66 Mijn monoloog 'Zonder kou' is geïnspireerd op mijn eigen liefdesleven 22 ZEELAND ZEEUWSE FINALE KUNSTBENDE Noem ons maar nomaden Een geestelijke uitlaatklep Dansgroep 155 met productie 'Episch' in De Kring De Zeeuwse voorronde van de 25-jarige Kunstbende laat verrassend veel interpretaties zien van het thema 'Feest'. Achter al die gezichten die we dagelijks op straat zien, schuilen verha len: gedachten, wijsheden, vrolijke herinneringen of juist verdrietige. De PZC brengt met 'Mensen in Zeeland' deze mensen in beeld. Op Face- book, internet en Instagram. En een selectie wekelijks op deze plaats, waar mensen in Zeeland elkaar ontmoeten. „We wonen al 36 jaar op een woonboot, precies op deze plek aan de Bierkaai in Middelburg. Alles zit erop en eraan. Dubbel glas, dus je hoort bijna niks van het verkeer. We zitten midden in de stad én midden in de natuur. De planten groeien zo uit de kade muur. Ik ben nu de boot weer toonbaar aan het maken. „We zijn net terug uit Zuid-Spanje, Daar overwinteren we sinds vier jaar. We gaan er met de camper naartoe. Ja, een woonboot en een camper. Dat geeft een gevoel van vrijheid. Wij willen niet ge bonden zitten, we moeten weg kunnen. Noem ons maar noma den. Want nu zijn we net terug, maar in de zomer rijden we weer door Europa. Duitsland, Frankrijk, Luxemburg. Ik heb ook duizend-en-één banen gehad. Soms hield het werk gewoon op, of ik ging zelf weg. Ik ben niet zo honkvast." „Ik volg het nieuws via internet en een paar keer per maand zit ik in de bibliotheek en lees verschillende kranten. Het is toch fijn om het papier te voelen. Het is voor mij ook een moment van rust. Niet dat mijn leven zo hectisch is, hoor. Sport is een andere uitlaatklep, dit is geestelijker. Ik blijf vaak twee tot drie uur en lees de kranten van voor naar achter en terug. „Ik laat me verrassen door wat ik tegenkom, zoek verdieping. Daarom ben ik er meestal op vrijdag of zaterdag. Dan zijn de kranten dikker en bieden ze meer achtergronden. Ik vergelijk de kranten ook graag. Net las ik het Reformatorisch Dagblad, nu de NRC. Hetzelfde nieuws, maar hoe schrijven ze erover? Wat zijn de verschillen? Ik ben kranten gaan lezen door mijn oom. Die zei: 'Dat is goed voor je.' En dat is zo. Ik heb er veel aan gehad." www.menseninzeeland.nl www.facebook.com/mensenzeeland www.instagram.com/menseninzeeland MIDDELBURG - „Ik brand mijn tong, dus ik besta", luidde een van de leukste teksten zondag tij dens de Zeeuwse Kunstbende in de Schouwburg Middelburg. Die zin kwam van Oscar Scheepers. Met zijn verhaal over 'ENTP' ein digde hij als tweede in de catego rie 'Taal'. De Schouwburg stond gisteren bol van heel pril tot iets rijper jong talent op het gebied van theater en performance, dans, film animatie, fashion en beel dende kunst, terwijl buiten in Stadspark Molenwater dj's en mu zikanten zich presenteerden. Leerlingen mbo-Dans in Goes openden het programma met een indrukwekkend optreden. Daarna namen de presentatoren Juvat Westendorp (bekend van de serie GTST, maar vooral succesvol breakdancer) en actrice Priscilla Kneteman ('Charlie' in de serie SpangaS) het over. Priscilla ver trok snel weer naar het muziekpo- dium en Juvat manifesteerde zich in de zaal als vaardig presentator. Niet alleen gaf hij alle deelnemers gepaste support, maar wist ook een gat in het programma knap te dichten met een persoonlijke act met een voetbal. Op het moment dat de categorie Fashion moest be ginnen, bleken de beide juryle den - Corinne Westerweel en Li za Lucasse - in geen velden of we gen te bekennen. Het duurde even voor de dames waren opge spoord om hun taak uit te voeren. 'Fashionable te laat komen', noem de Juvat het vergoeilijkend. Opvallend was dat het thema 'Feest' eerder een zwaardere dan een lollige uitwerking kreeg. Zo opende Emilie de Block de eerste serie Theater Performance met de monoloog 'Zonder kou', waar in engeltjes en duiveltjes haar be stookten. Zij behaalde er de eerste prijs mee en de jury verwacht dat zij er bij de landelijke finale op 26 september in Amsterdam best ho ge ogen mee kan gooien. Ook in de categorie Dans kwam de 'zwarte kant' van feest vieren tot uiting in onder meer 'Bier- pong'eveneens een eerste prijs winnaar. Sommige enthousias telingen deden in meerdere cate gorieën mee. Zo manifesteerde Els Visser zich in Expo, Theater en Film Animatie. „Omdat ik de Kunstbende zo leuk vind", luidde haar motivatie. OVERZICHT PRIJSWINNAARS: Expositie: 1. Laurien de Feijter: 'What the f **k happened?!' 2. Li sa Haak: 'Het feest van de wind. 3. Paulien Koster: 'Feest leven'. Taal: 1. Linda Meester: 'Afterparty'. 2. Oscar Scheepers: 'ENTP'. 3. Nadi- na Allewijn: 'I wish you well'. Film Animatie: 1. Dario Senga: 'Thomas', 2. Owen Buckley, Julian van Grondel, Marvin Sipma en Benjamin Akkerdaas: 'Myst'. 3. Brian van Es en Renzo Rijn: A Mad Madness'. Theater en Perfor mance: 1. Emilie de Block: 'Zon der kou'. 2. Jana van Schuylen- Qhutbullha woonde tijdens zijn jeugd in Oost-Souburg waar hij met enkele vrienden een street- dance-groepje vormde. Hun eer ste officiële optreden destijds be trof hun deelname aan de Zeeuw se voorronde van de Kunstbende. Voor Arjan Qhutbullha was het en allereerste stapje op weg naar een professionele loopbaan als danser. „Onze dansgroep bevat een hoog creatief zwerversgehal te, we horen nergens echt bij", zegt hij over 155 (Eénvijfvijf). De voorstelling 'Episch' van deze dansgroep is gemaakt in samen werking met DOX (het Utrechtse huis voor jong podiumtalent). De dansers tonen in deze voorstel ling hun individuele kwetsbaarhe den door middel van salto's, vi suals en breakdancemoves. Adrie (en Bep) Luitwieler Joram Lawalata Feest inspireert tot lol en verdriet door Ali Pankow Emilie de Block ROOSENDAAL - „Dichter bij Zeeland dan in Roosendaal komen we niet", zegt Arjan Qhutbullha (30). Hij is een van de leden van de succesvol le Dansgroep 155, die morgen avond optreedt in schouwburg 'De Kring' in Roosendaal met de voor stelling 'Episch'. Dinsdag 14 april, 'De Kring' Roosen daal, 20.00 uur. Eén van de spectaculaire salto's in de voorstelling 'Episch' van Dansgroep 155 (eénvijfvijf). foto TVBtheaterproducties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22