Leonie Ton supertrots na Nederlandse titel in Marathon Rotterdam iiLiJUjy/ffizjfj, ijJM h ril^Irjrrri-in.rlÊt^Ê/ü üïd jJ£J a 36 SPORT MARATHON ROTTERDAM Spieth behoudt de leiding bij Masters 'V.™ röjpjfiiif? Een snelle tijd zit er voor de toppers niet in. Er staat te veel wind en er is te weinig samenwerking in Marathon Rotterdam. ROTTERDAM - Mooier, beter en sneller noemde directeur Mario Kadiks het nieuwe parkoers van de Marathon van Rotterdam. Maar, weet iedere wedstrijdorga nisatie, niet dat alleen beklinkt of je de wereld kunt verbazen met toptijden. Ook het weer bepaalt veel, zo niet alles. Welnu, Rotter dam kampte gisteren, letterlijk en figuurlijk, met flinke tegenwind. Als er een frisse bries staat, de top pers naar elkaar gaan kijken, en ook voor de Nederlanders vanwe ge fysieke malheur de olympische limiet uit beeld verdwijnt, blijf je als organisator met een onbevredi gend gevoel zitten. Dan kan je nog zo blij zijn met je parkoers, maar bij de buitenwacht blijft toch vooral hangen dat het niet zo hard ging, dat het schouwspel te leurstelde. In Rotterdam hebben ze dan ook liever nog vandaag dan morgen hun revanche. Als zelfs de Ethiopische winnaar Abera Kuma zegt volgend jaar graag terug te komen om wél een snelle tijd te lopen - „Dan loop ik er écht voor" - weet je waar de pijn zit. Met 2.06.47 telt Rotter dam internationaal nu eens niet mee. „The wind was big. But I'm happy", aldus Kuma. Slechts in één van de laatste negen edities ging het langzamer. In 2007 won Joshua Chelanga in 2.08.20, toen onder tropische omstandigheden. Later die middag werd de presta tieloop stilgelegd, uit angst voor slachtoffers. Nu juist stond er die harde, kille wind. Kracht 5. „Dat slaat toch op je benen", verklaarde Miranda Boonstra (met 2.32.13 vierde bij de vrouwen) haar flinke krampen. „Het was niet koud, maar je spie ren gaan het toch zo ervaren." Bij de mannen werd Abdi Nageeye negende in 2.12.33. Beiden werden weliswaar Nederlands kampioen, maar zagen een poging de olympi sche limiet te halen mislukken. Nageeye: „Ik loop sinds 2008, nog nooit ben ik zo teleurgesteld ge weest." Met hem treurde racedi- rector Eric Brommert mee. „Als de tijden tegenvallen, is dat een teleurstelling voor de organi satie, maar meer nog voor de atle ten zelf natuurlijk." In de opening fase zat het de kopgroep van ne gen Kenianen en zes Ethiopiërs AUGUSTA - De Ameri kaanse golfer Jordan Spieth heeft ook na de derde ronde van de Masters in het Amerikaanse Augus ta zijn leidende posi tie vastgehouden. De 21-jarige Spieth ging rond in 70 slagen. Hij bracht zijn totaal op 200 slagen en dat is een record voor het toernooi na 54 holes. Spieth gaat de laatste ronde in met een voorsprong van vier slagen op Justin Rose. De Engelsman, in 2013 de beste bij de US Open, leverde een scorekaart in van 67 slagen en nam daar door de tweede plek over. De Amerikaan Phil Mickelson, drie voudig winnaar van de Masters, had even eens 67 slagen nodig en staat nu derde met 205 slagen. Spieth verwacht een spannende slotronde. „Ik heb twee spelers met een Major-titel op zak in mijn rug. Ze zullen mij zeker onder druk gaan zet ten. Ik zal mijn ge duld moeten bewa ren", aldus Spieth. De Amerikaan Tiger Woods maakte een behoorlijk sprong in het klassement. Na een ronde van 68 steeg hij van de ge deelde negentiende naar de vijfde plek. Woods deelt de posi tie met de Noord-Ier Rory Mcllroy. Het ver schil met Spieth be draagt tien slagen. Joost Luiten haalde de cut niet en werd vrijdag uitgeschakeld. Leonie Ton uit Wissenkerke liep gisteren een hele vlakke race in de Marathon van Rotterdam. Op voorhand had ze maar één doel. „Een persoonlijk record lopen. Ik wilde heel graag onder de 3 uur en 10 minuten." Dat die missie slaagde gaf haar misschien nog wel meer voldoening dan haar Ne derlandse titel. „Ik had het sche ma dat ik wilde lopen op m'n hand geschreven. Ik wist dat een goeie tijd mogelijk was, omdat ik onlangs m'n tijden op de tien kilo meter en halve marathon ook al heb aangescherpt. De omstandig heden waren ook goed om te lo pen. Alleen op het nieuwe stuk van het parkoers stond de wind te gen, maar over wind gaan wij Zeeuwen natuurlijk niet klagen." „Pas na veertig kilometer klapte ik iets in elkaar en was ik bang voor kramp", vervolgde Ton. „Ge lukkig liep Jan de Wilde met me mee. Hij heeft heel de tijd op me ingepraat en dat heeft me er door heen gesleept", vertelde de atlete van Delta Sport. Annet van der Linde uit Nisse maakte het Zeeuwse succes compleet door als derde vrouw in de categorie 40-44 over de finish te komen in 3.22.05. Bij de Vrouwen 65+ eiste Digna de Boer uit Burgh-Haam- stede de Nederlandse titel op. Ook zij is lid van de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport en noteerde 3.55.18. Na haar puike prestatie werd ze voor de ceremonie protocollaire tegengehouden door beveiligers, waardoor ze de officiële huldi ging miste. „Later werd ik toch nog gehuldigd, maar daarvoor moest ik wel over de hekken klim men en dat valt niet mee met kramp in je benen", vertelde de Zierikzeese na afloop lachend. - 10 dagen Vierlandenreis Arosabahn 8 dagen Kirchberg Tirol/ Kufstein - Hinterthiersee ^513 10 dagen Drautal Karinthië 10 dagen Eilanden van Dalmatië 12 dagen Dubrovnik/ Makarska Riviera KR0OTI& r-r- door Edward Swier door Maurice Steketee ROTTERDAM - Dan loop je je 3 uur, 8 minuten en 45 minuten het vuur uit je sloffen, wordt eerste dame bij de vrouwen 40 en pakt daar mee en passant ook nog de Neder landse titel. Dat betekent in de ma rathon van Rotterdam normaal ge sproken een mooie huldiging op de Coolsingel. Voor Leonie Ton liep het echter anders. Leonie Ton Vertrekdata: 11,25 mei/8,22 juni/6,20juli/5,51 aug/21 sept Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdata: A,11,25 mei 8,22 juni 6,20 juli 5.17, 24, 51 aug/7, 21, 28 sept/12 okt Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. Vertrekdata: 18,25 mei 8, 22 juni 6, 20 juli 5,17, 51 aug IA sept /KMt Vertrekdata: 2 7 april 11,25 mei 8 juni 6 juli 17,51 aug IA, 28 sept 12 okt 20,27 april/A, 11,18,25 mei 1,8,15,22,29juni/6,13, 20,27juli!3,10,17, 2A, 31 aug 7, IA, 21,28 sept/5,12 okt t Ji A.iimv Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36