Allévo thuiszorg Zorg op afroep Leestip De ostheopaat GEZOND 17 Zorgorganisatie Allévo biedt onder andere verzorging, verple ging, medische handelingen en nachtzorg thuis. Na een ziekenhuisopname, in geval van een chronische ziekte, bij het ouder worden of in de laatste levensfase. Op de Bevelanden, Tholen en Schouwen-Duiveland. Voor meer informatie over het abonnement: bel de zorg- centrale. Of vraag de folder aan. Telefoon: 0113 24 9111. E-mail: zorgcentrale@allevo.nl. Web site: www.allevo.nl Wie zich abon neert, ontvangt een (hals)zender. Hiermee kan de alarmcentra le worden opgeroepen. Die is 24 uur per dag bereikbaar. Het biedt een gevoel van vei ligheid dat via de spreek/ luisterverbinding men ver volgens contact opneemt. In dien nodig zullen professio nele zorgverleners worden gewaarschuwd, en binnen een half uur komt er iemand langs. Ook biedt Allévo hulp bij acute zorgvragen. Humor als verpleeg kundige interventie, Marcellino Bogers, Reed Business, 2011 Lachen is pijnstillend, ont spannend en helpt mensen om te gaan met hun angsten. Het toepassen van humor is dan ook een officiële ver pleegkundige interventie. Voor de verpleegkundige zelf is gebruik van humor een goede remedie tegen een burn-out. De vaste route kan door 'alarmeringen' (plotselinge meldingen) helemaal verande ren. „Van de een naar de ander jakkeren is niet prettig", vertelt Krijger. „Het zijn voor namelijk ouderen; die liggen toch al veel wakker. Ik wil graag wat tijd hebben voor een gesprek. Dit nachtelijke moment kan er voor zorgen dat iemand zelfstandig kan blij ven wonen, eventueel met ondersteuning van mantelzorgers overdag. Daarom wil ik een vinger aan de pols houden, maar dat gaat soms niet als je iemand net op de po-stoel zet en er komt een alarmering bin nen." Op weg van Kerkwerve naar Renesse vertelt Krijger over de 89-jarige meneer die een tijdje geleden in zijn keuken struikelde, zich vastgreep aan het handvat van de Ame rikaanse koelkast en deze in zijn val over zich heengetrokken had: „Ik kwam binnen in een enorme ravage. Tussen de gebroken eieren en het uitstromende bier zag ik een hand en een been onder het gevaarte van daan komen. Ik kreeg het in mijn eentje niet omhoog, heb de politie gebeld en ben er toen op mijn knieën naast blijven zit ten." Ze hebben intussen wat met elkaar gepraat, zegt ze. En ook gelachen. Hij was rustig, koelbloedig zelfs: „Verontschuldigde zich voor de rommel, bood me een biertje aan en zei dat er ook nog wel ergens een stukje worst moest dobberen." Zonlicht dampt over de akkers. De eerste merels kwinkeleren volop. „Het is belang rijk om zolang mogelijk de regie over je ei gen leven te behouden", zegt Krijger. „Dat wil eigenlijk iedereen. Met mijn werk kan ik mensen ondersteunen die dat tot het ein de toe blijven proberen. Ik zou eerlijk ge zegd niets anders willen." *De naam van de mevrouw in Haamstede is gefingeerd In de Praktijk lopen we volgende week een dagje mee met Lieven Middel- hoek, ostheopaat. Wij zullen ervaren hoe zij het bewegingsverlies van uit balans geraakte wervels, ge wrichten, spieren en orga nen stevig onder handen neemt. Heeft u een vraag? Stuur dan een brief naar: PZC, Postbus 5046,4380 KA Vlissingen. Of liever via de mail? Dat kan: gezond@wegenermail.nl on der vermelding van 'In de praktijk'. De redactie maakt een keuze uit de ingezonden vragen. Het antwoord komt in een van de volgende edi ties van In de praktijk te staan. DINSDAG 14 APRIL 2015 Wanneer iedereen op één oor ligt rijdt de nachtzuster door stille dorpen naar haar cliën ten. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17