WALCHEREN 31 Lingeriemerk van Zeeuwse onderneemster Samenwerking Secretaresse by the Sea Het Walcheren van -A 11 MlOlAHK Ondernemersplein „Waar ik me nogal aan kan storen is dat er geen gemeente Walche ren bestaat. Dat ze toendertijd deze gemeente 'Veere' hebben ge noemd, is een historische vergis sing. Maar zo'n sterk machtsblok kwam het provinciebestuur niet uit, hoe sterker een gemeente hoe zwakker een provinciebestuur. Ie dereen houdt halsstarrig vast aan zijn eigen positie. Walcheren is een schiereiland met een duidelij ke eigen cultuur en taal, en mist nu een gevoel van eenheid. Het zou beter zijn als Walcheren een sterk blok vormt en als grote, vol waardige gemeente staat naar bui ten toe treedt. Maar het zijn machtsspelletjes. Dat gaat ook nooit veranderen. Het is een groot krachtenveld vol korteter- mijnpolitiek." „Het toerisme was en is econo misch zeer belangrijk voor Wal cheren en Zeeland. Het levert duizenden banen op, en heeft on ze plattelandscultuur ook op een positieve manier veranderd door ontmoetingen met buitenlandse culturen. Goed, de jaarlijkse komst van zoveel vreemdelingen heeft ook voor wrijvingen ge zorgd. De orthodoxe christenen bijvoorbeeld, wijzen de badcul- tuur af en dorpelingen ageren soms nog woedend als ze geen parkeerplaatsje in de drukke kust- streek kunnen vinden. Maar dat zijn futiliteiten als je kijkt naar de welvaart en de andere rijkdom die het toerisme oplevert." „Ik heb van de week een wilde vos gezien op Walcheren. Voor het eerst van mijn leven. Dat was een heel bijzonder moment. Waar dat was mocht ik niet zeg gen van de vos, want voor je het weet heeft hij een club gasten met geweren achter zich aan. Ook bij ons in Veere wordt de natuur steeds rijker. In de nabijgelegen natuurgebieden kom je lepelaars en damherten tegen. En ik heb laatst zelfs nog een ijsvogel ge- WEMELDINCE - Patricia Mollenhau- er, eigenaar van Women of Co lours in Wemeldinge heeft een nieuw lingeriemerk ontwikkeld. „Geen twee vrouwen zijn gelijk, zeker als het gaat om huidkleur en vrouwelijke vormen. Mijn nieuwe lingerielabel is specifiek gericht op de diversiteit", laat Mollenhauer weten. Volgens haar hebben vrouwen vaak be hoefte aan lingerie die niet of nauwelijks zichtbaar is onder kle ding. Women of Colours wil vrouwen de vrijheid geven linge rie te dragen die hun natuurlijke schoonheid tot uiting brengt. zien. Ook voor het eerst in mijn zestigjarig leven. Zeeland heeft veel te bieden aan natuurliefheb bers. Natuurmonumenten, Zeeuws Landschap en Staatsbos beheer doen daarom ook goed werk hier. Ze beschermen het Walchers landschap. Het prachtig ste gebied wat natuur betreft is wel de Noordzee." „Het is mooi om te zien dat de kleine boerenwinkels steeds meer in opkomst zijn. Er is zelfs sprake van een soort revolutie. Laatst was ik nog op bezoek bij de scha penkaasboerderij in Mariekerke. Ze verkopen meer en meer am- MIDDELBURG - Secretaresse by the Sea is een samenwerking tussen Viavox uit Middelburg en Janse&Janse uit Goes. Het bedrijf biedt voor de Nationale Secreta ressedag donderdag 16 april een middagvullend programma met high tea voor secretaresses, mana- gementsassistentes, office mana gers en PA's. Dat gebeurt in res taurant De Nieuwe Stadsschuur in Goes. Magda Berman verzorgt tijdens deze bijeenkomst een workshop businesse etiquette. Berman is journaliste en richt zich al meer dan 25 jaar op om gangsvormen. bachtelijke schapenkaas. En Zee land, ook Walcheren, heeft steeds meer van die sterke streekproduc ten. Mijn buurman, Arndjan van Wijk, runt samen met anderen de Stichting Op Goede Gronden. Zij telen oude Zeeuwse land bouwgewassen. Het bier dat ze daar van brouwen, de Veerse Wit te, is zelfs een bestseller. Kortom: het gaat de goede kant op. Het enige minpunt is het gebrek aan boerenmarkten in Walcheren. Waar boeren en tuinders hun ver se producten rechtstreeks aan de consument verkopen. Daarom is het geen slecht idee om in Wal cheren ook een systeem van boe renmarkten te creëren." „Wat ik echt lelijk vind in Walche ren en omstreken zijn de eenvor mige vakantieparken en mega- campings die uit de grond wor den gestampt. Het is een ontsie ring van het landschap. Ik neem de projectontwikkelaars niets kwalijk, dat zijn ondernemers die geld willen verdienen. De politici daarentegen wel. Als je het land schap van Walcheren verder aan tast, slacht je de kip met de gou den eieren. Er zit geen langeter- mijnvisie achter hun beslissingen. Bij de vakantiehuisjes gaat het om een continue groei en het is nooit genoeg. Van die gedachte moeten we eens af." INDISCH www.zeeuwsveilinghuis.nl DINSDAG 14 APRIL 2015 'Een gebied om trots op te zijn' In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner van Walcheren zijn of haar beeld van de regio. Vandaag: Cees Maas, oud-journa list Een bijzondere plaats voor Cees Maas zijn de duinen bij Hotel Nehalennia in Domburg waar hij is opgegroeid, foto Lex de Meester door Kees Rijborz POLITIEK TOERISME In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over bedrijven. Opent u een nieuwe zaak, verhuist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: walcheren@pzc.nl NATUUR CULINAIR ONTSIEREND Roland Strasser (1895-1974) Willem Koekkoek (1839-1895) - 86x125 CM Isaac Israels (1865-1934) SCHILDERIJENVEILING 2-3 JUNI. INNAME TOT 22 APRIL. HERENGRACHT 74 433IPX MIDDELBURG OII8-650680

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31