De Boom worstelt en komt boven Wijnstra zegeviert Rapide wint degradatieduel Team Verbrugge grijpt naast titel en promotie 48 SPORT Tennisteam uit Breskens is te sterk voor Vierhoeven. BRESKENS - Het eerste mixedten- nisteam van De Boskreek ligt op koers voor de titel in de landelijke derde klasse. Vierhoeven werd in Breskens met 6-2 bedwongen. Margot Martens speelde een pri ma partij tegen Margo Wijnen en won met 6-4 6-2. In deze wed strijd ging het hard tegen hard. Ta- hnee van Hoeck uit St. Gil- les-Waes klopte tennislerares Michèle Dane met 6-0 6-2. De Vlaamse tenniste een degelijke partij, terwijl de geroutineerde Dane (45) last had van een tennis- elleboog. Daardoor ging ze niet tot het uiterste en serveerde ze zelfs onderhands. Ruud Martens was weer een klas se apart. De 2-speler drukte het ni veauverschil met Lennart Bol uit in een 6-0 6-o-eindscore. De Bra bander kon in het begin nog enigszins meekomen in de rally's, maar vervolgens werd hij wegge speeld. Martens zou ook moeite loos in de tweede of eerste klasse meekunnen. Remy Scherbeijn was duidelijk te sterk voor de vijftienjarige Bart Dane: 6-1 6-2. De Aardenburger sloeg weer zowel met fore- als backhand keihard met topspin. Captain Rowin Tazelaar, de enige Bressiaander in het team, versloeg samen met Scherbeijn het duo Bol/Dane met twee keer 6-3. Het vrouwendubbel ging echter verrassend naar Vierhoeven. Michèle Dane en Margot Wijnen pakten via 9-7 in de tiebreak van de derde set de winst ten koste van Tahnee van Hoeck en Margot Martens. Van Hoeck was nog maar net van de baan, toen ze alweer aan de Van de zestien partijen hebben we er maar twee verloren bak moest in de tweede mixed, met Tazelaar. Dat speelde haar par ten in de eerste set tegen moeder en zoon Michèle en Bart Dane. Het herstel tekende zich af in het tweede bedrijf, maar uiteindelijk ging het treffen toch met 10-4 in de supertiebreak naar Vierhoeven. In de eerste mixeddubbel haalden Margot Martens en haar broer Ruud met 6-0 6-2 uit tegen Mar got Wijnen/Lennard Bol. Volgende week moet het team uit Breskens aantreden in en tegen Roosendaal. „Van de zestien par tijen hebben we er maar twee ver loren. Wat dat betreft liggen we prima op koers voor de titel. Daar staat tegenover dat we tot dusver re tegen twee mindere teams heb ben gespeeld. Bovendien kan Ruud Martens bij ons twee keer niet meedoen vanwege competi tie in België", aldus Rowin Taze laar. In de vierde klasse mixed ver sloeg Tiola in IJzendijke met 5-3 De Boskreek 2. In de hoofdklasse voor vrouwen speelde TC Drive in Breda ver dienstelijk met 3-3 gelijk tegen TV Markant. De Geslootene Boom-Jacobs Mannenmode 4-4: De druk en de kwaliteit waren omgekeerd evenredig. De druk was immens voor beide teams omdat één van hen moest degraderen. De thuis ploeg was dankzij de zege vorige week in de voordelige positie ge komen dat een gelijkspel genoeg zou zijn. De bezoekers moesten winnen. De thuisspelers slaagden. Rien Sandrini verloor met twee punten verschil, maar Benny Vis ser won met één punt. De enige goede partij ging voor Robert Ste- vendaal verloren, maar Dirk Smet maakte de stand weer gelijk. Teamcaptain Rob Duitemeyer: „We halen opgelucht adem en spiegelen ons aan 't Bierwinkeltje dat vorig jaar debuteerde en maar net degradatie ontliep. Dit jaar werden zij derde. Dat wordt vol gend seizoen ook ons streven." 't Bierwinkeltje-Veilingzicht 8-0: De Terneuzenaren sloten een voortreffelijk seizoen af met een klinkende overwinning. Het team eindigde op de derde plaats. Met name kopman René Kuczorra, die elf van zijn twaalf wedstrijden won en Michael Vink die negen keer won, zorgden voor de mees te punten. Ondanks die omstandigheden werd het een aantrekkelijke titel strijd die uiteindelijk gewonnen werd door de uiterst actieve Jacob Wijnstra die een paar ronden voor het einde zag dat concurrent Jacques Schuit door pech werd uit geschakeld. Natuurlijk had Jacob Wijnstra ge zien dat Jacques Schuit door ma- taeriaalpech was weggevallen in die kopgroep van vier, waarvan ook Rotterdammer Elmar van Hoorn en triatleet Wim Nieuw- De Sluiskilse formatie won zijn thuiswedstrijd met 6-2 van A.J. Biljarts/v.d. Sanden uit Hilvaren- beek, maar het mocht niet meer baten omdat Aardexpress met 8-0 won van MCR. Vreemd genoeg werd laatstgenoemde wedstrijd een dag eerder gespeeld dan die in Sluiskil. De KNBB heeft kenne lijk geen boodschap aan spanning en aantrekkelijkheid voor publiek en spelers. Normaliter stond er in beide locaties veel op het spel, maar de wedstrijd van zondag werd van alle spanning ontdaan door de uitslag in Oss. Berry Dallinga was heel stellig na het missen van de titel: „Als we het hele seizoen volledig hadden kunnen spelen waren we al kam pioen geweest en was de wed strijd van vandaag niet meer be langrijk. Nu kwam het er wel op aan, maar door de gang van zaken was het voor ons publiek niet leuk meer." In dubbel opzicht was dat het ge val geweest want er was 'schoon volk' op de tribune zouden ze in België zeggen. Adri Meertens, van Garage Verbrugge en hoofdspon sor was prominent aanwezig en werd na afloop gehuldigd en be dankt voor zijn jarenlange steun aan het team. Meertens heeft al aangegeven te stoppen en het team zal volgend seizoen onder een ander vaandel verdergaan. Vrouwen, tweede klasse. Rapi- de-Noordwijk 4-3 (4-0): Een veel beter Rapide had in de eerste helft geen kind aan Noordwijk. De zeer productieve Tatsjana van den Eynde scoorde in die periode een puntgave hattrick. De vierde treffer kwam via fraai samenspel en goed voorbereidend werk van Laurien Cleijman tot stand. Dat doelpunt werd gescoord door Stephanie van Haperen. Binnen vier minuten na de hervatting stond Rapide weer met beide be nen op de grond. In dat tijdsbe stek kwam Noordwijk terug tot 4-2. Rapide bleef eveneens gevaar lijk maar verzuimde te scoren. Daardoor werd het nog angstig spannend toen het een kwartier voor tijd 4-3 werd. Vierde klasse. Gilze-Rijen-Olym- pia 0-2 (0-1): Ondanks de arbitra le leiding bleef een geconcen treerd spelend Olympia bij de les en het liet zich niet verleiden tot reacties. De bezoeksters hadden het beste van het spel en drukten dat in de 22e minuut uit in de 0-1 via Desiree Muller. In de tweede helft oefende de thuisploeg wel druk uit, maar kon nauwelijks ge vaarlijk worden. In de omschake- ling besliste Simone Twisk kort voor tijd het duel: 0-2. Mannen, vierde klasse Gil- ze-Rijen-Olympia 4-5 (2-2): Olympia was de betere ploeg, maar liet verdedigend wel wat steekjes vallen. Douwe Boer booms bezorgde Olympia tot twee keer toe de leiding, maar de thuisploeg had steeds een ant woord. Na rust werd het zelfs 3-2. Daarna trok Olympia de winst naar zich toe. Sander Vermeeren zorgde voor 3-3, Tim Boerbooms voor 3-4 en Gijs Schueler drie mi nuten voor tijd de 3-5. In de slot minuut werd het nog 4-5. Teteringen-Rapide 2-2 (2-0): Een goed gestart Rapide liet enkele kansen onbenut. Naarmate het duel vorderde werd Teteringen sterker. Dat resulteerde na een kwartier in 1-0 en op slag van rust 2-0. Rapide toonde veerkracht en kwam in de tweede helft via twee keer Maxime Postop2-2. De Boskreek ligt op koers voor titel door Henk van de Voorde Rowin Tazelaar door Joop van den Oudenhoven SAS VAN CENT - De driebanders van De Geslootene Boom zijn er in geslaagd zich te handhaven in de derde divisie, dankzij een remise te gen Jacobs Mannenmode. door Wim de Vos KAPELLE - Het was bar en boos, za terdagmiddag in de Willem Anna- polder bij Kapelle. In weinig toeris tische weersomstandigheden (veel regen en harde windstoten) stre den daar de renners om het kam pioenschap van TMZ. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Gara ge Verbrugge Hyundai eindigden na de slotronde van poule A in de eerste divisie weliswaar puntgelijk met Aardexpress uit Oss, maar moest op partijsaldo de titel aan de Brabanders laten. door Peter Snelders HULST - In een knotsgekke hockey wedstrijd won het vrouwenteam van Rapide met 4-3 van mede-de gradatiekandidaat Noordwijk. Bij de doelwisseling leek het duel bij een voorsprong van 4-0 gespeeld. Toch moest Rapide nog zeer diep gaan om de winst veilig te stellen. De hockeysters van Ra pide hebben nu vier punten voorsprong op de nummer voorlaatst, Noordwijk. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48