'li Even slikken en weer doorgaan Ricardo van Trappen beloont dadendrang Steen i. SPORT 45 lUCtOR .Tiïi fi spelers achter de doellijn. Het kwam in een hectische slotfase alsnog goed voor HVV. Zegers heeft na de winterstop zijn ploeg goed op de rails. HVV is vanuit de gevarenzone opge klommen naar een plaats in de middenmoot. „We hebben met zes overwinningen uit de laatste negen duels uitstekend gepres teerd." Bij de zondag-tweedeklas ser moet men rekening houden met het vertrek van Van den Berg en Mac Taggart, die allebei in Bra bant wonen. Ook Sulmon zal HVV zo goed als zeker verruilen voor de Belgische club Kemzeke. „Eerst het seizoen mooi afsluiten, want HW blijft mijn clubje", ver zekerde matchwinnaar Van den Berg. Volgende week wacht De Dijk, na gistermiddag nummer drie op de ranglijst met twee punten achter stand op Vlissingen. „We konden nog één keer verliezen", wist ook Pennings. Die hulplijn moest zijn ploeg noodgedwongen gisteren al raadplegen, al had het er de eerste 45 minuten alle schijn van dat het een gemakkelijke middag zou worden voor de Walcherse hoofd klasser. Al in de vijfde minuut zet te Geraldi Geerman de bezoekers op voorsprong. De jonge linksbuiten, die zich de laatste maanden met goede optre dens tot een vaste kracht in de ba siself werkte, wipte de bal al hoog houdend over verdediger Teun Mulder en speelde op die manier ook de doelman uit. Het binnen- tikken van de bal was door die kunstzinnige voorbereiding een formaliteit. Tien minuten later til de clubtopscorer Josimar Pattina- ma de voorsprong naar twee doel punten. Centrale verdediger Joost de Kubber zag de loopactie van de spits en stuurde hem met een lange bal de diepte in. Pattinama liet de bal stuiten en volleerde daarna de 0-2 op het sco rebord. „Na die twee doelpunten zag je iets ontstaan wat ons in de tweede helft opbrak", meende Pennings. „We konden geen bal bezit houden." Quick speelde die troef in de tweede helft goed uit, met twee aanvallende middenvelders waar de positiegenoten bij Vlissingen moeilijk grip op konden krijgen. „Normaal gesproken kunnen we nog het een en ander compense ren door er hard voor te werken, maar dat lukte nu niet", onder vond een moegestreden Thomas Ragut. „De tegenstander was ge woon beter en dan heb ik er ook wel vrede mee dat we deze wed strijd verliezen." Dat liet de centrale middenvelder in het veld absoluut niet merken. Hij werkte en sleurde - 'Ik ben wel tachtigduizend keer kapot ge gaan' - maar ook hij kwam te laat bij de, volgens Pennings, 'klassie ke 4-4-2-doelpunten' van Frank van der Heijden, Sjoerd van der Kolk en Steven de Kruijf. Met de pijntjes aan zijn knie en enkel in het achterhoofd is de kans aanwe zig dat Ragut het duel met Halste ren, in de kwartfinale van de dis trictsbeker, morgen laat schieten. „Natuurlijk wil ik ook met deze gasten om de Amstel Cup spelen. Maar ik ben 34, kan ik dan nog drie wedstrijden in een week voet ballen? Bij mij draait het om de zondag, nu alweer om komende zondag. Ik wil kampioen worden, en dat kan met deze selectie." KARAKTERISTIEK Corn Boys-Sluiskil 3-0: De ploe gen waren voor rust aan elkaar ge waagd, maar Sebastiaan de Meijer zette de thuisploeg kort voor rust op 1-0. Na de hervatting eigenlijk eenzelfde spelbeeld. Twee fouten in de Sluiskil-gelederen werden door de Sasse thuisploeg benut om naar een ruime overwinning af te wikkelen. Marciano de Grae- ve en Rick Klasen waren de doel puntenmakers. Biervliet-Koewacht 3-0: Een overwinning voor de thuisploeg waarop niets af te dingen viel. Biervliet creëerde veel kansen en gaf zelf niks weg. Erik Adam zette Biervliet op voorsprong: 1-0. Geof frey de Haan verdubbelde de mar ge (2-0), waarna Tim Bogaart na een fraaie pass van Dennis van Leeuwen voor de mooiste treffer van de middag zorgde en de eind stand op 3-0 bepaalde. Schoondijke-IJzendijke 3-3: Een terechte remise in deze derby, waarin Schoondijke verrassend door Nordin Zaha op voorsprong kwam en in de laatste twintig mi nuten een 3-1-achterstand ophaal de. Lodewijk van Keeken tekende voor de gelijkmaker, waarna Joël van Overloop uit een vrije trap IJ- zendijke nog voor rust op 1-2 zet te. Toen Dwight van Hulle uit een strafschop voor 1-3 had ge zorgd, leken de kaarten geschud. Nordin Zaha zorgde met nog eens twee treffers voor het gelijkspel. Luctor'88-Oostburg 4-2: De wed strijd was bij de rust al gespeeld, omdat Luctor'88 met 4-0 leidde. De veel fellere thuisploeg speelde bij vlagen oogstrelend voetbal en liet Oostburg alle hoeken van het veld zien. Jeroen Kedde tekende op aangeven van Rutger van Ros- sum voor 1-0 en niet veel later na een individuele actie voor 2-0. Van Rossum schoot met een vol ley de 3-0 binnen, waarna Yan- nick Rentmeester een aanval over meerdere schijven tot 4-0 promo veerde. Na de hervatting verzacht ten Alexander du Fossé en Arjen Versluijs de pijn voor Oostburg. Vogelwaarde-Hontenisse 1-1: Met een gelijkspel hadden beide ploegen in deze burenruzie vrede. Geen hoogstaand voetbal, wel veel inzetVoor de rust had Hon- tenisse een overwicht en be zweek Vogelwaarde onder de druk, toen Dennis Malcontent voor 0-1 zorgde. In de tweede helft kwam de thuisploeg goed uit de startblokken. Jorian van de Bergen tekende voor de gelijkma ker: 1-1. Daarna werd de strijd grimmiger en kregen beide ploe gen kansen. Gescoord werd er niet meer. Zeeland Sport-Patrijzen 1-1: Kop loper Patrijzen kwam met de schrik vrij. De bezoekers troffen een goed spelend Zeeland Sport, dat qua veldspel beter was en pech had in de afwerking. De Vlis- singers raakten twee keer de paal en zagen hoe een inzet van de doellijn werd weggewerkt. Roy Haerkens zette Patrijzen na rust op voorsprong, toen hij een vrije trap in de verre hoek binnen schoot: 0-1. Invaller Wouter van Belzen zorgde in de slotfase voor de verdiende gelijkmaker: 1-1. Aardenburg-Steen 1-2: De bezoe kers waren meer in balbezit, maar werden halverwege de eerste helft tot de achtervolging gedwon gen door een doelpunt van John Paridaen: 1-0. Niet veel later schoot Robin Goense met een fraai schot van grote afstand de 1-1 binnen. In de tweede helft was het een spel van kat en muis. Aar denburg verdedigde met man en macht, maar moest toestaan dat Ricardo van Trappen vier minu ten voor tijd voor 1-2 zorgde. MAANDAG 13 APRIL 2015 langste adem Marnix van Sonsbeek (rechts) speelde gisteren een puike partij tegen 't Zand, maar miste best veel kansen. foto Peter Nicolai door Mitchell Minnaard DEN HAAG - Johan Cruijff zei het ooit treffend: 'Voetbal is een sim pel spelletje, maar simpel voetbal len is o zo moeilijk'. Quick bewees gisteren het gelijk van het eerste zinsdeel. Drie keer zochten de vleu gelspelers van de ploeg uit Den Haag de achterlijn op, legden ze het balletje terug naar het vijfme- tergebied en drie keer was het raak: 3-2. Trainer Ruud Pennings bleef rustig. „Iedere keer als wij kunnen uitlopen op de concurren tie, gaat het mis, maar ik denk dat deze wedstrijd positief zal uitwer ken richting volgende week." Quick - Vlissingen 3-2 (0-2). 5. Ge raldi Geerman 0-1,15. Josimar Pat tinama 0-2, 56. Frank van der Heij den 1-2, 72. Sjoerd van der Kolk 2-2, 80. Steven de Kruijf 3-2. Scheidsrechter: A. Wiemer (Capel- le aan den IJssel). Gele kaart: Teun Mulder, Sjoerd van der Kolk (Quick), Thomas Ragut (Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 320. Vlissingen: Joan van Belzen; Quin- cy Gooding, Milton Roemeratoe, Joost de Kubber, Roycel James (71. Khalid El Hattach); Etienne Mallie, Raymond Wolff (78. Saïd Bouzambou), Thomas Ragut, Ge raldi Geerman (76. Hoessein Bou zambou); Josimar Pattinama, Ab- doe Abdenbi. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Zeeland Sport snoep te leider Patrijzen in de vierde klas se A van het zondagvoetbal punten af: 1-1. Steen profiteerde door een laat totstandgekomen zege in Aar denburg (2-1) 3 Voor de tweede keer dit seizoen scoor de Nordin Zaha drie keer voor Schoon dijke. Vorige keer tegen Biervliet was het niet genoeg voor de winst (4-3-verlies), nu weer niet (3-3).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45