Belgen doen het goed in Nieuwland in barre weersomstandigheden SPORT 49 Van der Gaag wint Ronde van Aruba Twemaal remise voor Provoost Ben Provoost staat na drie ronden in de middenmoot van het NK dammen. De Zeeuwse topspeler speelde dit weekend in Emmeloord twee keer gelijk. Tegen debutant Maarten Linssen kreeg hij zaterdag dankzij een sterke vleugel- aanval wat voordeel, maar zijn tegenstander kon afwik kelen naar een gelijkwaardi ge remise. Ook zijn zondag partij tegen Wim Kalis, die om principiële redenen al eerder was gespeeld, eindig de vreedzaam. Titelhouder Alexander Balja- kin heeft na drie ronden al twee punten voorsprong op zijn concurrenten. Bekerfinalisten volleybal bekend In het Hulster bedrijfsvolley- bal werden de halve finales van de bekercompetitie afge werkt. Bij de eerste klassers stonden Notaris Stolker en Mulan tegenover elkaar en had de loting Van Water schoot aan Progression ge koppeld. Van Waterschoot won met 3-0 en Stolker met 3-1, zodat beide titelkandida ten elkaar in één week tijd voor zowel de competitie als de beker treffen. Bij de tweede klassers wordt de finale een duel tus sen Saman Assurantiën en Henny & Co. Saman versloeg DiDi met 3-0 en Henny & Co deed het zelfde met De Deurzetters. Eremetaal turnsters Voorwaarts Axel Diverse turnsters van CSV Voorwaarts uit Axel waren zaterdag succesvol bij turn- wedstrijden in Wijk en Aal burg. Bij de Pupillen was er goud voor Britt de Feijter en Brons voor Nova Steijaert. Febe Milliau werd vijfde. Bij de junioren veroverde Emma van der Vlist zilver, terwijl Fleur Lucasse brons pakte. Er deden aan de wed strijden 172 turnsters mee. kerk uit Fijnaart deel uitmaakten. „Dat was inderdaad een concur rent minder. In de trainingswed strijden en ook in de wedstrijd had hij veel indruk gemaakt. Voor al van hem had ik behoorlijk wat angst", zei de Kapelse coureur la ter. Immers, Schuit was ook vanaf de start één van de meest actieve ren ners, die mede de wedstrijd aan trekkelijk maakte. De renner uit Oost-Souburg baalde van zijn ma- teriaalpech. „Ik heb een jaar niet aan wedstrijden meegedaan en ik kan het gelukkig weer goed terug oppakken. Het ging steeds vrij lek ker, een paar trainingswedstrij den gewonnen en nu vandaag toch ook weer mee met de juiste ontsnapping maar helaas", reali seerde Schuit zich. Vorig jaar probeerde Jacob Wijns tra het nog bij de KNWU-elite, maar dat leverde geen resultaat op. „Ik had er daardoor op een be paald moment geen zin meer in. Daarom heb ik mijn licentie inge leverd en later heb ik me aangeslo ten bij TMZ. Daar ging het wel aardig", aldus Wijnstra die in Calf- ven zelfs al een overwinning mee pikte. Nu, vroeg in het seizoen, heeft hij die vorm dus nog altijd en zaterdag maakte hij veel in druk met een spurtzege. Van Hoorn werd tweede en Nieuw- kerk derde. TMZ kon terugkijken op een fraaie opening van het seizoen, op de weersomstandigheden na dan. Zo vroeg in het jaar zijn er reeds meer dan 120 licenties, ver deeld over de verschillende catego rieën, uitgereikt en zaterdag ver schenen er in totaal 158 vertrek kers. Daarvan gingen er 46 bij de amateurs van start. Na zijn overwinning op vrijdag met de hengst Aaron in de Inter- medidate I, schalde ook op zater dag het Belgische volkslied uit de speakers van het Hippisch Sport centrum De Kroo voor De Vroe en Aron als winnaars van de Kür op muziek. En later nog een keer na zijn zege met de ruin Eres DL in de Grand Prix Special. Met de overwinning in Grand Prix U25 Kür op muziek (75,875 procent) onderstreepte de pupil van Anky van Grunsven, Jorinde Verwimp uit Wiekevorsel, de op mars van de Belgen in het interna tionale dressuurveld. Jeroen de Vroe liep met de Sir Lux-zoon Eres naar de overwin ning (70,510) In de Grand Prix Special. Bijna twee procent meer dan de de Nederlandse internatio nal Diederik van Silfhout met de hengst Bonzanjo. De Vroe: „Sinds de komst van Sjef Janssen als coach is er de laatste twee jaar een enorme sprong vooruit ge maakt. We beschikken over een goede lichting jonge ruiters, er wordt door eigenaren geïnves teerd in talentvolle paarden en de organisatie staat op de rails." De Vroe heeft zelf ook niet te kla gen over de investeringen van de eigenaren waarvoor hij paarden uitbrengt. „Ik werd acht keer Bel gisch kampioen. Eerlijk verdeeld over Apollo en Paganini. Die zijn nu met pensioen. Maar dankzij een aantal goede sponsors be schik ik nu alweer over meerdere paarden waar ik mee om de prij zen mee kan doen. Eres en Aaron zijn er twee van. Paarden die goed kunnen bewegen en met een enorme inzet. Zij maken veel progressie. Is ook nodig, want de concurrentie in België is groot. Het wordt vechten voor een plaatsje in de nationale ploeg." De Koewachtse Stephanie de Frel kon zaterdag op een goede afslui ting van het CDI terugkijken. In de finale van de Prix St. George stuurde ze de ruin Carstenwaard naar het brons (68,500). „Carsten waard liep super. Vooral de wis sels sprong hij erg goed. Hij groei de in de wedstrijd", vertelde de Het wordt vechten voor een plaatsje in de nationale Belgische ploeg zichtbaar tevreden De Frel. De Ne derlandse international Patrick van der Meer schreef met de mer rie Coco Chanel de wedstrijd op zijn naam. Met Winston onder het zadel liep Stephanie de Frel in de kür op mu ziek Intermediate I naar een fraaie vierde (71,875) plaats. Jeroen de Vroe stuurde met overmacht zijn hengst Aaron naar de zege (75,800). Dinja van Liere en haar merrie Roumanda sloten hun optreden af met brons (71,625 procent in de Grand Prix Freestyle U25. In het slotnummer - Kür op mu ziek Grand Prix - waren de Zwe den oppermachtig. Jenny Larsson eiste met de ruin Zircoon Spring Flower de overwinning (74,825) op. Haar landgenote Marina Matts- son eindigde met de ruin Beek- ham op de tweede plaats (74,100). De Nederlandse Marlies van Baai en en haar Zigeuner DVB eindig de op de derde (73,400) plaats. VLISSINGEN - Souverein van der Gaag heeft zaterdag een opmerke lijke prestatie geleverd. De Vlissin- ger won na vier maanden trainen de Ronde van Aruba, een hard loopwedstrijd over bijna 75 kilo meter op het eiland. Na zeven uur en tien minuten passeerde hij als eerste de eindstreep. Van der Gaag, die als korporaal werkt bij de Korps Marniers op Aruba en er drie jaar woont, zocht contact met Remy Vasseur om hem te helpen bij zijn doel. Dat pakte goed uit. Ondanks de zware omstandigheden haalde Souverein zijn doel: finishen. Dat hij ook nog eerste was, was een mooie bonus. MAANDAG 13 APRIL 2015 EMMELOORD HULST WIJK EN AALBURG - De latere winnaar Jacob Wijnstra, met groene trui en en gele schoenen, meldt zich voorin het peloton, foto Johan van der Heijden door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Bel gen komen er aan. Jaren was de dressuursport bij de zuiderburen een ondergeschoven kindje. Maar dat lijkt verleden tijd. Onder aan voering van de achtvoudige natio nale kampioen Jeroen de Vroe stre den zij in alle rubrieken voorin mee in het sterk bezette internatio nale CDI in Nieuw- en Sint Joos- land. Jeroen de Vroe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49