'Rechtse directe' van Maaskant krijgt staartje Makaay gaat spitsen bij Feyenoord trainen CA Eagles kapittelt eigen fans na verbaal en fysiek geweld 34 SPORT ENGELS VOETBAL Titelstrijd in het Engelse Championship is vier speelrondes voor het einde ongemeen spannend. Maaskant moet voor vandaag 12.00 uur een schriftelijke verkla ring opsturen om zich te verant woorden voor het gat dat hij in de dug-out sloeg. Dat deed hij uit frustratie na de tweede goal van FC Dordrecht in twee minuten tijd waardoor NAC een 2-o-voor- sprong als sneeuw voor de zon zag verdwijnen. De trainer trok meteen na de wed strijd het boetekleed aan, veront schuldigde zich voor zijn gedrag en opperde dat hij de schade keu rig voor zijn rekening zou nemen. Daarmee leek de kous af, maar niet voor de aanklager betaald voetbal. Die begon een vooronder zoek. „Het is de normale procedu re van de KNVB. Ik vind het vrij logisch dat ik me moet verant- De voormalige topspits van onder meer Feyenoord, Bayern Mün- chen en het Nederlands elftal neemt zowel de aanvallers van het eerste elftal als die van de drie hoogste jeugdteams onder zijn hoede. Makaay begint tevens vol gende maand aan de cursus coach betaald voetbal. „Met zijn ervaring en staat van dienst op het allerhoogste niveau kan hij voor onze aanvallers van grote toegevoegde waarde zijn. woorden voor wat ik gedaan heb. Als iemand iets doet dat op came ra wordt vastgelegd, komt daar hoe dan ook een onderzoek naar. Zo zijn de regels. Daar hoor je mij niet over klagen." In vergelijkbare gevallen de laat ste jaren kreeg Erik Pieters (PSV) een schorsing van drie wedstrij den, nadat hij na zijn rode kaart op weg naar de kleedkamer een ruit aan diggelen sloeg. In 2014 kreeg Graziano Pelle (Feyenoord) een voorwaardelijke straf van één duel opgelegd voor het slopen van een dug-out, een cameralamp en een reclamebord. Maaskant gaat er vanuit dat zijn uitspatting onbestraft blijft. „Ik denk niet dat het een schorsing op zal leveren, maar dat het slechts een formaliteit betreft." Maaskant kan zich niet herinne ren ooit zo uit zijn pan te zijn ge gaan. „Ik heb wel eens gevloekt of iets omver geschopt, maar niet meer dan dat. Ik had niet ver wacht dat ik zomaar een gat in een dug-out zou slaan. Dat was niet slim. Daarvoor heb ik ook mijn excuses aangeboden. Thuis ben ik daar door mijn vrouw op aangesproken. Die was niet heel enthousiast over mijn actie." De aanwezigheid van Roy ver groot bovendien de mogelijkhe den voor onze technische staf om nog gerichter te trainen op bepaal de onderdelen", lichtte technisch directeur Martin van Geel toe. Makaay, die al jeugdtrainer was in Rotterdam, werkte eerder onder de trainers Mario Been en Ronald Koeman al met de spitsen van het eerste elftal. „In die tijd heb ik onder meer met John Guidetti en Graziano Pellè gewerkt. Ik kijk enorm uit naar deze nieuwe uitdaging", al dus de oud-prof. Makaay wordt ook als analist betrokken bij de eerste selectie. LONDEN - Met koploper Chelsea op een schier onoverbrugbare voorsprong heeft de Premier Lea gue aan spanning ingeboet. Een treetje lager vangt het Cham pionship dit gebrek aan spektakel op. Vier speelrondes voor het ein de komen liefst acht clubs nog in aanmerking voor promotie. Dat het merendeel van de kandidaten over een zekere cultstatus be schikt, maakt de eindsprint extra aantrekkelijk. Lijstaanvoerder Bournemouth vormt een verhaal op zich. 'The Cherries' zijn de enige club in de top van de tweede divisie zonder ervaring op het hoogste niveau. Manager Harry Redknapp zorgde bijna dertig jaar geleden voor de hoogtepunten uit de historie met een zege in de FA Cup op Man chester United en promotie naar de voormalige Second Division. Veel financiële ellende en degra daties later stevende Bourne mouth af op een anoniem be staan buiten de Football League. Een consortium van rijkelui stap te in 2009 net op tijd in. Ondanks een aftrek van zeventien punten werd verbanning naar de ama teurs voorkomen. Inmiddels geldt de club als een voorbeeld van goed leiderschap. Promotie ligt voor het grijpen. Norwich City, tweede op een punt, doet minder harten sneller kloppen. De degradant uit de Pre mier League profiteert van de pa rachuteregeling, in het leven ge roepen om de impact van de klap te verzachten. Een directe terug keer zou knap zijn, maar weinig toevoegen aan de romantiek van het Engelse voetbal. Watford, met voormalig PSV-doel- man Heurelho Gomes in de selec tie, past beter in het profiel. 'The Hornets' maakten vooral faam on der manager Graham Taylor. Hij sleurde het team vanuit de kelder van het profvoetbal naar de Pre mier League tussen 1977 en 1987. Na zijn vertrek trad het verval in. Graham keerde eind jaren negen tig nog een keer terug. Wederom bracht hij Watford naar de hoog ste divisie. Inmiddels heeft de club, waar El- ton John voorzitter was, een min der Brits karakter. Eigenaar Gino Pozzo, wiens vader Udinese en Granada bezit, kiest voornamelijk voor trainers uit het buitenland. Na enkele misperen lijkt hij in voormalig Chelsea-speler Slavisa Jokanovic de juiste keuze te heb- Vier rondes voor het einde van de competitie maken acht clubs kans op promo tie naar de Premier League. ben gemaakt. Watford, derde, maakt kans op de promotiebonus van 120 miljoen pond. Als Middlesbrough, slechts twee punten achter Bournemouth, daarin slaagt, zullen fans van Real Madrid spontaan in de lach schie ten. De aanwezigheid van Jona than Woodgate in de ploeg moet hen verbazen. De Engelsman be hoorde enige tijd tot de Galacti- cos, maar straalde niet bepaald vanwege fysieke klachten. Middlesbrough, geleid door Aitor Karanka, geldt in breder verband als voetbaladel. In 2006 was de ploeg nog verliezend finalist in de strijd om de Uefa Cup. Toenmalig manager Steve McClaren staat nu aan het hoofd van Derby County, ook al zo'n monument. McClaren stond enkele weken geleden nog aan kop. Nu moet hij zes punten toegeven op Bournemouth. Ipswich Town, Brentford en Wol verhampton Wanderers behoren tot de outsiders voor de titel, maar maken alle een serieuze kans op deelname aan de play-offs om promotie. Ipswich en Wolverhampton behoren tot de adellijke stand. Brentford geldt als de grootste cultclub uit het Championship. 'The Bees' speel den na WOU slechts één seizoen op het hoogste niveau. Pubs in el ke hoek van het 125 jaar oude sta dion onder de rook van Londen maken dit gebrek aan prestige meer dan goed. De fans kijken in afwachting van wat komen gaat argwanend naar het bestuur. De promotiebonus mag niet ten kos te gaan van The Griffin, The New Inn, The Royal Oak en The Prin ces Royal. Cult krijgt voorrang bo ven succes. Lugt vindt het te triest voor woor den dat een deel van de achterban zich tegen de eigen spelers keert. Linksback Giliano Wijnaldum raakte zondag zelfs slaags met sup porters na het verloren thuisduel met FC Twente (1-3). Zij beticht ten hem ervan dat hij onvoldoen de zijn best had gedaan en uitten daarbij ernstig racistische beledi gingen. Daarop verliet Wijnal dum zijn auto om verhaal te ha len en ontstond er een handge meen. GA Eagles heeft de zaak gis teren onderzocht en wijst met een beschuldigende vinger naar de lieden die de linksback onheus bejegenden. Wijnaldum treft zelf volgens Lugt geen blaam. „Spelers moeten zich op de wed strijd kunnen focussen", stelt de voorzitter van GA Eagles. „Wij zullen alles wat nodig is onderne men om daarvoor te zorgen. Deze supporters menen dat zij in het clubbelang handelen, maar het omgekeerde is het geval. Het werkt contraproductief als een speler na een verkeerde pass de huid wordt volgescholden. En lij felijk geweld is helemaal uit den boze. Die mensen zijn helemaal van het padje. Daar nemen wij krachtig stelling tegen. Gelukkig gaat 98 procent van onze suppor ters hier op een normale manier mee om." Dennis Demmers laat doorsche meren dat hij het incident als een storm in een glas water be schouwt. „Ik heb hierover met Gi liano gesproken", zegt de trainer van GA Eagles. „Hij maakt zich er niet druk over. Dit hoort bij de voetballerij. We zijn al snel over gegaan tot de orde van de dag. Na een bespreking zijn we gewoon gaan trainen. Ook Giliano." Duidelijk is dat een groep suppor ters van GA Eagles eigen rechter aan het spelen is. Deze notoire on ruststokers worden gedreven door frustratie over opeenvolgen de nederlagen. Inmiddels zeven op rij. Cultclubs en adel op drempel van Premier League BREDA - De naweeën van de Dordt- se 'ramkraak' op zaterdag sijpelen door tot op de burelen van de KN VB. Gisteren werd bekend dat de gedragscommissie van de voetbal bond de 'rechtse directe' van Ro bert Maaskant gaat onderzoeken. Bij NAC verwacht men dat het met een sisser zal aflopen en dat de trai ner niet geschorst wordt en zon dag tegen Ajax in de Arena ge woon op de bank zit. ROTTERDAM - Roy Makaay is vanaf komend seizoen spitsentrainer bij Feyenoord. Dat maakte de Rotter damse club gisteren bekend. door Geert Langendorff door Eric Mondeel DEVENTER - Spelers van Go Ahead Eagles hoeven de komende weken niet voor hun lijf en leden te vre zen. Die verzekering geeft Edwin Lugt. „We zullen er alles aan doen om de veiligheid van de spelers te waarborgen", verklaart de voorzit ter van de Deventer club. Sjaak den Herder in 2007 met zijn boek 'Het moet wel waaien...' foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34