'Werken met paarden, je bent één met de natuur* Rommelmarkt Roparun trekt enkele duizenden WALCHEREN 21 BICCEKERKE - Erik Leendertse noemt zichzelf een hobbyboer. De stratenmaker uit Biggekerke heeft een zwak voor trekpaarden. Al sinds zijn jeugd, zo vertelde hij zaterdag toen hij samen met zijn zoon Leon hun drie paarden aan het inspannen was om het land van zijn buurman te bewerken. Die buurman is een biologische boer en vindt het prima dat Leen dertse met zijn driespan hem helpt. In het voorjaar zorgt hij dat het perceel zaaiklaar ligt en in het na jaar ploegt hij het met een kleine wentelploeg. „Het liefst met alle drie de paarden, Fientje, Annabel en Senna, voor de ploeg. Dat is toch wel het mooiste." „Werken met paarden is prachtig. Je bent één met de natuur. Je hoort de vogels fluiten, het gaat lekker rustig en de paarden luiste ren ook nog eens goed", aldus de inwoner van Biggekerke. Zijn vrouw is de enige van de fa milie die niets heeft met paarden, zo vertelt hij verder. „Maar ze geeft ze 's middags wel te eten. Dat doet ze." Aanvankelijk was het de bedoe ling dat 58-jarige Leendertse al om 10.00 uur zaterdag met zijn driespan het perceel van zijn buur man zou eggen, om zo bij te dra gen aan de activiteiten van de Stichting Het Werkend Trek paard. Maar de regen zorgde voor verstoring van dat schema. Hij moest wachten tot het perceel iets was opgedroogd, 'anders plakt die grond zo aan de hoeven van de paarden', zei hij ter verkla ring voor het oponthoud. De inwoner van Biggekerke is ook een ringrijder. Dat vindt hij een geweldige sport. Zijn zonen heb ben de liefde voor de sport ook geërfd en steken volgens hem ook met succes met de lans. Leon (26) is een van die zonen. Ook deze medewerker van een loodgietersbedrijf werkt graag met paarden, zegt hij in navol ging van zijn vader. „Samen doe je iets. Je hebt een gezamenlijk doel." Marijke van Landfoort vertrok met een gewei en een waterkoker. De 43-jarige Middelburgse be zoekt elk jaar die markt. „De op brengst is voor een goed doel en er is altijd heel veel te koop." Ook Corné de Waal (19) komt al jaren op die markt. De Vlissingser: „Mijn moeder nam mij vroeger mee. Nu kom ik zelf." Hij vertrok met een aantal legpuzzels. „Voor mijn opa. Puzzels leggen is zijn manier om bezig te blijven nu hij door een beenbreuk niet meer mobiel is." Na tien jaar stoppen Van Rossem en drie andere initiatiefnemers met het organiseren van de markt. „Het is genoeg geweest. Ben er elk jaar maanden mee be zig. Nu mogen anderen het doen." Vorig jaar werd er tijdens de negende editie 8860 euro opge haald. Dit jaar komt het uit op 9270,17. „Daar heb ik aan bijgedra gen", aldus Ingrid van Belzen. De Arnemuidse (41) vertrok met twee grote tassen vol spullen. Extraatje voor mantelzorgers Tot eind deze maand kun nen inwoners van Walche ren die mantelzorg krijgen, een extraatje van 75 euro aanvragen voor hun mantel zorgen Zij moeten meer dan drie maanden en meer dan acht uur per week mantel zorg geven. Opgeven: 0118-553530 of www.mante- lingwalcheren.nl Souburgse zit vast voor krabben Een agent die zaterdag pools hoogte nam in een woning in de Kasteelstraat wegens geluidsoverlast, is gekrabd en beledigd, aldus de politie. Een Oost-Souburgse (23) is aangehouden. Na aanbellen bij de woning werden agen ten door de vrouw uitge scholden en, na aanhouding, ook gekrabd. Spinningmarathon levert 1700 euro op De spinningmarathon die vrijdag op afdeling Van de Perre van Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren werd gehouden heeft 1700 euro opgebracht. Naast dit bedrag is er ook voor Zip Your Lip flink wat geld opge haald door de leerlingen die 24 uur niet hebben gegeten: namelijk 3641 euro. Fotograaf geeft Vrijheidscollege Fotograaf Ton Koene geeft 22 april in 't Beest in Goes een lezing over het thema 'Vrijwaring van Angst'. De Vrijheidscolleges zijn een jaarlijkse serie lezingen geba seerd op de 'Four Freedoms' van president Roosevelt. Aanvang 20 uur, toegang gra tis. Vooraf reserveren: www.vrijheidscolleges.nl. Informatieavond diabetesvereniging De Diabetesvereniging Ne derland (DVN) houdt op 14 april een informatieavond over medicijngebruik en het hebben van diabetes. De bij eenkomst is in De Stenge in Heinkenszand. Maryam Atra- fï van de Vereniging van jon ge apothekers verzorgt de in leiding. Doorrijden na aanrijding vrouw De politie is op zoek naar een scooterrijder die vrijdag rond 15.10 uur op de Toren- weg in Middelburg een fïets- ster (65) aanreed. De dader reed op een zwarte scooter en ging er vandoor in de richting van de Dauwendaal- selaan. Achterop de zwarte scooter zat ook nog een tweede persoon. MAANDAG 13 APRIL 2015 echte oude machines Cees Mol en Joke van den Dorpel uit Waarde achter de antieke zaaimachine, getrokken door het paard Vanessa, foto johan van der Heijden door Emile Calon MIDDELBURG - De Roparun-rommel- markt aan de Noordmonsterweg in Middelburg is zaterdag enorm goed bezocht. Organisator Jon van Rossum schat in dat zeker zo'n 2,5 duizend mensen die dag naar die markt kwamen. De vele bezoekers van de Roparun-rommelmarkt konden kiezen uit duizen den artikelen, van 33-toerenplaten tot en met laptops, foto Lex de Meester VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG GOES HEINKENSZAND Aanvang 19.30 uur. MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21