Kloetinge ruikt zwarte rozen 'Waardeloos' Goes Voetbalsters van IJzendijke doen steelt punt in extremis zichzelf tekort tegen Smerdiek 40 SPORT TOPKLASSE Hoek-verdediger Giovanni Siereveld is honderd euro rijker, maar twee punten armer na 1-1-gelijkspel. Rekenen kunnen ze goed in Kloe tinge. Sinds de winterstop reken de de club zich na bijna elke ne derlaag nog een beetje rijk, als de concurrenten ook steken hadden laten vallen. Die vlieger gaat in middels niet meer op. De grootste concurrenten - XerxesDZB, Smits- hoek en SHO - draaien momen teel bovenin mee in de derde pe riode... Kloetinge mag de handen dicht knijpen als het aan het einde van de rit de nacompetitie nog haalt. Welke andere conclusie kun je trekken op basis van de feiten? Om nog enige kans te hebben moet Kloetinge twee of drie van zijn laatste vier wedstrijden win nen. Maar hoe realistisch is dat voor een ploeg die zeven van zijn laatste acht duels verloor? KARAKTERISTIEK Trainer Diederik Hiensch houdt hoop. Zelfs om de nacompetitie te ontlopen. „Maar als het moet, dan moet het." Dat moet hij na tuurlijk ook zeggen als trainer. Maar op basis van de prestaties op het veld zal ook hij de nodige twij fels hebben. De kwalitatieve ar moe werd zaterdag zowel voorin als achterin weer eens bevestigd. Na vijftig tellen was Michel Maas kant al onbarmhartig in de fout gegaan. Hij raakte de bal maar half, waardoor Harry Zwarthoed ermee vandoor kon. Diens voor zet werd hard door Yordi Teijsse achter doelman Jaco van der Schee geschoten (o-i). Kloetinge is het seizoen begon nen met dergelijke opzichtige de fensieve flaters en gaat er ook mee afsluiten. De kans op verdedigende fouten is ook zo groot, omdat Kloetinge voorin nauwelijks een bal kan vasthouden. Symptomatisch daar voor was zaterdag dat Kloetinge in de eerste helft welgeteld één balcontact had in het strafschop gebied van Quick Boys. Dat was meteen een contact met allure, want Mark Schuit soleerde kort voor rust naar de totaal onver wachte ï-i. De maximale vechtbereidheid maakt dat geen enkele ploeg op z'n sloffen wint van Kloetinge. Een ander wapen zijn de stan daardsituaties. Daaruit kwam Kloetinge zaterdag kort na rust warempel op 2-1. Uit een corner kwam de bal bij Daan Esser te recht, die met links raak schoot. Maar die twee wapens volstaan niet om mee te draaien in de hoofdklasse. Drie minuten later stond het al weer 2-2. Een indraaiende vrije trap werd doeltreffend geschampt door Tommy Bekooij. En weer drie minuten later was het al 2-3. Maaskant tekende opnieuw voor een defensieve misser en Harry Zwarthoed schoot droog raak. Hij zorgde een kwartier voor tijd ook voor 2-4, waarna Yves Nyemb de eindstand in blessuretijd een spannend aanzien gaf. HOEK - Kort nadat de bal vanaf de rand van het strafschopgebied van Hoek van de voet van Wesley Pollemans is vertrokken richting de rechterhoek, en de verdediger de bezoekers uit Werkendam met dat schot een punt (1-1) bezorgt, komt er rond de middencirkel een mini-debat op gang tussen Hoek-aanvoerder Giovanni Siere- KARAKTERISTIEK veld en Kozakken Boys-aanvaller Sjoerd van der Waal. Discussie punt: ging er nou wel of niet een handsbal van Van der Waal aan dat doelpunt vooraf? „Ik zei: 'Sjoerd, die bal kwam eerst op je arm'. Hij zei dat dat niet zo was", reconstrueert Siere veld na de wedstrijd. „Ik ken hem al langer, heb al vaker tegen hem gespeeld. 'Wil je erom wedden?', vroeg hij. 'Ik zet er een meier (honderd euro) op. Als we de vide obeelden hebben bekeken en jij gelijk hebt, stort ik het bedrag op je rekening'." Het bestuderen van de filmbeel den van Kozakken Boys TV leert dat Van der Waal de bal inder daad met zijn arm toucheert, voor dat Pollemans tekent voor de ï-i-eindstand. Siereveld: „Dat is echt geen bal op de borst." Siereveld is in principe honderd euro rijker, maar met Hoek is hij twee punten armer. Want Hoek was de ploeg die - op basis van de tweede helft - nog een doelpunt had verdiend. „Maar ik denk dat we wel tevreden mogen zijn met een gelijkspel tegen de koploper van de topklasse", haast Siereveld zich te zeggen. „Om er maar een cliché bij te pak ken: vooraf teken je hiervoor. Als je naar de kansen kijkt, had er misschien nog wel iets meer in ge zeten, ja." Want in de tweede helft - waar Kozakken Boys TV door het slechte weer overigens geen 'bewijsmateriaal' van kon schieten - domineerde Hoek de wedstrijd volledig. De koploper uit het Noord-Brabantse Werken dam kwam na rust niet meer tot een uitgespeelde kans, waar de thuisploeg via spits Sam De Mun ter, linkerflankspeler Kyle Does burg, rechtsback Fabian Wilson en valse spits Guillaume Clincke maillie nog kansen op meer dan een gelijkspel kreeg. Laatstgenoemde was voor rust wel trefzeker. De Belg werd door landgenoot De Munter de diepte ingestuurd en faalde oog in oog met doelman Jesper Hogedoorn door Len Wolters Goes mocht van geluk spreken dat de gelijkmaker nog viel, diep in de blessuretijd. Het doelpunt was tekenend voor het povere spel van de ploeg. Uit een hoek schop kwam de bal toevallig voor de voeten van Thijs van den Dries, die van dichtbij raak schoot. „We verdienden vandaag helemaal niets", vond Poortvliet. „We hebben een aantal kansen ge creëerd, maar dat woog niet op te gen de mogelijkheden van de te genstander." In de eerste helft kwam Goes op voorsprong door een doelpunt van Salim Sandee. In de tweede helft was het vooral Zwervers CW dat de klok sloeg. Goes-doel- man Dennis Uyl gooide zich een paar keer goed voor de bal, maar kon de tegentreffers niet voorko men. „We waren slordig achter in", zag Poortvliet. „Het leek onge motiveerd. Als je ergens voor knokt, moet je meer laten zien." Door het gelijkspel zakte Goes naar de vijfde plaats. Poortugaal wipte op basis van doelsaldo over de Goesenaren heen. De kans om de derde periode te winnen, lijkt zo goed als verkeken. Goes, dat met een flink aantal niet fitte spe lers aantrad, zal zondag tegen Wa- teringse Veld uit een ander vaatje moeten tappen. Graauw profiteerde dankzij een 3-2-zege bij FC Axel. Wolfaarts- dijk 2 en Zaamslag hielden het op 0-0. In de vierde klasse verloor IJ zendijke 2 van Dauwendaele. Smerdiek-IJzendijke 1-1: De be zoekers verdienden meer, maar drukten het overwicht niet uit in doelpunten. Na een persoonlijke fout bij Smerdiek zorgde Kylie van de Velde voor 0-1. Voor rust zorgde Anne Hage voor de gelijk maker door een strafschop in tweede instantie raak te knallen. Smerdiek kreeg weinig kansen en was blij met het punt. „Gezien het wedstrijdbeeld had IJzendijke moeten winnen, maar wij zijn ge lukkig met het punt", zei Servaas Brouwer van Smerdiek. Zijn colle ga Guust van de Velde: „Jammer, maar we hadden gewoon meer moeten scoren." In de strijd om de titel in de der de klasse van het zondagvoetbal leden de vrouwen van Hontenis- se een nederlaag met dubbele cij fers tegen koploper SC 't Zand 2. In Tilburg werd het 12-1. Terneu- zen versloeg De Fendert met 1-2 en speelde zich in veiligheid. Derde klasse. SC 't Zand 2-Hon- tenisse 12-1: Hontenisse was in geen enkel opzicht opgewassen te gen koploper SC 't Zand 2, dat bij de rust al een beslissende marge had geslagen. Nadat het eenmaal 7-0 was geworden, scoorde Emy van Hoije nog wel tegen. De Fendert-Terneuzen 1-2: Voor rust was De Fendert in het voor deel, maar na de hervatting trok Terneuzen het initiatief naar zich toe. Na de 1-0-ruststand zorgde Marjolein D'hondt voor 1-1. Tien minuten voor tijd besliste Mandy Kloonen het duel in het voordeel van de bezoeksters. door Rudy Boogert KLOETINGE - Kansloos ben je nooit. De kans dat Kloetinge volgend sei zoen nog hoofdklasser is, is zater dag echter verder geslonken. Op het oog is een 4-3-nederlaag tegen Quick Boys niet eens zo'n verkeerd resultaat. Maar gezien de huidige vorm van Kloetinge en het gege ven dat de concurrentie wél pun ten pakt, kunnen de zwarte rozen langzamerhand geplukt worden. Kloetinge-Quick Boys 3-4 (1-1). 1. Yordi Teijsse 0-1,45+2. Mark Schuit 1-1, 55. Daan Esser 2-1, 58. Tommy Bekooij 2-2, 61Harry Zwarthoed 2-3, 75. Harry Zwart- hoed 2-4, 90+2. Yves Nyemb 3-4. Scheidsrechter: A.M. Ebink (Oud-Beijerland). Gele kaart: Jesse Driebergen (Quick Boys). Aantal toeschouwers: 550. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Michel Maaskant, Ru ben Hollemans, Dangelo Martien (81. Roy Mulder); Remco van Tig- gele, Aart Veldhof; Jaap Esser, Mark Schuit, Wouter Duvekot (69. Julius Bliek); Yves Nyemb. Goal van 'n meier door Mitchell Minnaard Hoek - Kozakken Boys 1-1 (1-1). 40. Guillaume Clinckemaillie 1-0, 41. Wesley Pollemans 1-1. Scheids rechter: P.N. van der Burg (Voor burg). Aantal toeschouwers: 1100. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie reveld, Thomas van Renterghem; Emre Dönmez (73. Birgen Mar tens), Reguillo Vandepitte, Gert-Jan van Leiden, Kyle Does burg (87. Mattis Persoons); Guillaume Clinckemaillie, Sam De Munter (70. Nick de Groote). Kozakken Boys: Jesper Hoge- doorn; Jurien Gaari, Stanley Hu- sen, Wesley Pollemans, Mohamed Hammouti; Hermon Tekleab Fesse- haye, Yoann de Boer, Leon Bot, Richie Basoski (50. Rowin van Zaanen); Arif Irilmazbilek (74. Madjer Lukoki), Sjoerd van der Waal. GOES - Jan Poortvliet schudde een paar keer verontwaardigd zijn hoofd na de zeperd tegen Zwer vers CVV. Goes kwam tegen de nummer zeven van de zondag eer ste klasse niet verder dan 2-2. „Het was waardeloos. Echt een schandali ge vertoning. We hadden een of fday." VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal eindigde de Zeeuwse derby tussen Smer diek en IJzendijke in een 1-1 gelijk spel. De spanning in de vijfde klas se is te snijden. Koploper HW'24 leed een 3-1-nederlaag bij Koe wacht, maar ook Kapelle ging on deruit tegen Steen (1-2). Vierde klasse. Dauwendaele-IJzendij- ke 2 2-1 (0-0). Anne Boidin 2-1. Vijfde klasse. Koewacht-HW'24 3-1 (0-1). Nathalie Jeras 0-1, Nikke de Kind 1-1, Debby van Regenmortel 2-1 en 3-1FC Axel-Graauw 2-3 (2-2). Eveline Elemans 0-1, Harmke de Zwart 0-2, René van de Berg 1-2, Tri nette de Blaeij 2-2, Anika van de Vij ver 2-3. Kapelle-Steen 1-2 (1-1). De- wi Mariman 0-1 en 1-2. Vijfde klasse. Grenswachters-Hul- sterloo 1-1 (1-0). Natasja Praet 1-1. Vogelwaarde-Odio 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40