Het Witte Paard galoppeert met Van Kempen pakt de winst richting kampioenschap dagzege in Zoutelande DELTA 38 SPORT www.DELTA.nl Vianen/DVP-HWP Sas van Gent 2-8: Al snel was duidelijk dat Via- nen een speelbal was voor de Sas- senaren. Tieme Verlinde opende de score voor een vruchtbare mid dag. Al snel volgden Steven Geir- naert, Tom Piceu en Helmut Car- don zijn voorbeeld, waardoor het binnen een mum van tijd al 0-4 stond. Teamleider Hans Groffen vergooi de zijn voordelige stelling en dat is natuurlijk niet handig als je veel bordpunten moet halen in strijd om het kampioenschap. Thibaut Maenhout maakte geen fout en breidde de voorsprong ver der uit. Toen Koen Leenhouts en Thibaut Vandenbussche wonnen, was de duidelijke overwinning een feit. Over twee weken volgt de ontknoping. S. Landau Axel-Santpoort 0,5-7,5: Landau had een totale offday in de tweede klasse. Thuis werd met maar liefst met 7,5-0,5 verloren van het sterke Santpoort. Dennis van Vliet verloor snel en dat was een voorbode voor een pijnlijke middag. Bas de Feijter was de eni ge die een resultaat boekte. Hij re miseerde bij een 2-0-achterstand. De rest van de spelers ging allen de bietenbrug op. Met nog een ron de te spelen moet Landau hopen dat het niet degradeert. Voorlopig staat het nipt boven de streep. De Pion 2-HWP Sas van Gent 2 2,5-5,5: Door een goede overwin ning op De Pion 2 en een neder laag van Rijswijk tegen Promotie zijn de reserves van HWP kam pioen geworden in de derde klas se. Al snel was duidelijk dat er ge wonnen ging worden. David Roos haalde snel het punt bin nen. Teamleider Kees Nieuwelink had een verwoestende aanval en Harry Provoost greep net als Nieu welink de overwinning. Rein Verstraeten sleepte met zijn over winning de matchpunten binnen. De winst van Fabian Hulpia was de slagroom op de taart. Schaakcombinatie HTV-HWP Sas van Gent 3 4-4: Door een ge lijkspel tegen het Haagse team heeft het derde team van HWP zich veiliggespeeld en speelt het volgend seizoen weer in de lande lijke competitie. Erik van de Wyn- kele, Etienne van Leeuwen en Chris Ghysels grepen allen de winst en met de remises van Marc Lacrosse en André Galle werd lijfsbehoud veiliggesteld. DSC Delft 3-Souburg 5-3: De Sou burgers begonnen nog aardig aan de wedstrijd die om des keizers baard gespeeld werd. Bert Hende- rikse greep de winst en op de an dere borden leek er geen vuiltje aan de lucht. De motor ging echter haperen. Jeroen Hekhuis zag zijn voordeli ge stelling in remise eindigen en Roeland Alders verloor zelfs. Toen de goede stelling van René Tiggelman in remise eindigde en Robin Bosters in verloren stelling door zijn vlag ging, was het gelo pen koers. Goes-De Willige Dame 5-3: Door deze belangrijke zege op De Willi ge Dame heeft Goes zich veilig ge speeld. De Dordtenaren zijn hier door gedegradeerd. Rien de Böck won soepel, Joey van de Braak gaf Goes een comfortabele voor sprong. Na de overwinningen van Sven Stange en Joey Grochal mag Goes het volgend jaar wederom proberen in de derde klasse. Het was een evenement met twee gezichten. Het eerste gedeelte werd beheerst door regen en de nodige wind. Daarna kwam de zon, zodat de meeste bezoekers met een goed gevoel het strand konden verlaten. De meeste aandacht ging uit naar de licentiehouders. Deze waren in één groep ingedeeld maar ken den een afzonderlijk klassement in MX1/3 en MX 2. De snelste start was in beide manches voor Martin Stroo uit Oost-Souburg. In de eerste manche werd hij snel afgelost door Bas van de Berkmor tel uit Liessel. Van de Berkmortel is geen onbekende op het strand van Zoutelande. Vorig jaar won hij de MX 2 klasse en de afwezige Mark Boot de MX 1/3. Van de Berkmortel sloot de eerste heat winnend af. Kevin Spruijt uit Meliskerke bleef goed partij bieden, maar moest in de slotfase ook Van Kempen voorrang geven. Jordi van de Wiele uit St. Jansteen werd knap vierde. De tweede manche leek een ko pie te worden. Van de Berkmortel nam al snel de koppositie over van Stroo met daarachter Van Kempen en Ton Adriaans. Halverwege was het echter Van Kempen aan kop met in zijn wiel Van de Berkmortel. Niet veel later ging de laatste 'plat', zoals Van Kempen het uitdrukte, en viel let terlijk en figuurlijk naar de zeven de plaats. De eerste plaats in deze heat gevoegd bij de tweede van de eerste heat bracht Van Kem pen de dagzege, voor Spruijt en Van de Berkmortel. Van de Wiele zegevierde bij de MX 2 voor Van Maaren en Marvin Boone uit Yer- seke. Bij de veteranen wist Peter Mara- nus uit Aagtekerke beide man ches te winnen. Om dat te berei ken moest de Suzuki-rijder felle strijd leveren met de Brabander Frank van Loon. De Zeeuw sloeg in beide manches in de slotfase toe. Eén van de smaakmakers, Kees Zuidhof uit Hoedekenskerke moest in de tweede manche met pech naar de kant nadat de KTM-rijder na een inhaalrace in heat één derde was geworden. Bij de vrijetijdrijders was de ani mo groot. Danielle van Kempen uit Oost-Souburg, gekend zand- rijdster, eindigde als vierde achter de beste Zeeuw, Jeremy van de Goor (derde) uit Vlissingen. Een opvallende prestatie was er nog voor Niels Joziasse uit West- kapelle. In zijn allereerste wed strijd werd de vijftienjarige cros ser eerste in de B-finale. Vette games spelen. Online, met je vrienden. Of met gamers over de hele wereld. DELTA maakt het mogelijk. Nu en later. Games, series, films, alles via internet. De internetsnelheid wordt weer verhoogd. Er worden nieuwe modems geplaatst. Zodat we klaar zijn voor de toekomst. Samen uit, samen thuis. door Roeland Alders VLISSINGEN - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Cent heb ben met 8-2 gewonnen van Vianen/DVP. Omdat naaste concur rent Schaakstad Apeldoorn slechts met 6,5-3,5 won, blijven de Zeeuws-Vlamingen de trotse koplo per in de eerste klasse van de lan delijke competitie. Beide teams hebben nu veertien matchpunten, alleen heeft Het Witte Paard meer bordpunten. 8-2 Het Witte Paard staat na de 8-2-over- winning nog steeds aan kop in de eer ste klasse van het landelijke schaken. Naaste concurrent Schaakstad Apel doorn heeft minder bordpunten. door Herman Heuvink ZOUTELANDE - Motorcrosser Jef frey van Kempen uit Oost-Souburg was de grote winnaar van de acht ste strandcross van Zoutelande. De Yamaha-coureur heeft de nodige er varing opgedaan tijdens de even be faamde als beruchte strandcross van het Franse Le Touquet. verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38