MS 4fi Ultieme uitlaatklep Samen sporten is fijn Neem vaker de trap en de fiets of stap een bushalte eer der uit. Loop tijdens de lunch of na het avondeten eens een blok je om. Doe rek- en strekoefeningen na het opstaan of voor het sla pen gaan. Ook het doen van het huis houden is bewegen, sta erbij stil. Wie een zittend beroep heeft: ga minstens eens per half uur staan; loop eens wat vaker rond. Als je voldoende beweegt, kan het toch nog zijn dat je te veel zit. En dus loop je nog een risico dat je te weinig be weegt. Blijf stapje voor stapje stap pen zetten. Wil niet in een keer teveel. Kijk om je heen en geniet van de omgeving. Hang niet 's avonds op de bank, maar loop eens een blokje om. Loop niet zomaar ineens 10.000 stappen per dag, maar bouw het op. Ren niet te hard van stapel. Geef jezelf voldoende herstel momenten. Meet je niet aan anderen. Het is wel belangrijk dat je je doe len haalt, maar ieder mens is uniek. Als ik niet naar mijn zin voldoende beweeg, krijg ik een akelig gevoel. Even sporten en zweten, geeft me juist veel voldoening. Goed in mijn vel zitten is mijn drijfveer. Want overdag zit ik veel in de auto om klan ten te bezoeken. Bewegen is voor mij dan ook de ultieme uitlaatklep. Als ik na het werk op de bank tv ga zitten kijken, is een dag voor mij echt niet compleet. Behalve zaal- en veldvoetbal (ik speel in het 5e van Kloetinge), zit ik twee avonden in de week en zondags op de racefiets. Een fietscomputer houdt mijn prestaties bij. Eenmaal thuis sluit ik die aan op de computer en upload de gegevens naar de website van Strava. Daar ben ik in 2012 mee begonnen; vol gens mij was ik in Zeeland daarmee één van de eerste. Strava geeft mij een sti mulans om op de fiets te stappen. Want dan zie ik dat Pietje of Jantje een ron de heeft gemaakt en dan wil ik ook. Maar ik kan Strava wel relativeren. Het is voor mij een gezonde competitie en ren mezelf dus niet voorbij om anderen te evenaren. Ik ben wie ik ben. Aan sommige tijden of snelheden kan ik niet tip pen. Puur alleen al omdat ik weet dat sommige mensen meer tijd hebben om te rijden. Vorig jaar heb ik zo'n 6000 kilometer gefietst. Ik probeer elk jaar iets verder te gaan. Mijn doel voor dit jaar is om aan de 7000 kilometer te komen. Dat moet ik kunnen halen. Zo beklim ik ook nu weer de Alpe d'Huez." Zit op je werk niet de hele dag, maar sta minstens eens in het half uur op. Neem geen koffie meer mee voor collega's. Het was voor mij de tweede keer dat ik de Ladiesrun in Goes liep. Tien kilometer in 53 minuut 20 deed ik erover. Lopen is voor mij de tweede sport. Want ik tennis bij tennisclub de Schelde in Vlissingen, sinds kort in de eredivisie. Tennissen doe ik al vanaf mijn zevende. Bewe gen is heel belangrijk voor me. Ik zou me niet eens kunnen voorstellen dat ik el ke avond op de bank hang. Al dwing ik mezelf om dat af en toe wel eens te doen, puur om rust te nemen. Afhankelijk van mijn diensten in het ziekenhuis tennis ik twee keer in de week en speel ik in het weekend competitie. Daar naast probeer ik één of twee keer per week hard te lopen. Mijn man, ook mijn tennisleraar, is daarmee begonnen. Hij trainde voor de Kustmarathon. Ik heb een goede basisconditie en ben met hem mee gaan lopen. Wat ik heb gemerkt is dat samen sporten motiverend werkt. Meestal loop ik een kilometer of zeven a tien. Ik begin dan bij de tennisvereniging, loop door de duinen en dan vlak weer terug. Bij elkaar train ik een uur of vier in de week en afhankelijk van de wedstrijd speel ik een uur of drie in het weekend. Mijn prestaties houd ik bij. Vorig jaar met de app Sports Tracker. Nu met een sporthorloge van Garmin. Ramon Beije. foto Johan van der Heijden Ramon Beije (31) uit Goes Accountmanager bij afvalverwerker Sita Fanatiek voetballer en fietser Stephanie Vermeulen, foto Johan van der Heijden Stephanie Vermeulen (27) uit Vlissingen Verpleegkundige bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis Tennist sinds haar zevende jaar en loopt daarnaast veel hard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 95