Raadsleden willen weg vrij voor supermarkten Nieuw medisch centrum ADRZ open V, J 66 Ik heb echt een passie voor politiek. Ik wil gewoon graag een verschil maken 28 WALCHEREN STICHTING EUROPA KINDERHULP Maakt er meer vakantie van. Het leven van Rachel Haasse is compleet nu ze na zeventien jaar is teruggekeerd bij haar gastgezin. „Nu al trekt Albert Heijn XL con sumenten van heel Walcheren", zegt Coen van Dalen van de Christenunie. „Als daar Aldi en Lidl bij komen, neemt dat alleen maar toe. Plus de Jumbo en de prachtige nieuwe Cash and Carry. Dat is een plein met winkels die elkaar versterken, zoals je dat in Frankrijk ziet. Met gratis parkeren ook nog. Een enorme oppepper voor onze economie." De supermarkten gaan Van Dalen als oud-ondernemer van de Spar in Papegaaienburg aan het hart. „We hebben al zo veel kansen la ten schieten in Vlissingen. Deze moeten we niet laten gaan." Toch dreigt dat te gebeuren. De gemeente Vlissingen wil niet dat Aldi het oude pand van Van Belle koopt omdat het bestemmings plan alleen 'perifere detailhandel' als autohandelaren en meubelza ken toestaat. De Lidl, die het ach tergelegen koopcentrum Groenen dijk heeft gekocht, krijgt geen toe stemming voor een grote winkel van 1600 vierkante meter. Klein burgerlijk denken, noemt raadslid Van Dalen dat. „Lopen soebatten over vierhonderd vierkante me ter... Wees blij dat ondernemers zichzelf melden en dat het ons niets kost." Precies datzelfde zegt collega raadslid Albert van der Giessen van de VVD. „Ondernemers ko men niet voor niets tot de conclu sie hier te investeren. Hier ligt po tentie. Dat het ten koste zou gaan van winkels in de wijken, daar ge loof ik niks van. Als je steeds maar star aan je ideeën blijft vast houden, kunnen ondernemers geen zaken meer doen. Dan kan meneer Van Belle ook geen kant op. En wat Lidl betreft: daarover zijn gewoon afspraken gemaakt. Die hoor je na te komen." De Christenunie heeft samen met de WD en de POV een mo tie ingediend om de gemeente Vlissingen ervan te overtuigen dat de weg vrij gemaakt moet worden voor de Aldi. „Wellicht kan de wethouder er ook steun uit halen", zegt Van Dalen. „Ik had namelijk het idee dat hij zelf eigenlijk best wil, maar dat ze daar op het stadhuis anders over denken." De wethouder, John de longe van de LPV, was gisteren niet bereik baar voor commentaar. Vlissingse raadsleden willen niet dat de gemeente vesti ging van Aldi en Lidl XL te genhoudt op Baskensburg. Kvarner Rivièra-Opatija/Lovran DeEIzas en het Zwarte Woud Rondreis Kroatië WM Zuid-Tii maaskantreizen. nl KERKWERVE - „Het voelt alsof er niks is veranderd", vertelt Rachel Haasse. De 24-jarige studente poli ticologie uit Londen bezoekt na zeventien jaar Margo Lemsom en haar gezin in Kerkwerve. „Ik wilde vroeger heel graag bui tenspelen. Maar omdat we in een drukke wijk in Londen woonden was het veel te gevaarlijk. Mijn moeder had ook geen geld genoeg om op vakantie te gaan. Toen kwam voor mij de kans om via Stichting Europa Kinderhulp naar een gastgezin in Nederland te ver trekken. Die kans wilde ik zeker niet onbenut laten en dus vertrok ik op achtjarige leeftijd naar Kerk werve om daar, drie weken lang, lekker buiten te spelen." De vakantie bleek van grote in vloed op het leven van Rachel. „Die ervaring was zeer bijzonder en dat ben ik nooit vergeten. Ik heb het destijds erg naar mijn zin gehad. Margo had een tweeling waar ik veel mee optrok. In het be gin was ik nog wat verlegen om dat het voor mij allemaal even wennen was. Op de eerste dag had ik zelfs last van heimwee. Maar Margo en haar kinderen zorgden er voor dat ik me al snel op mijn gemak voelde. Het was ook fijn dat ik hier alle ruimte had om buiten te spelen." Voor Rachel was de vakantie in Zeeland leuk en ook erg leer zaam. „Ik zag de levensstijl van een ander gezin. Bij mijn eigen fa milie aten we nooit samen aan ta fel. Hier was het elke dag heel ge zellig aan de eettafel. Als ik later moeder word, wil ik het zelf ook op deze manier doen." Rachel studeert tegenwoordig po liticologie in Londen. Naast haar studie werkt ze ook voor de Libe rale Democraten. „Dat is de op twee na grootste partij van Enge land. Ik heb echt een passie voor politiek. Ik wil gewoon graag een verschil maken voor mensen. Dat hoop ik onder meer te doen door mensen warm te maken voor poli tiek. Ik merk dat het niet leeft in Engeland en al helemaal niet on der jongeren. Dat vind ik zo jam mer om te zien. Daar wil ik graag iets aan veranderen. Zo heb ik mijn moeder al overtuigd om te gaan stemmen voor de komende verkiezingen. Het komt er op neer dat ik gewoon een rolmodel wil zijn andere jongeren. Het zou leuk zijn als mensen mij herinne ren als inspiratiebron. Ik voel me zelf soms net een donkere Marga ret Thatcher." Voor Rachel en haar gastgezin is het een fijne tijd. Helaas zit haar verblijf in Zeeland er over een paar dagen weer op. „De verkie zingscampagne begint weer en daar moet ik veel werk insteken. Maar ik ga zeker nog eens terug naar mijn familie hier." MARGO LEMSOM AL JAREN ACTIEF VOOR KINDERHULP Het is vorige week verhuisd van het Noordbolwerk naar het Me disch Centrum Kalverstraat. Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) heeft daar een röntgenaf- deling, een laboratorium en de po liklinieken Orthopedie en Urolo gie. In het Medisch Centrum Kal verstraat (MCK) werken meerde re zorgverleners onder één dak, zoals huisartsen, een tandarts, fy siotherapeuten, een apotheek, de thuiszorgorganisatie Zorgstroom en de ouderenwinkel. Daardoor is betere samenwerking mogelijk en is het voor patiënten gemakkelij ker afspraken te combineren. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De kans van een su permarktplein op Baskensburg mag de gemeente Vlissingen niet aan zich voorbij laten gaan. Dat schrijven Vlissingse gemeenteraads leden aan het college van B en W. 10 dagen vanaf 399 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg. Rovinj, Postojna Krk! Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 24 april, 4,18 mei, 1,15,29 juni e.a. 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 3,30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Split, Dubrovnik, Mostar en Sibenik Rivièra. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. Vertrek: 18 april, 9,23 mei, 6,20 juni e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Merano, Val Gardena en Levico Terme! Verblijf in hotels op basis van half-pension. Vertrek: 21 mei, 4,18 juni, 2,30 juli e.a ANVR ".,lV Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 'Ik voel me net een donkere Thatcher' door Kees Rijborz Rachel Haasse (24) Margo Lemsom onderhoudt Pu blic Relations bij Stichting Europa Kinderhulp en is afdelingshoofd van de regio Zeeland. Ze heeft door de jaren heen al ve le kinderen een mooie vakantie ge geven in het Zeeuwse Kerkwerve. Het Schouwse platteland is een ideale plek voor een vakantie van wege de ruimte en het strand. Neeltje Jans is een van de plekken waar Margo de kinderen vaak mee naar toe neemt. Tegenwoordig neemt ze geen kin deren meer in huis. Haar gezond heid laat dit niet meer toe. Stichting Europa Kinderhulp heeft een schrijnend tekort aan gastou ders. Margo hoopt dat dit beeld de komende tijd gaat veranderen. MIDDELBURG - Het nieuwe Medisch Centrum van het ADRZ in Middel burg is gisteren gopend. Het ADRZ huist sinds gisteren in het Medisch Centrum Kalverstraat in Mid delburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28