Zege houdt Zeelandia Middelburg in titelrace RIA W. blijft jaar langer in de derde klasse 44 SPORT TWEEDE KLASSE Bruse Boys kan de eerste klasse ruiken na 1-0-overwinning op GPC Vlissingen. Vosmeer boekt riante zege op nummer laatst MOC'17-Zeelandia Middelburg 1-3: MOC'17 begon sterk aan het duel met Zeelandia Middelbug en had in de eerste twintig minuten nadrukkelijk het initiatief. Pas na dat een bal op de lat de openings treffer in de weg had gestaan, kwamen de bezoekers beter in de wedstrijd. Een inschattingsfout van de keeper van de thuisclub leidde na 25 minuten de 0-1 in van Alberto Conde de Morgado. De voorsprong van Zeelandia Mid delburg ging echter kort voor de rust verloren. Youri Malinka kwam vanaf de buitenkant naar binnen en zorgde met een hard schot voor de 1-1. Met de wind in de rug was Zeelandia Middelburg na de hervatting de bovenliggen de partij. Na ruim een uur werd Niels Luteijn in het zestienmeter gebied onderuit gehaald, waarna Jarreau Manuhuwa van elf meter raak schoot 1-2. Dankzij doelman Freek van der Maas bleef het al- les-of-nietsoffensief van de thuisclub zonder gevolgen. In de 93e minuut trok Mike Schrooten de zege op aangeven van Jorn Soethout over de streep. HW'24-SC 't Zand 2-1: Na de 1-1 in de 92e minuut van 't Zand-spe- ler Robin Visser leek het duel on beslist te eindigen. Evert van den Berg had daarover andere gedach ten. Binnen een minuut haalde hij alsnog doeltreffend uit en werd onverwacht matchwinnaar. BRUINISSE - „Als tennisser heb ik veel kampioenschappen meege maakt, maar als voetballer ben ik alleen een keer bij de pupillen kampioen geworden", sprak matchwinnaar Koen van den Ber ge (Bruse Boys) na de belangrijke 1-0-zege op naaste concurrent GPC Vlissingen. Na zaterdag lonkt voor Van den Berge zijn tweede titel als voetballer. „Ik ben op mijn dertiende gestopt met voetbal om te gaan tennis sen", ging de middenvelder ver der, die het uiteindelijk schopte tot eredivisieniveau bij Dash'35 uit Dordrecht. „Op mijn twintig ste ben ik pas weer gaan voetbal len. Ik stopte met tennis omdat ik daar zo veel voor moest opoffe ren. Daarbij miste ik het teamge- voel. Dat ervaar je met zo'n be langrijke overwinning als van daag maar al te goed." Van den Berge vervolgde zijn loopbaan als voetballer bij DFS. Na vorig sei zoen maakte hij de overstap naar Bruse Boys, waarmee hij zaterdag een moeizame middag beleefde. GPC loerde vanaf minuut één op een snelle uitbraak op sportpark KARAKTERISTIEK De Volharding, terwijl de thuis ploeg het spel maakte. Dat resul teerde in kansjes en kansen voor de paars-witten. Onder anderen Van den Berge, Mats Willemse en Tom Blomaard kregen mogelijkhe den. De bezoekers konden er af en toe gevaarlijk uitkomen, maar als dat al het geval was, speelden de Vlissingers dat slecht uit. Het duel leek op de brilstand af te ste venen totdat Van den Berge in de derde minuut van de blessuretijd de bal in de verre hoek tegen het net schoot. „En dan gaat het shirt uit", glimlachte hij. „Op het mo ment dat ik hem raakte, voelde ik al dat hij er in zou gaan." „Eigenlijk verdiende deze wed strijd geen winnaar", vond GPC-trainer Karl Vergouwen. „Zij hebben dan wel meer mogelijkhe den gehad, maar overtuigend was het nietWim Nieuwland, coach van Bruse Boys, zag dat heel anders: „Er was maar een ploeg die aanspraak maakte op de zege en dat waren wij. Het over kwam ons dit seizoen al vaker dat de kansen er niet in gingen en het uiteindelijk toch nog lukte. Daardoor bleven we er in gelo ven." Vergouwen erkende dat zijn ploeg het niet had zaterdag. „Dat komt doordat we het afgelopen weekend gepiekt hebben om die periodetitel te pakken. Sommige jongens waren daar nog niet van hersteld." 'Bru' staat met nog vier duels te spelen negen punten los van GPC. MZC'ti (tweede) volgt op zes punten. „Dit mag niet meer fout gaan", zei Van den Berge met het oog op het kampioenschap. „Omdat we de laatste jaren na de winterstop vaak terugvielen, heb ben we het dit jaar anders aange pakt", vertelde Nieuwland. „We zijn in de winterstop een week endje op 'trainingskamp' naar Til burg geweest. Dat was puur voor de teambuilding. Of dat de oor zaak van dit succes is, weet je na tuurlijk niet. Maar het is er in elk geval niet minder op geworden." De Schouwenaren degradeerden in 20111 uit de eerste klasse. Vol gens Nieuwland heeft zijn ploeg sindsdien stappen gemaakt. „Met name in ervaring. De jongens zijn verstandiger geworden." Met het oog op volgend seizoen trok Bru- OUD-VOSSEMEER - Vosmeer boekte gisteren pas de tweede overwin ning van dit kalenderjaar in de vijfde klasse van het zondagvoet bal. Op eigen veld werd hekken sluiter Rimboe met 5-1 verslagen, na een 1-1-stand halverwege. In een matig duel trok Vosmeer aan het langste eind. Voor de rust ging het duel gelijk op. Na 42 mi nuten opende Rick de Klerk de score, maar amper één minuut la ter bepaalde Sander Feijen de rust stand op 1-1. Na de hervatting, toen Vosmeer het initiatief had, scoorde Rick de Klerk opnieuw, waarna Karei van Zanten, De Klerk (met zijn derde goal) en Jeffrey Driehuijs voor de 5-1-eindstand zorgden. Vosmeer blijft op de tiende plaats staan. De club heeft Terhole (twee punten meer) en Vivoo (drie) nog binnen schootsafstand. Clinge-Alliance 1-3: Clinge had lang uitzicht op een stunt, maar moest in het slotkwartier buigen voor de Brabantse druk. Vanuit een prima organisatie gaf Clinge voor rust geen kansen weg. De thuisploeg kwam zelfs op voor sprong. Na goed voorbereidend werk van Sven Dhooge was het voor Dion Weemaes een koud kunstje om binnen te tikken: 1-0. Een aandringend Alliance nam na rust risico. Clinge wist geen raad met de verkregen ruimte en capi tuleerde in het laatste kwartier. Gijs Gommeren tekende voor de gelijkmaker, waarna Faysal Bensia- li met twee treffers (waarvan één uit een strafschop) de Brabanders de winst bezorgde. Breskens-FC Bergen 0-4: Voor rust kon Breskens de Brabantse middenmoter aardig bijbenen. In een gelijk opgaande eerste helft kregen beide ploegen mogelijkhe den. Halverwege zette Jeffrey Reij- neveen de bezoekers op 0-1, toen hij een afgeslagen hoekschop via een Breskens-speler binnen schoot. Na de rust lag de wed strijd binnen zeven minuten in een beslissende plooi. Stefan van Rooien en Daniël Klomps mikten voor FC Bergen raak. In de voor laatste minuut bepaalde Ricky Bergmans de eindstand op 0-4. Terneuzen-Kruisland 1-0: Ter- neuzen miste veel selectiespelers en volbracht het laatste halfuur met twee B-junioren en twee A-junioren. Kruisland had voet ballend meer in de mars, maar trof een thuisploeg die bergen werk verzette. Terneuzen kreeg voor rust zelfs de beste kansen, maar gescoord werd er niet. Na de hervatting tekende Terneuzen voor een doelpuntloos gelijkspel, maar trok zelfs aan het langste eind. Can Kiran kopte een vrije trap van Remco van Leeuwen te gendraads binnen. RCS-RIA W 0-2: RIA W. zocht vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief. Binnen een halve mi nuut keek RCS tegen een achter stand aan. Roniël Uranie tekende voor die snelle treffer: 0-1. Daarna waren de bezoekers tot de rust de bovenliggende partij, zonder het overwicht in doelpunten uit te drukken. Na de hervatting stelde RCS alles in het werk om de opge lopen schade te repareren. Dat leidde tot een veldoverwicht en een paar kleine kansjes. Na een ra zendsnel uitgevoerde counter gooide Jos Westerhout de wed strijd op slot: 0-2. Hoeven-Philippine 2-1: Het zag er lang naar uit dat Philippine met een gelijkspel huiswaarts zou keren, maar in de slotfase trok de thuisploeg de winst naar zich toe. Beide ploegen kregen behoorlijk wat kansen. Dennis de Nooijer verzuimde alleen voor de keeper Philippine op voorsprong te zet ten. Halverwege de eerste helft was het aan de andere kant wel raak via Robert Frerichs. Daarna was Philippine even de weg kwijt, maar in de slotminuut van de eerste helft maakte Maarten van Hecke 1-1. In de tweede helft kregen beide ploegen kansen. Er- win Roks voltrok zeven minuten voor tijd het vonnis. door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - In de strijd om de ti tel in de tweede klasse van het zon dagvoetbal bewees Zeelandia Mid delburg zichzelf gisteren een voor treffelijke dienst tegen MOC'17. In Bergen op Zoom won de ploeg van trainer Daan Eikenhout na een 1-1-ruststand met 1-3. Voor Zeelan dia Middelburg was het pas de tweede uitzege van dit seizoen. HW'24 rukte op naar de zesde plaats door op eigen veld SC 't Zand met 2-1 te verslaan. heeft door Arwin Willemsen Bruse Boys-GPC Vlissingen 1-0 (0-0) 90+3. Koen van den Berge 1 -0. Scheidsrechter: Joseph Ngou- mout ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Koen van den Berge, Rudi van der Bijl, Domenique van den Berge (allen Bruse Boys), Joep Ge- ijs (GPC Vlissingen). Aantal toe schouwers: 125. Van den Berge door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Terneuzen deed in de derde klasse A van het zondagvoet bal met een vertimmerde ploeg goede zaken. Can Kiran werd in de slotfase tegen Kruisland matchwin naar: 1-0. RIA Westdorpe won met 2-0 bij RCS en speelde zich in vei ligheid. Clinge en Breskens incas seerden een nieuwe nederlaag. Terneuzen is vrijwel ze ker van lijfsbehoud door de negen punten uit de laatste vier wed strijden. 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62