Werkend Trekpaard kan niet zonder machines smsag ■f SCHOUWEN-DUIVELAND 21 GESCHIEDENIS HAVENTJE BOMMENEDE Chiel Kloosterman uit Wol- phaartsdijk heeft zelf niet zoveel met paarden. Des te meer heeft deze vrijwilliger van de stichting met oude landbouwmachines. Af gelopen winter stak hij honder den uren in het opknappen van een zaaimachine uit 1950. De ma chine werd zaterdag ingezet tij dens een demonstratie op een ak kertje bij 's-Gravenpolder. „Van een houten voorwiel ontbrak de helft. Dat heb ik dus weer her steld. Schuren, schilderen in de originele kleuren. Daar gaat heel wat tijd in zitten, maar ik vind het prachtig om te doen." Via een vriend is Kloosterman bij de stich ting terechtgekomen. Tot zijn der tigste heeft hij zelf in de land bouw gewerkt. Maar toen al werd het werk vooral met tractoren ge daan. „Ik ben drie keer 'paarden- chauffeur' geweest en drie keer zijn ze gaan lopen. Nee, echt. Paar den, ik moet er niets van heb ben", zegt hij. Met een knipoog. Honderdjarige plant een rode meidoorn De honderdjarige Tine Van de Waart plant donderdag samen met de burgemeester een rode meidoorn aan de Raamstraat in Zierikzee. Daarbij zijn ook leerlingen van OBS Binnen de Veste uit genodigd. De 100-jarige woont tegenover school. Op haar verjaardag, 2 maart, trakteerde ze de leerlingen. Eén rijstrook dicht op de Brouwersdam Rijkswaterstaat voert van vandaag tot en met donder dag klein onderhoud uit aan de N57 op de Brouwersdam, ter hoogte van Port Zèlande. Daarvoor wordt overdag, van 6 tot 17 uur één rijstrook gesloten. Ook het fietspad gaat dicht. Het verkeer wordt omgeleid over de pa rallelwegen. Open huis bij de Odd Fellows De Odd Fellows in Zierik zee houden dinsdagavond 14 april open huis in hun lo ge aan de St. Domusstraat 51 - 53 in Zierikzee. Zij doen dat in het kader van de lan delijke Odd Fellowweek. Ooit was het niet verstandig bekend te maken lid te zijn van deze groepering. Nu ligt de nadruk op openheid. Vrouw (23) voor krabben opgepakt Een agent die zaterdag pools hoogte nam in een woning aan de Kasteelstraat in Vlis- singen wegens geluidsover last, is gekrabd en beledigd. Een vrouw uit Oost-Sou burg (23) is aangehouden. Na aanbellen bij de woning werden agenten door de vrouw uitgescholden en, na aanhouding, ook gekrabd. Sluise kapster wint internationale prijs Kapster Dieuwertje Prins van Schoonheidsinstituut Natural Beauty uit Sluis heeft zaterdag tweede prij zen voor knippen en sche ren gewonnen tijdens de Barberias International Bar ber Award in Barcelona. Prins (21) moest alleen een kapper van de New York Bar bers voor laten gaan. Fotograaf geeft college over vrijheid Fotograaf Ton Koene geeft op 22 april in 't Beest in Goes een lezing over het thema 'Vrijwaring van Angst". Daar naast zal er een muzikale bij drage worden verzorgd door een aantal jongeren. Burge meester René Verhulst leidt de avond in. Aanvang: 20.00 u., entree gratis. Reserveren: www.vrijheidscolleges.nl. MAANDAG 13 APRIL 2015 Voorzitter Jim Louisse van de WSV Bommenee met op de achtergrond het kommetje waar de ligplaatsen worden aangelegd, foto Dirk-Jan Gjeltema huidige stramavcn afstand palen Door inpoldering in 1401 kwam Sonnemaar verder van zee te lig gen en was een kanaal met haven nodig. In 1715 werd iets ten zuiden van het haventje het gunstiger gele gen Nieuwe Veer aangelegd. Het Nieuwe Veer kreeg in 1838 een aanlegplaats voor het beurt- veer en een spuikom. Halverwege de 19de eeuw kwam daar nog een kade bij. Beurtvaart naar Dordrecht en Rotterdam, la ter ook bieten naar Dinteloord. Rijkswaterstaat dempte het oude haventje in 1967. Bij het Nieuwe Veer werd de spuikom gedempt. Het Nieuwe Veer werd uitgediept en vergroot om de bouw van caissons voor de aanleg van de Brouwersdam mogelijk te maken. Het project Innovation Island voor zag in 2004 in de aanleg van een jachthaven met appartementen en een onderwaterrestaurant. In 2009 ontstond het plan voor een camping en een strandpavil joen aan het Nieuwe Veer. In 2015 wil de WSV Bommenee twintig ligplaatsen aanleggen. 'S-GRAVENPOLDER - De aandacht tij dens de open dag van de Stichting Werkend Trekpaard ging ook zater dag vooral uit naar de stoere vier voeters. Maar een open dag kan niet zonder de antieke landbouw werktuigen waar de dieren voorge spannen worden. Chiel Kloosterman uit Wolphaartsdijk controleert het zaaigoed in de zaai machine. foto Johan van der Heijden ZIERIKZEE SCHARENDIJKE ZIERIKZEE VLISSINGEN BARCELONA GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54