuurpeloton rfHKHHHh SPORT 35 y &&4) MADRID - Als er één ploeg weet hoe Real Madrid moet worden aangepakt, is het stadgenoot Atlé tico Madrid wel. Sinds de verlo ren finale vorig jaar in de Cham pions League tegen de 'Koninklij ke' in Lissabon (1-4) is de ploeg van de fanatieke coach Diego Si meone in de onderlinge derby's al zes wedstrijden ongeslagen. Volgens aanvaller Fernando Tor res, die begin dit jaar op huurba- sis overkwam van AC Milan, heeft Atlético die indrukwek kende serie tegen de aartsrivaal vooral te danken aan de Argentijn se trainer. „Het is zijn karakter als speler en zijn karakter als coach die het team inspireren", liet de Spaanse spits weten aan de voora vond van een nieuwe 'clash' tus sen de Madrileense topclubs in de Champions League. „Hij vindt dat wij als team onze sterke en zwakke punten moeten onderken nen. Daardoor kunnen wij al on ze kwaliteiten beter benutten. Hij laat ons spelen vanuit eigen kracht. We hebben nu eenmaal niet de financiële middelen waar over clubs als Real Madrid, Bayern München en Chelsea be schikken. We hebben een team dat nu op de top van zijn moge lijkheden presteert." Atlético was vorig jaar in Portugal heel dicht bij een triomf op het kampioenenbal. Pas diep in de extra tijd maakte Sergio Ramos voor Real gelijk (1-1), waarna de ploeg van coach Carlo Ancelotti in de verlenging alsnog toesloeg (1-4). De tweede (arbeiders)club van Madrid, die een veel kleinere omzet heeft dan de tienvoudige Europese kampioen (120 miljoen tegen 550 miljoen euro), heeft na die smadelijke nederlaag inmid dels al lang en breed revanche ge- Atlético Madrid-Real Ma drid is vanavond de kraker in de kwartfinales van de Champions League. nomen op sterspeler Ronaldo en co. Atlético was zowel in Spaanse Supercup als in de Copa del Rey de bovenliggende partij, met in beide toernooien een zege en een gelijkspel tegen Real. In de compe titie pakte de Spaanse titelverdedi ger de volle zes punten van de Eu ropese titelhouder, met 1-2 in sep tember in Bernabeu en liefst 4-0 begin februari in het eigen Calderón. Tot 2013 was Atlético veertien jaar lang zonder zege gebleven tegen de roemrijke stadgenoot. „Maar nu weten ze bij Real inmiddels wel dat wij ze op elk moment kunnen verslaan", sprak aanvoer der Gabi zelfbewust. Met het miniatuurpeloton maakt Den Herder dit jaar mooie sier. Hij mocht hem al tentoonstellen tijdens de open dag van de pro vincie Zeeland, half maart. En straks, op 5 juli, is hij er ook bij op Neeltje Jans. „Utrecht belde me op, want daar is natuurlijk de start van de Tour de France", ver telt de bouwer. „Maar ik zei: ik ben al bezet. Toch vind ik het wel mooi dat landelijk bekend is dat ik zoiets moois in huis heb staan. De baas van de Tour, Christian Prudhomme, heeft 'm ook al eens gezien en vond het eveneens prachtig." Den Herder werd al op zijn twaalfde gegrepen door het wiel rennen. „Ik ging toen bij mijn va der achterop de fiets mee naar de Ronde van Midden-Zeeland kij ken. Vanaf toen ben ik van alles gaan verzamelen. Inmiddels heb ik een klein museumpje." De Middelburger schreef ook al meerdere boeken over de wieler sport. Zo bracht hij in 2007, in sa menwerking met de PZC, 'Het moet wel waaien...' uit. Daarin stonden tal van verhalen over de Ronde van Midden-Zeeland en de vele opvolgers ervan. Tegen woordig is de naam van de profronde de Ronde van Zeeland Seaports. nog 83 dagen TOURVOLGER Den Herder: „Wat zo mooi is aan het wielrennen? Tja, ze zeggen al tijd dat je op de televisie de sport het beste kunt volgen. Dat is ook zo, maar erbij zijn heeft natuur lijk wel iets. De sfeer die er rond om de wedstrijden hangt, vind ik fantasisch. De sport is heel toe gankelijk voor volgers en het is bij koersen altijd heel gemoede lijk." „Een paar jaar geleden was ik bij de Ronde van Vlaanderen", gaat Den Herder verder. „Ik stond toen op de Muur van Geraardsber- gen. Je hoorde de helikopters aan komen en het gejuich van de mensen dichterbij komen... Je wist: de renners zijn er bijna. Ik kreeg het er toen echt een beetje koud van." Net zo mooi vond de Middelbur ger zijn bezoek aan de Ronde van Frankrijk van vorig jaar. Hij stond bij de rit van leper naar Aren- donk, nota bene gewonnen door landgenoot Lars Boom, langs het parkoers. „We stonden op een kasseienstrook. Het was koud en het regende en ik denk dat we die dag meer afgezien hebben dan de renners, al zaten we alleen maar in de auto en stonden we langs de weg. Toen we thuiskwamen, waren we gebroken. Maar ik had het niet willen missen." Ben Provoost lijdt zijn eerste verlies Ben Provoost heeft gisteren bij het Nederlands damkam pioenschap zijn eerste neder laag geleden. Titelhouder Alexander Baljakin steekt in een bloedvorm en dat onder vond de Zeeuwse dammer in de ochtendronde aan den lijve, 's Middags kreeg Pro voost tegen Hein Meijer een goede kans maar nadat hij verzuimd had een sterk of fer te plaatsen eindigde de partij in remise. Baljakin leidt na vijf ronden. Blessure van De Vrij lijkt mee te vallen De knieblessure bij verdedi ger Stefan de Vrij van Lazio Roma lijkt mee te vallen. Volgens de Italiaanse sport krant La Gazzetta dello Sport moet de international 'slechts' twee weken rust houden. De oud-Feyenoor- der heeft geen letsel aan de meniscus opgelopen. Alleen het gewrichtskapsel in zijn linkerknie is beschadigd. De Vrij moest tegen Empoli geblesseerd naar de kant. Materiaalman van Heracles geschorst Het komt bijna nooit voor, maar in de wekelijkse KN- VB-lijst van schorsingen stond gisteren een materiaal man vermeld. Arnold Meyer van Heracles mag één wed strijd zijn ondersteunende functie bij de eredivisieclub niet uitoefenen wegens het gebruik van grove taal tegen over de vierde official tij dens de thuiswedstrijd afge lopen zaterdag tegen Ajax (0-2). Meyer reageerde boos op een arbitrale beslissing. Bastiaansen breekt zijn sleutelbeen Snowboarder Erik Bastiaan sen heeft zijn sleutelbeen ge broken. De wereldkampioen junioren was in het Oosten rijkse Ischgl aan het trainen voor de finale van de World Rookie Tour toen hij bij een truc op een rail hard ten val kwam. Vorig jaar september brak de Terneuzenaar ook al zijn sleutelbeen. Bastiaansen is vier tot zes weken uitgescha keld. Kerkhove dicht bij top tweehonderd Lesley Kerkhove heeft haar beste notering tot dusverre behaald op de wereldrang lijst. De 23-jarige Zeeuwse steeg vier plaatsen naar nummer 204. Kerkhove won vorige week één wedstrijd in de kwalifi caties van het WTA-toer- nooi van Charleston. Ze is de huidige nummer drie van Nederland, op grote afstand van Richel Hogen- kamp en Kiki Bertens. DINSDAG 14 APRIL 2015 Trainer Diego Simeone is de grote inspirator bij Atlético Madrid, foto ANP door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Wielerfanaat Sjaak den Herder heeft een miniatuur peloton. „Met een reclamekara vaan, renners en volgauto's. Bij el kaar is-ie zo'n tien meter lang", ver telt de Middelburger, die morgen 69 wordt. „En ik probeer 'm zo echt mogelijk te maken. Op ruil beurzen in België en Frankrijk zoek ik naar de juiste auto's van de Tour." EMMELOORD ROME ZEIST ISCHGL VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35