zaken in Manchester-derby 44 Jasmien en Jeanine zijn absoluut twee potentiële kandidaten voor het EK 44 Elke keer als ik 'oma' meeneem naar een wedstrijd leeft ze helemaal op 44 Ik ben tevreden. We maakten wel een paar kleine foutjes, maar dat hou je altijd wel SPORT 43 in Nieuwland. Dat belette Dinja van Liere echter niet om bij die se nioren, in de categorie U25, een mooie kür te rijden. Achter de rug van de naar buiten kijkende Bartels lipe de Goese amazone in de binnenring haar proef. Met Hexagons Roumanda is Van Liere het enige Nederlandse A-kaderlid in de U25. Na een eerdere eerste en vierde plaats op donderdag en vrijdag veroverde zij zaterdag de derde plek. Achter de Belgische Anky van Grunsven-pupil Jorin- de Verwimp en de Deense Ca- thrine Dufour eindigde Van Liere met een score van 71.625 nog net op het podium. „Ik ben er heel blij mee", liet Van Liere na afloop weten. „Rouman da is inmiddels zeventien, maar el ke keer als ik 'oma' meeneem naar een wedstrijd leeft ze hele maal op. Ze heeft er nog zoveel plezier in en vindt het nog zo leuk om belangrijk te zijn. Rou manda doet dan verschrikkelijk haar best." Van Gaal hield nog een kleine slag om de arm, maar de kans be stond dat de manager de overwin ning ging vieren bij Wing's, zijn favoriete Chinese restaurant aan Lincoln Square, in het centrum. „Als je wint, kan je gaan", vertel de hij. „Als je verliest, zeggen de fans: 'Wat doet meneer Louis van Gaal? Verliezen en naar het beste restaurant van Manchester gaan?' Nu kan het. Misschien ga ik." Zijn goede luim viel te begrijpen. De winst op City betekende dat zijn opdracht om United in zijn eerste seizoen terug te brengen naar de Champions League bijna niet meer kan mislukken. De club staat stevig op de derde plaats en hoeft slechts één punt toe te ge ven op nummer twee Arsenal. De ploeg uit Londen komt nog op be zoek op Old Trafford. De atmosfeer in het stadion kon haast niet beter. De Stretford End, het meest vocale deel, juichte zo hard dat het leek alsof een straal vliegtuig door de geluidsbarrière ging. Van Gaal kon de reden ra den. „In het begin van het sei zoen was het niet zo leuk om een fan van United te zijn", stelde hij. „Deze week kunnen ze met de borst vooruit lopen en zeggen dat wij dit jaar het beste team van de stad zijn." Van Gaal refereerde aan de moei zame start. City, nog altijd de re gerend kampioen van Engeland, heeft een omgekeerde weg bewan deld. De 'Noisy Neighbours', zo als Alex Ferguson hen denigre rend noemde, maakten een vrije val. Het team begon 2015 als ge deeld koploper. Inmiddels mag het blij zijn als het niet uit de top- vier kukelt. Aanvoerder Vincent Kompany gaf de Uefa de schuld van de ineenstorting. City zou het slachtoffer zijn van Financial Fair Play (FFP). Het systeem, in het leven geroepen om clubs te behoeden voor een faillissement, klopte volgens de Belg niet. FFP helpt de gevestigde orde in het za del te blijven. Waarom had City, schuldenvrij, dit jaar anders straf gekregen en United, 400 miljoen pond in het rood, niet? De insi nuaties van Kompany gaven de derby extra kleur, maar sneden weinig hout. City-trainer Pellegri ni wacht vrijwel zeker ontslag na het seizoen. Van Gaal voelde zich een stuk lekkerder. Hij maakte zich op voor een avondje Chinees. Vrees voor opdringerige fans hoef de hij niet te hebben, het vijfster renrestaurant laat geen mensen in voetbalkloffie toe. PELLE SCOORT WEER EENS VOOR SOUTHAMPTON MAANDAG 13 APRIL 2015 Tineke Bartels-De Vries Dinja van Liere Juniore Zoey de Booij uit Axel in actie met Wodan. foto Lex de Meester Zoë de Booij door Geert Langendorff MANCHESTER - Manchester United maakte gisteren op Old Trafford een eind aan de hegemonie van stadgenoot City in derby's. Na vier opeenvolgende nederlagen tegen de rivaal stelde de ploeg van Louis van Gaal in de stromende regen or de op zaken (4-2). Door de zege kan United rechtstreeks kwalifica tie voor de Champions League nau welijks meer ontgaan. Graziano Pellè droeg zaterdag met een doelpunt bij aan een thuiszege van Sout hampton op Huil City (2-0). Hij tekende voor de tweede treffer van het elftal van trainer Ronald Koeman. Pellè scoorde voor het eerst sinds 20 december voor Southampton. „Ik ben blij voor hem"', rea geerde Koeman. „Ik hoop dat Pellè veel vertrouwen krijgt van dat doelpunt." Dick Advocaat ging hard onderuit met Sunderland. De Hagenaar zag zijn ploeg voor eigen publiek verliezen van Crystal Palace (1-4). Sunderland boekte vorige week nog een luid bejubelde zege op Newcastle United (1 -0). Dat was de eerste zege onder Advo caat, die zijn nieuwe club in de Premier League moet houden. Club Brugge liet zich zaterdag verrassen door Kortrijk. De leider van de play-offs om de landstitel ging met 2-0 onderuit. De eindstand stond na achttien minuten al op het scorebord. Ruud Vormer en Ste- fano Denswil speelden de hele wedstrijd voor Club Brugge. Denswil veroorzaakte een strafschop. Anderlecht verzuimde een dag later de koppositie te pakken. De re gerend kampioen verloor de uitwedstrijd bij Standard Luik met 3-1. Bram Nuytinck werd na zeventig minuten gewisseld bij Anderlecht. Bas Dost (foto) mag de laatste weken dan niet scoren voor VfL Wolfs burg, waardevol is de Nederlander ook als aangever. De spits gaf in het duel van zijn ploeg met Hamburger SV de assist bij beide doel punten van Wolfsburg. De nummer twee van de Bundesliga won met 2-0. Voor HSV, waar Rafael van der Vaart het eerste uur speelde, ne men de degradatiezorgen verder toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43