Hillary Clinton gaat voor presidentschap Amerika Opening scootmobiel seizoen BUITENLAND 9 molenaar ïtv k<4~ \sjieJtj. alleen Duitse (65) zwanger van een vierling Een 65-jarige Duitse verwacht een vierling. Als de bevalling, die binnen enkele weken wordt verwacht, goed verloopt wordt de vrouw de oudste moeder van een vierling ter wereld. Volgens Duitse media verloopt de zwangerschap voor spoedig en voelt het 'medische wonder" Annegret zich goed. De vrouw, die werkzaam is in het onderwijs en dit jaar met pensioen gaat, heeft al dertien kinderen. De zwangerschap is op kunstmatige manier buiten Duitsland tot stand gekomen. 'Geen vaccinatie, geen kinderbijslag' Australische ouders die hun kinderen niet laten inenten vanwege bijvoorbeeld hun ge loof, krijgen vanaf januari 2016 geen kinderopvangtoeslag en gezinsbelastingvoordeel meer. Dat wil premier Tony Abbott. Gezinnen lopen daardoor jaar lijks duizenden euro's per kind mis. „Ouders die hun kinderen inenten, moeten erop kunnen vertrouwen dat ze op de op vang geen ziektes oplopen om dat anderen gewetensbezwa ren hebben tegen vaccinatie." Cameron: schaf erfbelasting deels af In de aanloop naar de Britse verkiezingen lanceerde pre mier David Cameron gisteren een plan om de erfbelasting in grijpend te veranderen. Als het aan de Conservatieven ligt, kunnen ouders een mil joen pond (1,4 miljoen euro) belastingvrij nalaten aan hun kinderen. Als een huis wordt nagelaten, stijgt de belasting vrije som naar 500.000 pond per persoon. Hierdoor zouden alleen de rijksten nog 40 pro cent belasting over de erfenis hoeven te betalen. Jongen (13) door haai doodgebeten Een 13-jarige jongen is door een haai doodgebeten voor de kust van het Franse eiland La Réunion. Volgens lokale media had het slachtoffer een zwem- verbod genegeerd. De jongen was met vrienden gaan surfen op een plek waar een zwemver- bod gold. De vrienden bleven ongedeerd. Sinds 2011 zijn al ze ven mensen ten prooi gevallen aan haaien. Vooral jongeren ne geren zwemverboden, die met rode vlaggen worden aangege ven. WASHINGTON - Hillary Clinton (67) doet een gooi naar het presi dentschap van de Verenigde Sta ten. Op haar website maakte de Amerikaanse politica gisteravond haar kandidatuur bekend. Cam pagneleider John Podesta schreef eerder op de dag in een mail dat Clinton haar campagne volgende maand start. Ze kan de eerste vrouwelijke president van de VS worden. Er is een heleboel dat Clinton de komende anderhalf jaar moet be wijzen, maar één ding hoort daar niet bij: dat ze nog altijd geliefd is bij veel Amerikanen. De vroegere first lady, ex-senator en voormalig minister van Buitenlandse Zaken kan er zeker van zijn dat haar cam pagnebijeenkomsten door het he le land worden bezocht door drommen fans. Kort na de e-mail verscheen haar campagnefilmpje op internet. Met de rustige lancering distanti eerde Clinton zich bewust van Re publikeinen die zich bij hun kan didaatstelling door fans lieten toe juichen in grote hotellobby's. Vandaag geeft Republikein Marco Rubio het startschot van zijn cam pagne. Ook hij kiest ervoor om zich te midden van fans te laten bejubelen. Dat heeft Clinton al zo vaak gedaan, dat was dit keer vol gens haar campagneteam niet de bedoeling. „Wij zijn nederig naar de kiezer", zei een van de campag neleiders op het campagnehoofd- In 2008 verloor Hillary Clinton de voorverkiezin gen van de toen vrij onbe kende Barack Obama kantoor in Brooklyn tegen de me dewerkers. „Ik denk dat het be langrijk is, en Hillary denkt dat ook, dat ze eropuit gaat alsof ze nog nooit ergens campagne voor heeft gevoerd", zei voormalig pre sident Bill Clinton. Clinton moet ervoor zorgen dat ze niet overkomt als een politica die de Amerikanen al kennen sinds de jaren '90, toen ze de first lady was. En het moet lijken of ze de nominatie van de Democraten niet nu al op zak heeft, ook al heeft zich nog geen andere zwaar gewicht gemeld als kandidaat. In 2008 verloor Hillary Clinton de voorverkiezingen van de toen vrij onbekende Barack Obama, vol gens velen vanwege haar hautaine houding. Volgens The Wall Street Journal, afgelopen weekeinde, zal ze daar om in deze campagne juist alleen maar naar kleine bijeenkomsten gaan. Want ook al beweren insi ders dat Clinton mede vanwege haar bekende status in totaal 1,5 miljard dollar aan donaties zal be steden aan haar verkiezing, dit is wat ze moet uitstralen: dat Hilla ry Diane Rodham Clinton on danks alles, heel gewoontjes is ge bleven. Ja stuur mij de gratis brochure over scootmobielen Gratis brochure? deze WEEK Vaste en opvouwbare scootmobielen Geen rijbewijs nodig vanaf 399,- MAANDAG 13 APRIL 2015 op Sanaa BERLIJN CANBERRA LONDEN PARIJS door onze correspondent Maartje van Hoek Hillary Clinton, de vroegere first la dy, ex-senator en voormalig minis ter van Buitenlandse Zaken van de VS gaat nu voor het hoogste ambt. foto Reuters O/buitenland Bekijk de tijdlijn van de Ameri kaanse verkiezingen in 2016 E-rnail wki6_Mi_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Opvouwbaar - Avantgarde 2 Past in iedere kofferbak Ook in de trein en vliegtuig Vast - Roadmaster 3-wiel Erop uitzonder moe te worden Zeer wendbaar Vast - Royal 20 Super comfortabel geveerd! Stabiel en veilig Naam Mevr. Adres Postcode Plaats T i f Bel direct 0800 - 27 40 400 Telefoon Votop oectle by de scoots/v^ohLefLeiA, speciaJUst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9