Festival met Typhoon en Zeeland Suite Mengelmoes van stijlen tijdens slotconcert kpn ZEELAND 23 Toneelproductie Scheldemond Programma Boezem en Co burch, Flore van Sparentak en Syl van Konings: 'Zwijgen is goud'. 3. Jochem van Rabenswaaij en Wy- be Haan: 'In Overvloed'. Fashion: l.Monty Hennein: 'Fall Winter 2015'. 2. Pien Vroonland: 'Live it up'. 3. Lisa Haak: 'Feest'. Dans: 1. Jeske Bout, Simone de Jonge, Vale rie Karelse: 'Bierpong'. 2. Nanne van Hoepen, Fleur van der Meer, Fe van Ruiten, Kyria Zoeter: 'Your Choice'. 3. David Janse: 'Hemel na feest'. Muziek: 1. Kiki Hoefsmid: 'Break and bent'. 2. Renzo Rijn, Gijs Teuwsen, Bas Boudens, Jes- per de Jonge: 'Peer'. 3. Jaimy Ver steeg: 'Drawings'. De eerste prijs winnaars in alle categorieën verte genwoordigen Zeeland op 26 sep tember in de Westergasfabriek in Amsterdam. Winnaar in de cate gorie DJ werd Jermaine Omzigtig. Hij treedt op die 26e september op in Club Air in Amsterdam. Het festival begint met de ver trouwde Friday soul, blues en jaz- znight. Zaterdagmiddag is de bin nenstad van Middelburg het po dium van Jazz in the city en aan het einde van de middag, rond 16.00 uur, is het Abdijplein het hoofdpodium voor The New Rot terdam Jazz Orchestra, gevolgd door de Zeeuwse uitvoering van de Zeeland Suite. Bill Evans Soul- grass en GoGoPenguin verzorgen de afsluiting. Zondag 24 mei is het de beurt aan het Gideon van Gelderen Kwin tet, gevolgd door het Steve Leh man Octet. Aansluitend treedt The New Cool collective op met VLissiNGEN - Annet Minderhout schreef en regisseerde het toneel stuk 'De schat van Michiel de Ruy- ter' door leerlingen van het Schel- demondcollege. Het is een mo dern verhaal over een jongen die toevallig ook Michiel de Ruyter heet en een brief van zijn naamge noot ontdekt. Het stuk wordt woensdag 15, donderdag 16 en vrij dag 17 april opgevoerd in het Arse naaltheater, aanvang 19.30 uur. saxofonist Benjamin Herman. De afsluiting wordt verzorgd door Dharev Youssef. Maandagmiddag 25 mei is vanaf 15.00 uur Guillau- me Peret te horen. Aan de Neder landse topact Typhoon de eer om op Tweede Pinksterdag het festi val af te sluiten. Dagkaarten en passe-partouts zijn nu met een vroegboekkorting te koop via www.jazzfestivalmiddelburg.nl of bij de Drukkerij in Middelburg en het Spui in Vlissingen. Het nieuwe bestuur van het Inter national Jazz Festival Middelburg gaat er vanuit dat muziekliefheb bers van uiteenlopende stijlen met deze acts aan hun trekken zullen komen. Omdat muziek ver bindt, gaan Middelburg en Schel- dejazz in Terneuzen samenwer ken. Volgend jaar moeten de eer ste resultaten te zien zijn met een festival dat begint op zaterdag voor Pinksteren in Middelburg en een week laterop zondag eindigt in Terneuzen. MIDDELBURG - Het eerbetoon aan kunstenaar Marinus Boezem (81) en Co gaat donderdag verder in het Zeeuws Museumcafé, abdij Middelburg, aanvang 19.00 uur met een rondleiding/ lezing door Frits de Coninck over het Boe zems werk A Volo d'Uccello. Vrij dag, 13.00 uur, is het symposium Time over an Empty Bottle of Wi ne, Zeeuws Archief Middelburg. www.boezem-en-co.nl/ Het slotconcert van de reeks open Haard Concer ten was een mengelmoes van stijlen. Korte stukken die niet echt iets met elkaar te maken had den. Met uitzondering van drie Preludes en Fuga's die een soort rode draad vormden. Pianist Dan iel van der Hoeven profileerde zich het beste in deze werken van Bach, Sjostakovitsj en Mendelsso hn. Zowel Bach (Wohltemperier- te Klavier) als Sjostakovitsj schre ven 24 Preludes en Fuga's in alle grote en kleine terts toonaarden. Tempo, duur en moeilijkheids graad verschilt nogal en de pia nist verzorgde een gedegen vertol king van Bachs vijfde, maar een indrukwekkende van Sjostako vitsj derde. Heerlijk dynamisch en heftig. Ook het werk van Men delssohn overtuigde ten volle met een ingewikkelde fuga die uitliep in een vredige koraal. Sarcasmes van Prokofiev was een vinnig werk vol humor, maar de humor was soms wrang. Zelf zei Proko fiev: „We lachen vaak om ie mand, maar als we verder kijken, ontdekken we hoe meelijwek kend en ongelukkig alles is." De volkse sfeer in het Duo con certante van Dorati was moeilijk te vinden, maar het werk klonk ook niet echt spannend. De vertol king van het eerste deel van de Frühlingssonate van Beethoven was wellicht een leuk probeersel, maar ik begrijp niet waarom dit werk (met een intieme vioolpartij in het allegro) gespeeld moet wor den door een hobo die overheer- sender klinkt. Hierdoor werden al le effecten en ook het karakter ver vormd. Jammer want er zijn zo veel mooie werken voor hobo en piano. En dan liever een transcrip tie van een blaasinstrument dan van een strijker. Waarom geen werken van Schumann, Poulenc of Nielsen. Beide musici hebben een goede techniek in de vingers, maar het programma had te veel jojo-gehalte. De op zich knappe uitvoering van The garden of Lo ve voor hobo en gettoblaster van Jacob ter Veldhuis was een aparte ervaring. Minimalistische mu ziek, met toch te weinig diep gang. Oblivion van Piazzolla was een zoet toetje. Ik snakte na af loop eigenlijk naar de uitvoering van een compositie met 3 of 4 klassieke delen. eenmalig kprr.com/zakeiijk 0800 0105 kprr XL wirrkeL MAANDAG 13 APRIL 2015 Scène uit 'Zwijgen is goud' met Jana van Schuylenburch, Flore van Sparentak en Sylvan Konings. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De kaartverkoop is begonnen voor het negende Jazz festival van Middelburg. Vanaf vrij dagavond 22 mei is de stad in de ban van jazz, maar ook soul- en bluesmuziek staan op het program ma. Maandagmiddag eindigt het festival met Typhoon. RECENSIE door Jeanette Vergouwen Open Haard Concert Door Daniel van der Hoeven (piano) en Eline Sluisman (hobo). Gehoord zondag 12 april in Cultuurpodium Por- gy en Bess in Terneuzen. en sms en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23