Jas Hulst verhit Verdachten diefstal kluis opgepakt almanak Zeeuwse firiaje Kunstbendè inspirerend ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 13 april 2015 17 Ambitie in Zeeland 24 en 25 Zeeuws-Vlaamse aspergetelers hopen deze week te kunnen oogsten. De asperges steken hun kopjes bijna boven de grond. GSM4You belt Intra EEDE - De asperges uit de volle grond komen er aan. Telersbedrijf Spitsbroek uit Eede stak vorige week donderdag een kilootje 'wit goud', maar hoopt vandaag of morgen echt met de oogst te kun nen starten. Ook telers in Koewacht en Absda- le hopen in de loop van deze week met het steken te beginnen. In Nederland worden de laatste ja ren meer asperges geteeld, maar het areaal in Zeeland daalt, stond vorige week in de krant. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek zou het Zeeuws aspergeareaal van 24 naar twaalf hectare zijn gezakt sinds de eeuw wisseling. Maar alleen op Spits broek (ruim acht hectare) en bij De Letter in Koewacht (waar dit jaar asperges op ruim vijf hectare) staan, worden al op meer hectares asperges verbouwd. Bastiaan Dikker van Spitsbroek en Bennie de Letter hebben geen idee waar de CBS-cijfers op zijn gebaseerd. Ze bevestigen wel dat het aantal hectares waarop asper ges groeien jaarlijks fluctueert. Op een perceel kunnen maar een jaar of tien asperges worden ver bouwd, waarna van gewas moet worden gewisseld. Dikker: „Het is niet zo makkelijk om geschikte grond te vinden, ook omdat er nogal wat nieuwe natuur is bijge komen. Wij willen in de buurt van ons bedrijf nog wel wat hecta res pachten." De Letter heeft net drie hectares met nieuwe asperge planten gezet, waarvan hij vol gend jaar een eerste bescheiden oogst hoopt te halen. „Maar tegen die tijd moeten er ook weer één of twee hectares uit." Plannen om het areaal in te krim pen of op te heffen, zijn er al hele maal niet. Ook niet bij andere te lers weet Chantal de Cock uit Zuiddorpe. Zij baat met haar man Onder de Linden uit, hét asperge restaurant van de regio. Van 20 maart tot 14 juni heerst de asper ge bij Onder de Linden. Haters van de koningin van de groente kunnen desnoods een biefstukje of een gebakken tongetje eten, maar een grotere kaart is er tot een week voor Sint Jan niet. In Zuiddorpe dampen de asperges al drie weken op tafel. Ze komen uit kassen en plastic tunnels in Brabant en de kwaliteit is uitste kend. Maar ook gastvrouw Chan tal, geeft ze schoorvoetend toe, heeft 'een lichte voorkeur' voor as perges uit de volle grond uit eigen regio. „Je proeft toch verschil." Zeeuws-Vlaamse telers zijn niet van plan de komende jaren minder asperges te gaan telen voor het nieuwe interieur van hun telefoon-service winkel in Goes Kapelle T 0113 344 151 TERNEUZEN - Een aan het Terneu- zense Edvard Grieghof gedumpte kluis, leidde dit weekeind tot aan houding van drie verdachten. De politie kreeg vrijdagavond een melding dat er in bosschages aan het Grieghof een kluis lag. Toen agenten ter plaatse kwamen, was de brandkast weg. De melder kon het kenteken van de auto, waar mee de kluis was opgehaald, door geven. Op het adres van de eige naar van de auto werd een 17-jari- ge jongen aangehouden voor he ling, omdat hij zei de kluis te heb ben opgehaald. Een dag later werd een 15-jarige jongen aangehouden. Hij wordt verdacht van inbraak in een huis aan de Bernard Zweerslaan, waar bij een kluis zou zijn ontvreemd. De stiefvader van de 17-jarige werd ook aangehouden als ver dachte van heling Nelly uit Schuddebeurs bezocht vori ge week een expositie in het Waters noodmuseum. Het was een gezellige middag, maar daarna, op de par keerplaats, brak grote paniek uit. De autosleutels zaten niet meer in de jas. Alles werd afgezocht: jas, tas, en ook het museum. Gelukkig kon het thuisfront een reservesleutel brengen. Tijdens het wachten op hulp merkte Nelly dat ze afgelopen winter dikker was geworden. De jas kon amper nog dicht. Na een week belde ze het museum. Of ze een sleu tel hadden gevonden. Ja hoor, die zat in een jas die achtergebleven was aan de kapstok. Nelly's zomer- jas. Aan haar eigen kapstok thuis hangen nu twee dezelfde winterjas sen. De ene is alleen iets kleiner. In de Oranjepolder bij Arnemuiden zouden tien jaar terug honderden woningen komen Asperges bijna goed door René Hoonhorst HULST - Palmbomen, zand en aanstekelijke muziek van zangeres Belle Perez zorgden zaterdag voor een tropisch feest in Den Dullaert. Het jaarlijkse con- A T2 T c\ cert van orkest The Young Ones had een Spaans en Zuid-Amerikaans tintje, vlvl vil J3C11C N0g voor de pauze stond het merendeel van de bezoekers al te dansen naast de stoelen en te zingen in fonetisch Spaans, waardoor de temperatuur in de volle noordhal snel opliep tot net zo tropische hoogten, foto Camile Schelstraete iitra Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17