SPORT s Wiggins neemt afscheid met achttiende plaats Formule 1 39 Te weinig samenwerking in Marathon Rotterdam 36 en 37 Na de Ronde van Vlaanderen valt ook de kasseienkraker Parijs-Roubaix ten prooi aan een sprinter: lohn Degenkolb. MAANDAG 13 april 2015 33 ROUBAIX - En hoppa, daar was hij weer. John Degenkolb reed in de finale van Parijs-Roubaix zelf maar even het gaatje dicht op de beide Vlaamse vluchters Greg Van Avermaet en Yves Lampaert. Dat Lars Boom en Zdenek Stybar in de straten van Roubaix ook nog wisten aan te sluiten bij de leiders, deed volgens Boom niet meer ter zake. „Want met Degen kolb erbij weet je eigenlijk al ge noeg." Voor de tweede achtereenvolgen de week wisten de klassiekerspe- cialisten zich geen raad met de sprinter in hun midden. In Vlaan deren deed Alexander Kristoff wat hij wilde en op weg naar Rou baix had de Duitse kopman van het oorspronkelijk Nederlandse Giant hen in een wurggreep. „Ach, ik heb de film van vorig jaar vaak en goed teruggekeken", zo lichtte Degenkolb zijn rijden van gisteren toe. Toen werd hij twee de achter de ontsnapte Niki Terps tra. De sprint winnen van de ach tervolgers betekent niets, weet hij sinds die dag. Wat hij zag op de video? „Dat wanneer een renner als Terpstra aanvalt, de rest naar mij kijkt. Lo gisch. Wie gaat er nu werken om een sprinter mee te nemen naar de meet. Afwachten brengt mij als sprinter niets in dit soort wed strijden. Dus heb ik er voor geko zen om alles of niets te spelen. Als je dat doet, moet je niet bang zijn om te falen." En dus besloot Degenkolb om ver voor de finish zelf achter de twee koplopers aan te gaan. En dus vond hij het niet meer dan zijn taak om na de aansluiting het tempo hoog te houden. En tot slot vond hij het vanzelfsprekend dat hij eventuele aanvallers zou counteren. „Zelf direct reageren, dat was de les van 2014." Die les trok hij samen met zijn ploeg maats van Giant-Alpecin. Dat De genkolb na afloop van de huldi gingsceremonie zijn teamgenoten Roy Curvers, Bert de Backer, Ra mon Sinkeldam en Koen de Kort het podium op trok om samen nog één keer de loodzware kassei de lucht in te tillen, illustreerde de kracht van de equipe. „Toen HTC er (eind 2011) mee stopte, stond iedereen er van te kijken dat ik uit alle aanbiedingen die van de tweededivisieploeg Skil-Shimano koos. Achteraf is het de beste beslissing die ik ooit Bradley Wiggins heeft Pa rijs-Roubaix, zijn laatste grote wegwedstrijd, afgeslo ten als achttiende. De Brit van Team Sky, win naar van de Tour de France in 2012, verdween in het Bos van Wallers uit de voor hoede van de koers maar verraste door met nog ruim dertig kilometer te rijden even alleen voorop te rij den. „Toen ik aanviel, voel de het alsof ik weer zestien was", blikte de bebaarde renner terug, na een kort onderhoud met zijn men tor Dave Brailsford. „Ik heb hem een kus op zijn voor hoofd gegeven. Gezegd dat we veel hebben meege maakt samen. Hij kent me sinds ik een achttienjarige zeikstraal was, nu ben ik een 35-jarige zeikstraal." In volle finale, met onder an deren de latere winnaar Jo hn Degenkolb en Lars Boom vooruit, kon 'Wiggo' geen hoofdrol meer vervul len. Hij eindigde in een groep met onder anderen Niki Terpstra en Alexander Kris toff als achttiende op de wielerbaan van Roubaix. gemaakt heb." De 26-jarige Duit ser zegt het amper te bevatten naar welke hoogte de ploeg hem heeft getild. „Na Milaan-Sanremo win ik hier binnen een maand een tweede monument. Deze kei is zeker niet alleen voor mij." De genkolb dweept met de manier waarop renners en teamleiding bij Giant met elkaar omgaan. „On ze wedstrijdbesprekingen zijn de langste van allemaal. Dat komt omdat iedereen meedenkt. Het is brainstormen om te komen tot een tactiek zoals we die vandaag hebben uitgevoerd. Prachtig toch." DICHTE SPOORBOMEN Op het moment dat de achtste plaats lonkt in Shanghai, laat de auto Max Verstappen in de steek KUMA John Degenkolb komt als eerste over de finish in de wielerklassieker Parijs-Roubaix. foto Lionel Bonaventure/AFP door Ad Pertijs Bradley Wiggins De jury heeft moeten ingrijpen na dat een deel van het peloton dich te spoorbomen negeerde. Net op het moment dat het peloton pas seerde gingen de bomen dicht. Een aantal renners besloot toch de rails over te steken. Niet veel later denderde een trein langs. De jury besloot de eerste grote groep te dwingen te wachten. Straffen werden er niet uitge deeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33