Terneuzense Boys strandt in slotfase bij MZC'11 Axel loopt de eerste schade op SPORT 41 topklasse niet. Het was alweer zijn dertien de competitietreffer dit seizoen. Een minuut later lag de bal na een hoekschop vanaf rechts ech ter alweer aan de andere kant van het veld in het doel. „Daarna zag je dat Kozakken Boys gewoon niet wilde verliezen", merkte trai ner Kenny Verhoene op. „Dat leek ook de instelling waarmee ze hier naartoe waren gekomen." Kozakken Boys zag nummer twee Spakenburg door het gelijke spel tot vier punten naderen, terwijl Hoek (32 punten) juist naar een verschil van vier punten uitliep op nummer dertien ONS Boso Sneek. Met nog drie wedstrijden op het programma is het echte re kenwerk nu begonnen. Verhoene: „Voor het begin van de competitie zeiden we dat we 35 punten nodig zouden hebben om erin te blijven. Dan hebben we nu nog drie punten nodig. Het is zaak om die te pakken en alles in eigen hand te houden." De Zeeuws-Vlamingen nemen het achtereenvolgens op tegen Ca- pelle, HHC Hardenberg en IJssel- meervogels. Drie ploegen die ranglijsttechnisch nergens meer op hopen en nergens meer voor vrezen. Sneek moet het daarente gen nog opnemen tegen Sparta Nijkerk (nummer 14), FC Lisse (10) en SC Genemuiden (15). „Die gaan ze sowieso niet alle drie win nen", meent Siereveld. „Daarom denk ik ook dat we nog een drie punter nodig hebben. En dat moet kunnen. Dit seizoen begon nen we misschien wat naïef, om dat we dachten dat wij onze te genstander steeds weer de wil op moesten leggen. Nu doen we dat wat gedoseerder. Als we niet kun nen domineren, bouwen we op onze organisatie. Dat gaat goed, omdat we tegenwoordig wat meer man achter de bal houden." De Hoek-captain nam alvast een voorschot op de conclusie van de analyse van het seizoen 2014/2025. „Dan zijn we misschien net op tijd op gang gekomen." WC'68-Oostkapelle o-i: WC'68 had voor rust de nodige pech, want eerst raakte Dave den Boef de paal en daarna kopte Piet de Graaf op de lat. Na de pauze was Oostkapelle de betere ploeg. In de 56e minuut zorgde Arjen Patten- ier met zijn treffer voor de crucia le zege voor de ploeg van trainer Harro Hazelaar. Oostkapelle neemt door de zege afstand van de onderste vier plaatsen. De Meeuwen-Arnemuiden 2-3: Bastiaan Grootjans opende in de 26e minuut de score, maar uit een corner van Menno de Nooijer kop te Kees Boogaard zijn ploeg naar de 1-1. In de 58e minuut kwam Ar- nemuiden, na een lob van Mi chael Moerings, op voorsprong en dertien minuten later hielp Leon van Belzen II zijn ploeg aan de 1-3. In blessuretijd deed Pieter Roelse nog wat terug. Zwaluwe-SSV'65 1-1: Voor rust werd er niet gescoord in Lage Zwaluwe. In de pauze bleef SSV-doelman Luuk van Gilst met een blessure aan zijn bovenbeen achter. Hij werd vervangen door Bennie de Looff. Kort na het be gin van de tweede helft verzuim- de Richard Schouten om alleen voor de doelman SSV65 op 0-1 te zetten, maar via Dennis Weijers kwam die voorsprong er na tach tig minuten alsnog. In de laatste minuut van de blessuretijd gaf SSV65 de winst uit handen, toen Gijs van der Maden 1-1 maakte. MZC'11-Terneuzense Boys 2-1: Op aangeven van Lars Holm zette Ramon Janson de Zierikzeese ploeg op 1-0. Via Ingmar Quist, Dennis Dekker en Martijn van Grunsven kreeg MZC'11 daarna kansen om verder uit te lopen. Na de rust kwam de ploeg van Alexander van Keulen, volgend seizoen als trainer actief bij MZC'tt, via Sander Overbeeke in de 73e minuut op 1-1. MZC'11 richtte zich weer op, ging op jacht naar de zege en vond die vlak voor tijd toen Quist met links een inzet in de hoek krulde. Tholense Boys-Dauwendaele 1-1: Na twintig minuten kwam Tholense Boys door een eigen doelpunt van Mart de Kroo, die verkeerd terugspeelde op zijn doelman, op een i-o-voorsprong. Voor rust waren de gastheren be ter, maar na de pauze pakte Dau- wendaele het initiatief. In de 69e minuut profiteerde Peter van Gor- sel van een uitglijder van doel man Ibrahim El Jilali en dat bete kende de 1-1. Bruse Boys-GPC Vlissingen 1-0: GPC Vlissingen loerde tegen de koploper vanaf minuut één op een snelle uitbraak, terwijl de thuisploeg het spel maakte. Dat re sulteerde in kansjes en kansen voor de paars-witten, maar niet di rect in doelpunten. Het duel leek op de brilstand af te stevenen tot dat Van den Berge in de derde mi nuut van de blessuretijd de bal in de verre hoek tegen het net schoot. „En dan gaat het shirt uit", glimlachte hij na afloop. „Op het moment dat ik hem raakte voelde ik al dat hij er in zou gaan." VLISSINGEN - FC Axel liep in het 21e competitieduel, uit bij Walche ren, door een t-i-gelijkspel de eer ste averij van het seizoen op. Mor genavond heeft de equipe van trai ner Kees Westerweele, thuis te gen Nieuwdorp, aan een gelijk spel genoeg om kampioen te wor den in de derde klasse A. Wemel- dinge is na de 4-1-thuisnederlaag tegen VCK gedegradeerd. Walcheren-FC Axel x-i: „Een punt voor ons was verdiend", vond René van Herpen. De trai ner van Walcheren zag dat FC Axel na twee minuten via Danny Aarnoutse aan de 0-1 kwam. Daar na miste FC Axel een paar grote kansen, maar naarmate het duel vorderde werd Walcheren ook ge vaarlijk. In de zeventigste minuut nam Kevin de Brabander een vrije trap en gaf Steve Schalkwijk het laatste tikje: 1-1. Daarna claim de Walcheren nog een penalty en drong FC Axel in de slotfase nog aan. „Het was stil in onze kleedka mer. De jongens zijn niet gewend om niet te winnen", aldus Axel-trainer Kees Westerweele. Domburg-De Noormannen 1-0 (0-0). Jimmy Bastiaanse 1-0. Kapelle-Veere (2-1). Robin de Rijke 0-1Jasper Vink 1 -1Marco den Deur waarder 2-1. MAANDAG 13 APRIL 2015 Gert-Jan van Leiden waagt kort voor het einde van de wedstrijd een doelpoging met het hoofd. Zijn inzet miste doel, waardoor Hoek tegen koploper Ko zakken Boys op 1-1 afsloot, foto Peter Nicolai door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Het seizoen van Ter neuzense Boys is als een nacht kaars aan het uitgaan. De 2-1-ne derlaag tegen MZC'11 maakte een vervolg in de nacompetitie een kansloze affaire. Pas in blessuretijd zorgde Ingmar Quist voor de Schouwse zege en Zeeuws-Vlaams- ae nederlaag. Bruse Boys kwam dichter bij de titel door en 1-0-ze- ge op GPC Vlissingen. Terneuzense Boys heeft nog vijf duels voor de boeg. Morgen avond speelt de ploeg thuis tegen WC'68. 5 Ajax AFC - GVVV 3-3 (2-0). 11Seedorf 1 -0, 14. Abdulrahman 2-0, 65. Oostinjen 2-1, 89. De Leeuw 2-2, 90. Oostinjen 2-3, 90+1. Ron- day 3-3. Scheidsrechter: Karremans. Gele kaart: Adnane, Grot (GVW). Aantal toeschou wers: 250. Spakenburg - HHC 5-1 (1-1). 13. Penterman 0-1, 31. Tol 1-1, 78. Tol 2-1, 85. Tol 3-1, 90. Van de Groep 4-1. Scheidsrechter: Serik. Aan tal toeschouwers: 1.600. Sparta Nijkerk - IJsselmeervogels 1-2 (0-0). 54. Van de Laar 0-1, 88. Pinar 0-2, 90. Ter- voert 1-2. Scheidsrechter: Bekebrede. Rode kaart: 52. Krux (Sparta Nijkerk). Gele kaart: Sa- hadewsing (Sparta Nijkerk), Ahahaoui, Celen (IJsselmeervogels). Aantal toeschouwers: 1.450. SC Genemuiden - Excelsior M. 2-3 (0-1). 21. Smith 0-1, 50. Furtado 0-2, 53. Furtado 0-3, 78. Van der Kolk 1-3, 90. Korf 2-3. Scheids rechter: Van Herk. Rode kaart: 68. S.Visscher (SC Genemuiden). Gele kaart: Van der Kolk (SC Genemuiden), Van der Ende, Furtado (Ex celsior M.). Aantal toeschouwers: 950. Barendrecht - Rijnsburgse Boys 0-0. Scheids rechter: Prooi. Gele kaart: Isoufi (Barendrecht). Aantal toeschouwers: 500. FC Lisse - Capelle 1-0 (0-0). 66. Fokkema 1-0. Scheidsrechter: Bronsvoort. Aantal toe schouwers: 500. Scheveningen - ONS Boso Sneek 5-0 (1-0). 1. Goeman 1-0, 46. Maayen 2-0, 58. Resodi- hardjo 3-0, 73. Ros 4-0, 90. Peters 5-0. Scheidsrechter: Van den Heuvel. Gele kaart: Maayen (Scheveningen), A. De Boer, H. De Boer (ONS Boso Sneek). Aantal toeschouwers: 750. MZVC-Nieuwland 3-2 (2-1). André Goedhart 0-1 en 2-2, Patrick Joossens 1 -1Jeremy van Aalst 2-1Kevin Krie- ger 3-2. Serooskerke-Nieuwdorp 0-0. Wemeldinge-VCK 1-4 (1-3). Henk Kesteloo 0-1, Erik Goudt 0-2, Stefan Wielemaker 0-3, Dave Schipper 1-3, Jacob Jobse 1-4. Yerseke-'s-Heer Arendskerke 2-1 (1-0). Arjen de Koeijer 1-0 en 2-0, Michiel Bouwman 2-1. Na twinig overwinningen verspeelde FC Axel zater dag de eerste punten tegen Walcheren (1-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41