Siereveld casht honderd euro 7 smerdiek houdt stand Smerdiek zorgt voor stunt tegen beter IJzendijke 40 SPORT HOOFDKLASSE Bevelandse hoofdklasser staat voor onrealistische opgave om niet te degraderen. Discussiepunt: ging er nou wel of niet een handsbal van Van der Waal aan dat doelpunt vooraf? „Ik zei: 'Sjoerd, die bal kwam eerst op je arm'. Hij zei dat dat niet zo was", reconstrueert Siereveld na de wedstrijd. „Ik ken hem al lan ger, heb al vaker tegen hem ge speeld. 'Wil je erom wedden?', vroeg hij. 'Ik zet er een meier (honderd euro) op. Als we de vide obeelden hebben bekeken en jij gelijk hebt, stort ik het bedrag op je rekening'." Het bestuderen van de filmbeel den van Kozakken Boys TV leert dat Van der Waal de bal inder daad met zijn arm toucheert, voor dat Pollemans tekent voor de ï-i-eindstand. Siereveld: „Dat is echt geen bal op de borst." Siereveld is in principe honderd euro rijker, maar met Hoek is hij twee punten armer. Want Hoek KARAKTERISTIEK was de ploeg die - op basis van de tweede helft - nog een doelpunt had verdiend. „Maar ik denk dat we wel tevreden mogen zijn met een gelijkspel tegen de koploper van de topklasse", haast Siereveld zich te zeggen. „Om er maar een cliché bij te pak ken: vooraf teken je hiervoor. Als je naar de kansen kijkt, had er misschien nog wel iets meer in ge zeten, ja." Want in de tweede helft - waar Kozakken Boys TV door het slechte weer overigens geen 'bewijsmateriaal' van kon schieten - domineerde Hoek de wedstrijd volledig. De koploper uit het Noord-Brabantse Werken dam kwam na rust niet meer tot een uitgespeelde kans, waar de thuisploeg via spits Sam De Mun ter, linkerflankspeler Kyle Does burg, rechtsback Fabian Wilson en valse spits Guillaume Clincke maillie nog kansen op meer dan een gelijkspel kreeg. Laatstgenoemde was voor rust wel trefzeker. De Belg werd door landgenoot De Munter de diepte ingestuurd en faalde oog in oog met doelman Jesper Hogedoorn niet. Het was alweer zijn dertien de competitietreffer dit seizoen. Een minuut later lag de bal na een hoekschop vanaf rechts ech ter alweer aan de andere kant van het veld in het doel. „Daarna zag je dat Kozakken Boys gewoon niet wilde verliezen", merkte trai ner Kenny Verhoene op. „Dat leek ook de instelling waarmee ze hier naartoe waren gekomen." Kozakken Boys zag nummer twee Spakenburg door het gelijke spel tot vier punten naderen, terwijl Hoek (32 punten) juist naar een verschil van vier punten uitliep op nummer dertien ONS Boso Sneek. Met nog drie wedstrijden op het programma is het echte re kenwerk nu begonnen. Verhoene: „Voor het begin van de competitie zeiden we dat we 35 punten nodig zouden hebben om erin te blijven. Dan hebben we nu nog drie punten nodig. Het is zaak om die te pakken en alles in eigen hand te houden." KLOETINGE - Kansloos ben je nooit. De kans dat Kloetinge vol gend seizoen nog hoofdklasser is, is zaterdag echter verder geslon ken. Op het oog is een 4-3-neder- laag tegen Quick Boys niet eens zo'n verkeerd resultaat. Maar ge zien de huidige vorm van Kloetin ge en het gegeven dat de concur rentie wél punten pakt, kunnen de zwarte rozen langzamerhand geplukt worden. Rekenen kunnen ze goed in Kloe tinge. Sinds de winterstop reken de de club zich na bijna elke ne derlaag nog een beetje rijk, als de concurrenten ook steken hadden laten vallen. Die vlieger gaat in middels niet meer op. De grootste concurrenten - XerxesDZB, Smits- hoek en SHO - draaien momen teel bovenin mee in de derde pe riode... KARAKTERISTIEK Kloetinge mag de handen dicht knijpen als het aan het einde van de rit de nacompetitie nog haalt. Welke andere conclusie kun je trekken op basis van de feiten? Om nog enige kans te hebben moet Kloetinge twee of drie van zijn laatste vier wedstrijden win nen. Maar hoe realistisch is dat voor een ploeg die zeven van zijn laatste acht duels verloor? Trainer Diederik Hiensch houdt hoop. Zelfs om de nacompetitie te ontlopen. „Maar als het moet, dan moet het." Dat moet hij na tuurlijk ook zeggen als trainer. Maar op basis van de prestaties op het veld zal ook hij de nodige twij fels hebben. De kwalitatieve ar moe werd zaterdag zowel voorin als achterin weer eens bevestigd. Na vijftig tellen was Michel Maas kant al onbarmhartig in de fout gegaan. Hij raakte de bal maar half, waardoor Harry Zwarthoed ermee vandoor kon. Diens voor zet werd hard door Yordi Teijsse achter doelman Jaco van der Schee geschoten (0-1). Kloetinge is het seizoen begonnen met der gelijke opzichtige defensieve fla ters en gaat er ook mee afsluiten. De kans op verdedigende fouten is ook zo groot, omdat Kloetinge voorin nauwelijks een bal kan vasthouden. Symptomatisch daar voor was zaterdag dat Kloetinge in de eerste helft welgeteld één balcontact had in het strafschop- gebied van Quick Boys. Dat was meteen een contact met allure, want Mark Schuit soleerde kort voor rust naar de totaal onver wachte 1-1. De maximale vechtbereidheid maakt dat geen enkele ploeg op z'n sloffen wint van Kloetinge. Een ander wapen zijn de stan daardsituaties. Daaruit kwam Kloetinge zaterdag kort na rust warempel op 2-1. Uit een corner kwam de bal bij Daan Esser te recht, die met links raak schoot. Maar die twee wapens volstaan niet om mee te draaien in de hoofdklasse. Drie minuten later stond het al weer 2-2. Een indraaiende vrije trap werd doeltreffend geschampt door Tommy Bekooij. En weer drie minuten later was het al 2-3. Maaskant tekende opnieuw voor een misser en Harry Zwarthoed schoot droog raak. Hij zorgde een kwartier voor tijd ook voor 2-4, waarna Yves Nyemb de eindstand in blessuretijd een spannend aan zien gaf. Hiensch vond de 2-2 een 'kardi naal' moment, zo vlot na de 2-1. Die mening deelde zijn Katwijkse collega Ted Verdonkschot volmon dig. En de 2-3 was de 'doodslag'. Zo voelde Quick Boys dat ook. Daan Esser kopte nog een corner naast en schampte een vrije trap, maar vooral Quick Boys was in de tegenstoot gevaarlijk. Makkelijker gaat het niet worden voor Kloetinge. Komende zater dag wacht Noordwijk, dat volop strijdt voor de laatste periodetitel. De week daarna volgt het duel met concurrent SHO, die ook nog tegen Smitshoek speelt. De laatste twee duels staan RWH en Ter Leede op het menu. En die draaien momenteel net zo strope rig als Kloetinge. Wellicht kan dat de rozen een andere kleur geven. Smerdiek-IJzendijke 1-1: De be zoekers verdienden meer, maar drukten het overwicht niet uit in doelpunten. Na een persoonlijke fout bij Smerdiek zorgde Kylie van de Velde voor 0-1. Voor rust zorgde Anne Hage voor de gelijk maker door een strafschop in tweede instantie raak te knallen. Smerdiek kreeg weinig kansen en was blij met het punt. „Gezien het wedstrijdbeeld had IJzendijke moeten winnen, maar wij zijn ge lukkig met het punt", zei Servaas Brouwer van Smerdiek. Zijn colle ga Guust van de Velde: „Jammer, maar we hadden gewoon meer moeten scoren." Oostkapelle-Wartburgia 2 0-2: De bezoekers uit Amsterdam had den niks te duchten van een zwak Oostkapelle. Leider Robert Marijs noemde het de slechtste wedstrijd van het seizoen. „Dit was een totale offday van onze kant. Het was zo matig dat er geen hoogtepunten waren." Jodan Boys-MZC'11 2-0: De ploeg van Walter de Jonge voetbalde goed mee, maar was niet opgewas sen tegen twee afstandsschoten van ruim dertig meter. Veerle Kok kreeg nog een kans op de aan sluitingstreffer. „We deden het niet slecht en daar halen we vol doening uit. Volgende week zal de degradatie een feit zijn", stelde De Jonge na afloop. Smerdiek-DBGC 1-1: DBGC on derschatte de Zeeuwen en liep te gen een flinke domper aan. Thijs Tromp profiteerde nog een van een fout bij Smerdiek, maar de hardwerkende thuisploeg streed voor iedere meter en zag dat be loond worden. Na een ingestu deerde vrije trap zorgde Sander Vroegop voor het derde punt van Smerdiek. Nieuwenhoorn-Kruiningen 1-1: Net zoals de eerste wedstrijd tus sen beide ploegen was Nieuwen- hoorn de betere ploeg. Met geluk kwam de thuisploeg dankzij Shih-Fa Steehouder op 1-0. Krui ningen vocht zich terug en door een eigen doelpunt werd het 1-1. Den Bommel-Duiveland 3-4: De bezoekers stonden na twintig mi nuten al met 0-2 voor door een treffer van René Verschoor en een eigen doelpunt. Den Bommel kwam sterk terug. Patrick Verol- me maakte 1-2 en Wesley Bakker 2-2. Na de thee zette Robbert de Bruine Duiveland weer op voor sprong en Bakker poefte een vrije trap raak. De Bruine bezorgde Duiveland drie terechte punten. Hellevoetsluis-Noad'67 7-0: De thuisploeg was een maatje te groot en Noad'67 gaf de kansen te makkelijk weg. Na de 4-0 van Charlo Hassell kreeg Bram van Aken van Hellevoetsluis rood en scoorde Hassell nog tweemaal. ZSC'62-WFB 1-1: De wedstrijd kende weinig hoogtepunten. Na rust opende Huib van Heest met een lage schuiver de score. Van elf meter trok Mark Provoost de stand weer in evenwicht. WFB kreeg nog een dubieuze straf schop wat doelman Raymon Bod bijl zijn tweede gele kaart oplever de. De penalty kwam op de lat. Kogelvangers-Krabbendijke 3-1: Voor rust ging het gelijk op en bleef het 0-0. Nicky Messer open de de score in buitenspelpositie. Bas Nieuwdorp zorgde voor 2-0 en Stefan de Ruiter voor 3-0. Elco Jansen deed nog iets terug. De Fendert-DFS 3-0: In de strijd om behoud was De Fendert voor rust de betere ploeg. Na wat om zettingen kwam DFS goed uit de kleedkamer. De ploeg van Ben van de Bos voerde de druk op, maar bracht niet genoeg om De Fendert in gevaar te brengen. door Mitchell Minnaard HOEK - Kort nadat de bal vanaf de rand van het strafschopgebied van Hoek van de voet van Wesley Polle mans is vertrokken richting de rechterhoek, en de verdediger de bezoekers uit Werkendam met dat schot een punt (1-1) bezorgt, komt er rond de middencirkel een mi ni-debat op gang tussen Hoek-aan- voerder Giovanni Siereveld en Ko zakken Boys-aanvaller Sjoerd van der Waal. Hoek - Kozakken Boys 1-1 (1-1). 40. Guillaume Clinckemaillie 1-0, 41. Wesley Pollemans 1-1. Scheids rechter: P.N. van der Burg (Voor burg). Aantal toeschouwers: 1100. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie reveld, Thomas van Renterghem; Emre Dönmez (73. Birgen Mar tens), Reguillo Vandepitte, Gert-Jan van Leiden, Kyle Does burg (87. Mattis Persoons); Guillaume Clinckemaillie, Sam De Munter (70. Nick de Groote). Kloetinge ruikt door Rudy Boogert Kloetinge-Quick Boys 3-4 (1-1). 1. Yordi Teijsse 0-1,45+2. Mark Schuit 1-1, 55. Daan Esser 2-1, 58. Tommy Bekooij 2-2, 61. Harry Zwarthoed 2-3, 75. Harry Zwart- hoed 2-4, 90+2. Yves Nyemb 3-4. Scheidsrechter: A.M. Ebink (Oud-Beijerland). Gele kaart: Jesse Driebergen (Quick Boys). Aantal toeschouwers: 550. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Michel Maaskant, Ru ben Hollemans, Dangelo Martien (81. Roy Mulder); Remco van Tig- gele, Aart Veldhof; Jaap Esser, Mark Schuit, Wouter Duvekot (69. Julius Bliek); Yves Nyemb. Kloetinge heeft zeven van de laatste acht wedstrijden verloren. Alleen van FC Rijnvo gels werd gewonnen. Kloetinge is slechtste hoofdklasser na winterstop. Lees erover op het web- log RudeStats via www.pzc.nl/ rude- stats. door Robin Hamelink VLISSINGEN - De Zeeuwse derby tussen Smerdiek en IJzendijke ein digde in een 1-1-gelijkspel in de eerste klasse van het vrouwenvoet bal. Een klasse lager ging MZC'11 wederom onderuit. Jodan Boys was met 2-0 te sterk. door Robin Hamelink VLISSINGEN - In de derde klasse B van het zaterdagvoetbal hield het reeds gedegradeerde Smerdiek nummer twee DBGC op een 1-1-ge lijkspel. Ook Kruiningen pakte een punt, bij nummer drie Nieuwen- hoorn. In de strijd om de derdepe- riodetitel boekte Duiveland een be langrijke 4-3-zege bij Den Bommel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60